• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Željezni kotači za motokultivator

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A jbg...kad je tema bila otvorena prije radova niko da zbori, a kad sam izvario hiljadu vako nako :)


Sta mi je sad raditi kako to ispraviti?

Toliko zajebancije si imal i zgubil zivce,kaj nema za kupit metalni kotaci?
Ak nema probaj stavit lance na gume i probaj.
Malo sam gledal po netu i nemres lance stavljat nego utege i to je to.
Jedan uteg za felgu kosta 410kn kod jureca u dugom selu.
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jedino preko ovih profila da navaris ponovo takve profile za ove postojece. ali kao traktorsku saru i varis od jednog do drugog profila znaci dva profila postavis na V i varis na dva profila [precage] tako bi trebao biti i vislji i imao bi povrsinu da nepropada .neznam kako da ti nacrtam ali mislim da ces shvatiti. nemoras ih variti mnogo. za probu u mekanoj zemlji pa vidi kako se ponasaju. lako je posle zavariti skroz
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Oficir naravno da ima para da se kupi, i tegovi i metalni tockovi ali je za moj standard to preskupo.
Ja sam iz bosne jb, nemam nekog normalnog posla neg dnevnica sto uhvatim to mi je.

Tih 410 kuna kolko taj jedan teg kosta u hrvatskoj u bosni je nekome trecina mjesecne plate. a dati trecinu plate za komad zeljeza je samo lud covjek more uraditi jer moras platit racune jest nesto ponekad itd.

A mene su ove felge izasle tipa 5 evra. 2.4 evra za 30 elektroda i reznu platu jednu, struje sto je aparat potrosio i pivu sto sam platio kolegi koji ima strug. jebiga tako se ovdje zivi kad nemas para onda moras kidat zivce pravit kombinovat nesto pokusavat na najjeftiniji moguci nacin skemijati, makar to dalo i losije rezultate. jbg :(

Lance opet ne mogu stavljati gume su ispucale celave nes mi vjerovati al originalne su njegove 85 86 godiste su. Trebalo ih je zamjeniti i prije 10 godina al jednostavno nema se para. a kad ih i ima moras ih trositi na bitnije stvar.



Vica shatio sam te na sta mislis ali opet 2 l provila ako budem u V spajao ostace mi rupa naprijed nece se spajati u V perfektno. E sad...sta tu da radim da ih rezem brusilicom na krajevima ili da ih spajam pa da budu rupe na vrhovima?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Dečki, od željeznih kotača ne očekujte čuda. Vuku bolje nego gumeni, ali kad treba veća sila, počnu kopati i gotovo je!!

Da da propada do felge a kad je meksa zemlja zarovi se cjeli tocak u zemlju do mjenjaca propadne. znaci ja sta god da radio kako god da siljke stavljo ici ce do zemlje?

ja još uvijek tvrdim i stojim kod toga da su za frezanje bolji gumeni kotači,nikad nisam imal problema sa ukapanjem,a za oranje mi se daleko bolje pokazala kombinacija lanci na gumama...kad im dođe stvarno teško prokližu i nema bojazni da se bude kaj polomilo..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kolega apokaptus znam da situacija nije bajna i da puno ljudi krpa kraj s krajem i kuzim te skroz.
Gume si stavi nove zbilja nisu skupe ak su 10ili 12cola utezi su skupi to se slazem,za frezanje ti stvarno netrebaju zeljezni kotaci a za oranje da pogotovo ak nemas utege.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Vjeruj mi ja bi najsretniji bio kad bi mogo sebi komplet generalku na toj masini odraditi, i nove gume kupiti i kardansku prikolicu ma da kao nov izgleda...al druge stvari papirnata oblika zivote nam diktiraju tak da se godinama patim sa auto prikolicom na njemu pa kad malo brda uvati slajfa pod teretom pa ti drndaj ledja kicmu, pa gume celave pa semering od freze piski pa treba dosipat ponekad pa ulje pije pa guma pusta...tako da nit gdje bio nit gdje poso sto kazu kod nas u narodu al bice valjda jednog dana bolje.

Sto se tice tockova jebiga probacu nesto iskombinovat valjda ce nekom na forumu ili meni past neka ideja kako jos malo povisiti ove celicne...pa ako budu se dobro pokazali super i jeste a ako ne budu u staro gvoznje i kupit litru ulja od njih. Jebiga za nesto ce biti dobri :)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
zavisi druze kako postavljas profile. ako ih postavis kao traktorsku saru i lezeci deo profila ka van na spicu ti zatvara rupu. L profil nemoze zatvoriti celu povrsinu to jeste ali ako je 50-50 kao ovaj sad zatvorice oko 50% povrsine i bice vislji jos 10 cm u precniku. neznam sta drugo da ti olaksam i jeftinije da bude. da si mi blize ja bi ti napravio fraj te tockove. znam kako je u bosni i ja sam uz samu granicu a ni ovde nije bolje ali moramo se snalaziti
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Cekaj...mislis da ih naopacke varim da ne budu spicevi ka zemlji nego opbrnuto?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kad neznam da ti nacrtam . aj ovako , na postojece precage sto si vario stavis parcad L profila preko precaga i pravis kao traktorsku saru.znaci dva parceta L profila na prednjoj precagi skupis a na zadnjoj rasiris do ivice felge. i zavaris za precage. pomeris se za sledecu precagu i opet po dva parceta profila i sve tako ukrug. postavljas ih doji deo profila da ti lezi na precagi a gornji ce biti sara i uspravno stoji kao i precage sto si postavljao .tako ce biti vislji dosta jer su i precage vislje od felge a sad ce biti jos za visinu L profila jos vislji i manje ce tonuti sigurno.
 
Posljednje uređivanje:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ili da ti ja poslikam svoje i tako ih napraviš,samo ako nezaboravim jer sam se prestao baviti poljoprivredom pa slabo uhvatim vremena za mog labinca,osim kad ga glancam i perem :cool2:
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
I nisu propadali?

Ne mogu vjerovat

pa uopste nema onaj ko obod felge kao kod mene ???
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I nisu propadali?

Ne mogu vjerovat

pa uop nema onaj ko obod felge kao kod mene ???

Jesu propadali su al taj promjer je puno veci od tvoje felge 13cola i njemu to tolko ne smeta,a i kad ides vecom brzinom vade se sami van.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
A sta mislite da ja na ove svoje l profile povarim lim okolo a iznutra da idem po dva reda profila iznutra ko na onoj slici?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
I nisu propadali?

Ne mogu vjerovat

pa uopste nema onaj ko obod felge kao kod mene ???

nisu ni stigle frezati tako da ne znam,ove su bile namjenjene samo za oranje...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
još ni jednom nisu proklizali,neznam ni ja od čega su ovo felge,ali su dobre jake i teške.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to su izgleda 15col felne .cini mi se da su na starim konjskim spediterima takve. gvozdeni treba da budu i vislji od tockova sa gumama jer u oranju je mkt nizak a i u frezovanju tone u mekano. meni su bili veci gvozdeni na hondi i to poprilicno i jako dobri ali mi prosle godine poplasili lopovi sa svim tegovima i ralicom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh