• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Željezni kotači za motokultivator

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Oficir skonto sam hvala na objasnjenju.


Radi se narode uveliko, jedna je felga gotova drugu sam poceo. L profil sam stavljo 4.5cm tako da ce sare nekih 4cm viriti vani valjda ce biti dovoljno. Samo sto je sad visina oko 45cm za razliku od originalne 55 bice malo nizi traktor malo sporije ce ici al tu je uvjek veca brzina :)

Po 13 L profila sam radio, sa razmakom od 10cm izmedju profila valjda nisam pogrijesio valjda nece tresti.

Kazem prva je gotova, druga 3 profila zavario. U medjuvremenu mi se aparat zagrijo ko sunce zareno pa stalno iskljucuje bimetal...pa malo sporije ide posao...al evo ostavicu ga pola sata da radi ventilator pa picim dalje.
Jbg nije neki profsionalni vec totalno amaterski aparat telvin nordika 4.181 jako mali ima radni ciklus npr na 160 ampera kolko mu je max nakon 2 minuta vara mora 10 minuta odmarati. naravno kad se vari ubjek malo stanes okucas var pa obrusis nesto pa promjenis elektoru tako da u praksi jako dugo vari dok se ne ugrije naravno posle toga svako malo iskljucuje bimetal :)

Al dobro valjda cu stici veceras tih jos 10 profila odraditi pa idu slike :)
smislio sam jos jedno resenje ali sad je kasno kad si vec povario..moglo se umesto precaga gore sto si vario da se one nestavljaju. one cevcice sto sam ti objasnjavao da se parcad vare po sredini. moglo se od L profila iseci duzi komadi i u dva reda naizmenicno povariti ukrug. kao dva reda siljaka. [ekserice gume] sad znas nasta mislim. samo bi se to moralo bas dobro zavariti i sa zadnje strane ubaciti manj trouglovi kao ojacanje
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
E jbg sad je kasno druga felga gotovo gotova :)

Aparat diktira tempo. Malopre ga pusti pola sata zavario 5 l profila i opet iskljuci :) Nemore vise jadnik, citav dan je danas radio...vise se i rucka od elektrode tolko ugrijala da je jedva kroz koznu rukavicu drzim :)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako ti bude niska pogotovu u oranju je moguce da odozdo naseda , zavaris dodatno samo L profile dva reda za dno felge a gore za ove precage i eto ti visljih felgi. a onda ti plug netreba , uzorases i sa tockovima. okrenes profile kao traktorske sare . to gde zakopa trava neraste . znaci jos 5cm da budu vislji od precaga sadasnjih
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Vica vidis na to nisam mislio majka mu stara mozda bude preniska guma. Mada jebemga 5,6 centi manje od standardne nije valjda puno.

A to za povecanje visine nisam te skonto sta si napisao ako moze neka slicica u paintu samo svrljni :)
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Evo ga konacno gotovo u kasni sat :)

Sad sam mjerio 7cm ce biti nizi traktor ako bude previse i ako ne mogne se raditi sa ovim onda ode mi sav trud danasnji uzalud.

Evo slika kako je to odradjeno na tokarskom:

Evo ga jedna:

Mala zvijer telvin :)

Varovi su lose ispali al bitno je da drzi:

I evo ga obje gotove:



Sutra ode testoranje imam jednju njivu za isfrezat ako bude dobro super a ako ne bude e ona belaj vala bas pravi :(
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Trebal si sire poprecne stavit i duze to bi bil posel,da si svaku stavil siru 3.5cm dobil bi bolju visinu i jaci grif na zemlji.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Nisam te bas razumjeo. Ako mislis na sire ne moze sire stavio sam sirinu 11cm koliko je i unutrasnji obod felge sirok. A ako mislis na sirinu l profila jbg samo taj sam l profil imao :(
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
varovi moraju biti jaki inace u tvrdoj zemlji ako slajfa i otkine plocu dobices je negde po telu ili glavi. neigraj se bas sa varenjem. na te postojece precage zavaris uspravno L profile da izlaze iz felge jos 5cm van.znaci u dnu varic za dno felge kraj varova za te precage a gore naslonis za precagu i zavaris. na drugoj slici tvojoj kad je gledas to sto mislim samo da se ovi sad profili [ L } vire jos 5cm vise od ovih ploca. varis dva reda profila po celom obimu felne. tako ima najace vucne sposobnosti a bocno nece klizati jer ce se profili zabijati ko siljci u zemlju i drzati.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Zajebancije nema sa varenjem naravno.

zato i jesu ruzni varovi ispali :)

Pogledaj sa unutrasnje strne koliko je toplota probijala? Namjerno sam ukljucio jacu amperazu da sto polje stopi i sjedini e zeljezo. Onako kad ispadne perfektan var na manjoj amperazi nekad zna puci ko ledenica.

A ovo mora da drzi svaki ovaj profil je varen na 6 strana naprijed po 2 pozadi po 2 i sa strane za vanjski obod...nigdje nije pikovano nista sve puni var. tako da to mora da drzi ko ludo.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Kako mislis prevelike pa i ovako mi je 7cm traktor nizi od originala, da su jos manje kandze vuko bi se po zemlji
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
celicni tockovi se nekoriste po tvrdom terenu i asvaltu. kad gume nemogu imati dobar grip onda idu ovi a sto vece kandze bolji ce grip biti. jest da ce malo tresti ali i to se da resiti. ali zato mora vuci ko 6 tockova da se stavi
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Evo danas sam radio par sati s ovim homemade felgama :)
Frezo neki dan uzoranu njivicu i posle toga radio brazde za pasulj
Na livadi ih nemores ustavit vuce traktor ko bolestan. Al je vec frezanje i oranje problem.

Cim negdje je veca rupa tockovi se zakopaju u zemlju traktor se osloni mjenjacem o zemlju i tockovi doslovno vuku u prazno.

Uspjeo sam zavrsiti posao naravno, ali par puta sam morao pustat traktor ici naprijed tegliti ga iz rupe :)


Definitivno moram odraditi nesto po pitanju povecanja visine. Jeste li vi mislili na nesto ovako:

Ovo sam samo 2 komada plastike uzeo pa stavio u L profil oblik jel tako nesto da pravim?



 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e bas tako sam mislio.kad ores i friziras ukljuci obavezno blokadu samo ides dva reda paralelna tih L profila i nek ti budu ako treba i veci od gumenih tockova za 1-2cm. tonuce u zemlju lakse tako i hvatati bolje a nebi trebalo onda da naseda
 
Posljednje uređivanje:

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Dečki, od željeznih kotača ne očekujte čuda. Vuku bolje nego gumeni, ali kad treba veća sila, počnu kopati i gotovo je! Sjećam se dok smo frezali trsje na sredini, katastrofa! Ali freze bez kotača-skakavci idu i uzbrdo!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Vica a sta mislis da napravim ovako trokutaste limice na vrhovima l profila
http://s9.postimg.org/fmz669grj/IMG_0220.jpg

da li bi to smanjilo propadanje
malo ce smanjiti propadanje. u principu ona propada do oboda felge. a sare i ovi trouglovi daju bolje pogon. sa visljim trouglovima ce za nijansu manje propadati. najbolji rezultat bi dobio da su 15 -16col felge. one bi po precniku bile tu negde ko original tockovi i onda nebi nasedao a imo bi bolju vucu jer je i brzi.upravo malo razmisljav kako nadoknaditi visinu felgi
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Da da propada do felge a kad je meksa zemlja zarovi se cjeli tocak u zemlju do mjenjaca propadne. znaci ja sta god da radio kako god da siljke stavljo ici ce do zemlje?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sare su sare i povecanjem njihove visine dobijas samo bolju vucu. a kad je u mekanom i kopa onda ce se ukopati do oboda felge jer je tu najveca povrsina a to je vec nisko i mkt naseda odozdo. e sad koko to resiti i podici visinu sarom razmisljam. spustio si L profile u felgu a ja sam mislio da ih varis gore po obodu felge. onda bi postigli manje propadanje jer profil bi dao jos povrsine u precniku .
 
Posljednje uređivanje:

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
A jbg...kad je tema bila otvorena prije radova niko da zbori, a kad sam izvario hiljadu vako nako :)


Sta mi je sad raditi kako to ispraviti?
 

Najnoviji postovi

Na vrh