• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 2511 - problemi

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
trebam shemu spajanja električne instalacije za zetor 2511, napominjem umjesto dinama je alternator
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Možda uputstvo za rukovanje i održavanje. Moram pogledati.
Mislim da ZJ ima, probaj ga kontaktirati na pp.
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Zetor 2511 curi nafta

molim za pomoć kako zaustaviti naftu na ovom filteru - čašici kao na slici, stavio sam novu gumicu i opet curi



Uploaded with ImageShack.us
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nove bakrene stavi i netreba grijat samo s osjecajem stegnut.
Ako si na casicu stavil novu irginal gumicu pazi da ti se nije nakrivila ili dobro sjela ak je sve ok stegni onaj saraf za stezanje jace mozes i s kljestima lagano jer je s prstima nedostupno.
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
ja sam imal isti problem i curilo mi je na spojevima..promjenil tj. stavil nove bakrene podloške i sve super..bez grijanja kak je kolega reko..jer su onda opet premekane i cure..polako na osjet i sve pet..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Moreš i papirnate ili plastične složiti ako imaš problema sa otpuštanjem.
Nemoj jako stezati da ti čaša ne pukne, a i usljed jakog stezanja deformiraš nosač.
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
hvala svima na savjetima, nadam se da je rješeno, stavio novi nosač čašice nove bakrene podloške i gumicu za sada je ok
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
hvala svima na savjetima, nadam se da je rješeno, stavio novi nosač čašice nove bakrene podloške i gumicu za sada je ok

Ak si to sve zmenjal to je to nebi smjelo biti vise curenja,samo ne pretjerano stezat samo sa osjecajem.
Sve obrisi s krpom da bu skroz suho pa ga zapali i nek dela malo i daj mu gasa par puta i gledaj jel se negdje pojavljuje kapljica,ak nakon 5min nema curenja to je to samo teraj i ne diraj dok dihta!:eek::
 

djoc

Novi član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
5
Re: Zetor 2511 curi nafta

Poštovani forumaši, zamolio bih Vas za savjet kako najlakše promijeniti gumeno cijevo za povrat goriva sa dizni i PVP na traktoru 3340 god. proizvodnje 1997. hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Re: Zetor 2511 curi nafta

Ako imaš tanke prste, kratki fitilj i kratki okasto viljuškasti 17 i 12 onda nije problem.
Ako nemaš, onda ispušna grana dole i radiš ko gospon čovek
 

djoc

Novi član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
5
Re: Zetor 2511 curi nafta

Hvala na savjetu, Ispucalo crijevo točno iza pumpe i nafta polako slini, pa bih to zamijenio. Da li to može biti i uzrok što prije paljenja traktora trebam napumpati naftu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Re: Zetor 2511 curi nafta

Sigurno jer mu padne predpritisak.

To crijevo je inače dost skupo, pa bi ti ja preporučil da oguliš staro i na izvode natakneš komadiče crijeva kojeg imaš za kupiti u bilo kojem dučanu auto dijelova na metre.
Šelna preporučljiva, ali sa pravim odabirom crijeva nepotrebna
 
Na vrh