• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 2511

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Kakva je situacija sa rezervnim dijelovima za 2511? Ima li toga još, ili ne?

Kako bi se nosio sa 400 litara prskalicom, PSK sijačicom 4 reda i kultivatorom 4 reda?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Ima dijelova, kak ne.
Kakvu bi borbu imal s priključcima koje spominješ nemam pojma.
 

ivan81

Član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
75
Na zetorčiću imam problem sa palenjem. Na motoru je napravljena komplet generalka, brušena radilica, novi ležajevi komplet, novi klipovi, karike, stubline, uređene glave, ulošci diza promijenuti... Zupčanici su metnuti u fazu, bosch pumpa uzubljena(drugačije se ne može uzubiti, nema šanse da se promaši faza). Sve je ozračeno i visoki i niski pritisak. Motor non stop zaverglava, baca bijeli dim ali nikako da upali. S malo start spreja se javi ali dalje ne preuzima rad. Na usisnu granu sam metnuo dlan i jako dobro ga povlači unutra. Ima li itko kavih iskustava i rješenja?
 

ivan81

Član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
75
Jedva nekako je palio, ali je upalio.Danas ću skopčati dize direktno na boš pumpu i onda zaverglati, da vidim da li dize bacaju maglu(na aparatu su testirane i naštelane).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Ja mislim da ste vi omašili za zub kod sastavljanja razvoda. Čudno mi je da ima dima a na sprej se samo nakašlja.
Moguče da je pumpa slaba pa sad nakon kaj su dize preštelane nema snage za probiti ih. I zato kreni putem koji si si zamislil. Ideš pravim putem ;)
 

ivan81

Član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
75
Upalio je na ćok,i uz drukanje na ac pumpu, trokira i dimi bjelkasti dim a na auspuh izbaciva živo gorivo. Popodne idem dize spojiti na bosch pumpu i viditi da li magle, smrdi mi na boš pumpu ili je novi uložak zaštekao pa šprica
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Čudno mi je kak nije htel sastaviti na sprej.
Probaj dize naopako.
 

ivan81

Član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
75
Zamijenuti lajtunge za prvi i drugi cilindar
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivan81

Član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
75
prvi cilindar na izvod za drugi iz boš pumpe, i kontra, takav sam imao prijedlog
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
To tak ne može raditi.
Možda te zbunilo to kaj sam napisal dize naopako?
Mislil sam izvaditi dize van i orenuti ih da diza gleda prema van pa vidjeti kakvu maglu bacaju kad anlasaš.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Da nije kut paljenja pvp promašen. Kolega mi je pričala da na zamajcu ima nekakva oznaka i kad ju okreneš za jedan krug mora ići gorivo na prvom klipu. Kut paljenja znaš kak se podešava ?
 

ivan81

Član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
75
Problem je sa boš pumpom, kad je ćok onda magli gorivo na obe dize, a kad ćoka nema samo diza za drugi cilindar magli dok ova za prvi jedva da baca male mlaziće kao iz šprice sa tankom iglom
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Pošto su nove dize i naštimane na zadani tlak a boš pumpa nije rađena vjerovatno su slabi elementi i ne može postići tlak da lijepo baca maglu.Imali sličan slučaj na tamovom zračnjaku.Kad je već odrađena kpt generalka riješi još i pvp i mir.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Rekoh ja tebi još u startu, pumpica stari, pumpica je problem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh