• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

zetor 3340-problem grijanja u kabini

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
na zetoru 3340 već jedno 2 godine mi ne radi grijanje pa bi to želio riješiti jel ipak dobro dođe kad je hladno molim ako neko ima ideje što bi moglo biti neka mi pomogne:)

unaprijed zahvaljujem
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
on ti u krovu ima mali hladnjak koji je samo od grijanja, sad, da ti on nije propustio mozda gdje? nema veze jel antifriz ili voda kad njemu criklulira sistem naprijed iz hladnjaka. pa jel ti radi ventilator, jel ima ikakvih tragova života?
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
da ali on može paliti toplo ili hladno možda ti neće otvoriti dovod do hladnjaka kužiš,trebao bi uzeti onu plastiku izvana,filter,nosač fitera i doći ćeš do hladnjaka ,pogledaj dali otvara dovod vode u hladnjak
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ako je grijač u krovu, dal onda ima primarni ili sekundarni sistem? Dakle dal ima nezavisnu pumpu ili kakav nepovratni ventil, moguće je da ti ne dolazi tekućina do gore....preopćenito si postavio pitanje....
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Ako je grijač u krovu, dal onda ima primarni ili sekundarni sistem? Dakle dal ima nezavisnu pumpu ili kakav nepovratni ventil, moguće je da ti ne dolazi tekućina do gore....preopćenito si postavio pitanje....

ma nije grijač u krovu jer neće grijati dok mu ne postigneš radnu temperaturu. a hoće se desiti isto da zaglavi mehanizam (tj, od prekidača s vanjske strane do dijela koji ide u hladnjak), jer je to povetzano nekim limićima i polugom. kad zaglavi, onda il samo puše hladno ili samo toplo, ili neš između, ovisi gdje ostane :-D.. da dođeš do njega moraš rastaviti onaj dio u kabini ispod korva ( 4 šerafa m6 ), a vanjska plastika između farova je samo za filter očistiti :))
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ma nije grijač u krovu jer neće grijati dok mu ne postigneš radnu temperaturu. a hoće se desiti isto da zaglavi mehanizam (tj, od prekidača s vanjske strane do dijela koji ide u hladnjak), jer je to povetzano nekim limićima i polugom. kad zaglavi, onda il samo puše hladno ili samo toplo, ili neš između, ovisi gdje ostane :-D.. da dođeš do njega moraš rastaviti onaj dio u kabini ispod korva ( 4 šerafa m6 ), a vanjska plastika između farova je samo za filter očistiti :))
ja sam mislil da se zvana to dela sad nisam znal il znutra ili zvana :scratch
možda su mu se te polugice svinule pa nemože puhati toplo neotvori dovod vode unutra
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
ja sam mislil da se zvana to dela sad nisam znal il znutra ili zvana :scratch
možda su mu se te polugice svinule pa nemože puhati toplo neotvori dovod vode unutra

ma najvejrojatnije da je to, jer hladnjak kad procuri, vidiš da kapa po tapacirungu :p bivši gazda je na mom promjenio hldanjak netom pred prodaju, a tko mu je slagao to nije uopće taj mehanizam složio, djelovi su završili ko zna gdje, i sad samo imam fino grijanje. a on hlađenja ubiti ni nema, i kad je na hlađenju, stalno puše topao zrak :-D
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
a inače niti jedan zetor te serije ne puše hladan zrak dok je hladno,zato postoji hlađenje zvano propuh 8)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
ne ne, kako piše u prospektu.. osigurana je prirodna ventilacija mnoštvom otvora prozora i otvora na krovu.....hahahahah :-D i vozi miško :p
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
hvala nisam se stigao javit do sada ovako ne puše ni hladno ni toplo jedino kad brzo vozim sve one gore poklopčiće otvorim pa malo puše najvjerovatnije je nešto sa ventilatorom i kilerom brisači mi isto ne rade one dolje osigurače sam mjenjo jer imam original knjigu od njega pa sam vidio koji je za što ali s tim nema veze jer u knjizi je isti osigurač za gornja svijetla na kabini i za brisače a svijetla mi rade hladnjak vjerovatno nije procurio jer nisam primjetio nikakvo kapanje a one ručice za prebacivanje toplo i hladno se pomiču ko prije nema razlike
moraću to rastavit kad budem imao vremena i raskopat pa ću vidjet što je
 
Posljednje uređivanje:

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
da ne dođe do prevelikog napona i da održava stalni napon,ako ti je relej izgorio onda ti nedolazi struja do ostalih stvari u kabini,a radio imaš ak ti radio dela onda neznam,zadnja svetla na kabini nebi trebala raditi,brisač nebi trebao raditi,svi prekidači koji su ti na kabini nebi trebali raditi ako ti je relej izgorio
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ma nije to svijetla mi sva rade radio nemam tako da neznam jer je traktor 95 godište gledao sam ovo ostalo i mislim da je sve u rade kiler i ostalo moram još jedamput vidjet osigurače jer sam ih kupio kod jednog muljatora pa sam se toga sjetio da može biti a mjenjao sam ih prije dva mjeseca ali ih nisam nigdje mogao naći pa sam kupio kod njega
hvala na pomoći
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
da ne dođe do prevelikog napona i da održava stalni napon

Kako da ne, još i juhu pravi, al samo domaću..

ako ti je relej izgorio onda ti nedolazi struja do ostalih stvari u kabini
Koji relej? Imaš za svijetla? Ventilatore?... Nije samo jedan..
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Imaš google :)

Hint.. 2 svjetla s žaruljama po 60W je 10A. Lik spoji i kaže topi mi se prekidač od par kn, 2-3A može provuć, neznam što je.. Ušteda na bakru (kraći putevi debljih vodova).. Nekakve norme..

U biti nemam pojma, palim traktor na šarafciger, ekser, čep od piva..

Gore imaš relej za ventilatore, svjetla..
Ako ti ventilacija radi ok, nediraj ništa osim onog mehanizma što upravlja ventilom protoka antifriza kroz grijač (hladnjak) kabine..

edit. ventilacija neradi, pogledaj osigurače. Krov možeš odić (bar na 72xx, tako da iz nutra nediraš ništa, a sve vidiš), zoveš nekog ko pozna razliku između struje i napona pa ti to riješi za 3min25s + pivo

a inače niti jedan zetor te serije ne puše hladan zrak dok je hladno,zato postoji hlađenje zvano propuh 8)
Puše svaki ak vrte ventilatori.
A dok je vani toplo, svaki puše, ali bez klime nerashlađuje.
 
Posljednje uređivanje:

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ma dečki nemojte se svađat riješio sam problem osigurači su bili krivi a to znam da se krov da skinut pa imaš dobar pregled ali nema veze otvorio sam ovo gore pa sam malo sredio ostale stvari npr neki mali osigurač koji drži ovu ručicu za prebacivanje toplo hladno je skoro ispao pa sam to popravio ionako bi to ispalo za 2 mjeseca pa bi morao otvarati tako da je bolje spriječit nego liječit
 

Najnoviji postovi

Na vrh