• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4712

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Teško pitanje pošto neznamo kaj sve treba mjenjati.
Na ovom videu možeš vidjeti jedan mali dio koji je mjenjan na polužju.
Ako te zanima ima kompletan serijal od cca 4 sata gledanja ali nisam primjetil da je vadil komplet polužje i mjenjal dijelove za koje mislim da kod tebe treba mjenjati pošto velis da ima puno lufta i kotačići ne klize kud bi trebali.

 

genijalac

Novi član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
28
Hvala puno.

Odlična 4 videa, bacio sam oko na njih kad sam krenuo sa kopanjem po hidraulici.

Baš tak. Kad dečki raskopaju, znao budem više.

Javim kak je prošlo.
 

Tuna91

Član
Tu od
23 Sij 2022
Poruka
50
I kak je prošlo? Čegec i ekipa su složili ak je bilo kod njih, to nema dvojbe. Jer sam ja prošle god njima fural,obavezno obadvoje,poklopac i pumpu u setu. decki su sve slozili da je bolje nego novo 75'. pomaknes rucicu 1mm ona reagira. i dalje trese kod oranja kad je rucica ispod sica na sredini,kad je iza onda manje, skoro pa ne,al ne zamaram se s tim, bitno da dela kak treba. sve dijelove daju u kutiji nazad,u mom slucaju sve iz reduktora,gumice,opruge,orinzi,iglicasti lezaji,sve razvaljeno bilo. sigurnjaki su novi i dva izvoda za kipu sa nosacem,kak je na 5211 u orginalu,sve pase. mene kostalo malo vise od 2000kn,dijelovi i ruke,al kad znas da neko dela kak se spada a sam se ne usudis,onda platis da bu dobro,amen.
 

genijalac

Novi član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
28
Hej, isprike ekipa...najgori sam. Nisam htio pisati velike postove s moba a nikako da sjednem na komp da odgovorim kak sam obećao.
Uglavnom da, kod Čegeca su složili. Šaljem slike kaj je sve mijenjano, hidraulika je bila skroz u komi. Nažalost, bila je složena samo toliko da se proda traktor.
Sad je hidraulika najispravnija. ;-)
Čegec je za svaku preporuku. Gazda me zvao s godišnjeg da je hidraulika gotova i dao si truda skoro pola sata, da mi objasni kaj su sve radili i na kaj da obratim pažnju majstoru kod ugradnje.

I da...veli da se kod mijenjanja ulja, kad su spojeni hidraulika i getriba, svakako stavlja Transhidrol. Znam da se oko toga dosta vode polemike, pa sam ga pitao za info.
 

Prilozi

  • 20231004_163653.jpg
    20231004_163653.jpg
    22.9 KB · Pregleda: 26
  • 20231004_163709.jpg
    20231004_163709.jpg
    16.7 KB · Pregleda: 26
  • 20230729_143250.jpg
    20230729_143250.jpg
    46.7 KB · Pregleda: 25

Tuna91

Član
Tu od
23 Sij 2022
Poruka
50
da, prosla su vremena hipenola,tzv gustog zetorovog ulja. promjenili se sastavi gumica na klipovima,rjede ulje,brze reagiranje na rucicama,u zimi svakako. transhidraol 85. sad iduci servis samo brtve na klipu hidraulike,drugo nemas kaj.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Dečki, ne brigajte. Voze oni na sve kaj mu natočiš i gumicama nebu ništ od ulja.
Dobro je imati trans samo zato kaj je večina danas na njemu pa radi mješanja ulja
 

Najnoviji postovi

Na vrh