• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4712

Glisa

Novi član
Tu od
8 Sij 2021
Poruka
19
Ok.Probaću i to skinuti.Hvala!!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Meni to izgleda kao da kuplung nejednoliko lovi, pa da zato cuka, kad veliš da je pri kretanju
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Ne vjerujem da je do kuplunga, da toliko nejednako lovi najvjerojatnije se nebi dal ubaciti u brzinu jer nebi odvajal
 

Glisa

Novi član
Tu od
8 Sij 2021
Poruka
19
Koliki je zazor i kako se mjeri?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Ako možda nisu capice jednoliko poštelane, na to sam mislil.
Probaj pokretati pri većem gasu (s osjećajem, samo za probu).
 

Glisa

Novi član
Tu od
8 Sij 2021
Poruka
19
Ok.Javim kad probam.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Ako možda nisu capice jednoliko poštelane, na to sam mislil.
Probaj pokretati pri većem gasu (s osjećajem, samo za probu).
Na to mislim i ja. Ako nisu jednako postelane onda kuplung obično ne odvaja kak treba pa krči kad pokušaš ubaciti u brzinu.
 

Glisa

Novi član
Tu od
8 Sij 2021
Poruka
19
Pregledao capice i sve su jednake,možda 1 mm razlike na istoj capici u odnosu na njenu širinu.Pod poprilično većim gasom ne lupa.E sad lamela je nova capice ,šeširići i ležaj do radilice jel moguće da je nešto krivo složeno pošto je majstor rekao da to još nije radio.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Uz ovo lupanje dolazi i podrhtavanje traktor kod kretanja.?Neravna potisna ploča ili zamajac ili jedno i drugo u kombinaciji sa lošom poljskom lamelom.
 

Glisa

Novi član
Tu od
8 Sij 2021
Poruka
19
Jel postoji mogućnost greške kod sastavljanja?

Pošto je lamela mijenjana a nije radio iskusni majstor?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Žec 9

Novi član
Tu od
7 Pro 2022
Poruka
1
Dobar dan. Imam pitanje u vezi zetora 4712.
Dakle u pitanju je ručna kočnica.
Ako ju povučem na prvi zub i krenem naprijed ništa ne drži, tek kad ju povučem do kraja i onda radi.
A ako je na prvom zubu i krenem natrag onda zablokira desni kotač.
Nije mi jasno zašto.
Hvala.
 

Glisa

Novi član
Tu od
8 Sij 2021
Poruka
19
Imam Zetora 4712
Postepeno mi se stvorio luft u kućištu volana da moram traktor loviti po cesti.Šta treba promijeniti i dali mogu samo sa bočne strane da ne skidam rezervoar van.Nisam našao na niti jednom forumu ništa o kućištu a nisam ga nikad rastavljao.
Dečki ako može pomoć jer nemam majstora u blizini.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,583
Po cemu si zakljucio da je bas kuciste? Ne znam kako je na 4712 ali mislim da je do puža volana, daj neku sliku kako izgleda sve skupa jer mislim da ne treba skidati rezervoar ali ne tnam sigurno
 

Glisa

Novi član
Tu od
8 Sij 2021
Poruka
19
Govore o nekim kuglicama i ležaju,ne znam šta bi bio luft kada se volan vrti a krajnik ne pomiče.Volan se vrti za pola kruga na prazno.
 

Prilozi

  • IMG_20221207_194507531.jpg
    IMG_20221207_194507531.jpg
    62.6 KB · Pregleda: 17
  • IMG_20221207_194533265.jpg
    IMG_20221207_194533265.jpg
    51.2 KB · Pregleda: 18
  • IMG_20221207_194355675.jpg
    IMG_20221207_194355675.jpg
    46.7 KB · Pregleda: 17

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Prvo bi trebalo provjeriti dal samo kolo volana možeš klimati gore dolje lijevo desno,ako ima lufta treba volan skinut i dotegnut ležaj ispod kola volana. Ili odmah skinuti desni poklopac kučišta volana i provjeriti da nisu iz puža poispadale kuglice pošto veliš da imaš tak puno lufta, ako su na dnu onda kolo svejedno mora dole.Ponekad se rasklima i na osovini i kajli(lijeva strana).
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,583
prije svega treba ustanoviti gdje točno je luft, znači prvo pogledaj ovo što je @mika rekao, (treća slika) probaj okretati volan, eko se matica odnosno osovina okreće a "ruka" ne onda je do kajle, ako tu nema lufta onda je do puža, to je taj ležaj sa kuglicama, na žalost mislim da moraš i rezervoar skinuti i kolo volana, ne znam kako je na tim traktorima, na 6211 se osovina može rastaviti, na tom mislim da ne, bar ne na način kao na ovome.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Dobar dan. Imam pitanje u vezi zetora 4712.
Dakle u pitanju je ručna kočnica.
Ako ju povučem na prvi zub i krenem naprijed ništa ne drži, tek kad ju povučem do kraja i onda radi.
A ako je na prvom zubu i krenem natrag onda zablokira desni kotač.
Nije mi jasno zašto.
Hvala.
Najvjerojatnije neravan pojas
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,583
Ne mora biti, ja sam kupio nove pojase i ista stvar, naprijed ne hvata skoro nikako a u nazad blokira na drugi zub
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Našpanaj ga ful na tvrdo do kraja na maticama i ostavi preko noči pa ujutro poštelaj. Možda pomogne ;)
Ove današnje novokomponovane treba prije ugradnje pripasati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh