• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4911

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
91
Pozz
Samo jedno pitanje, da li kod bilo kojeg zetora smije frcati ulje na mjerač ulja kada traktor radi u leru ?
 

Ivan4911

Novi član
Tu od
23 Lis 2023
Poruka
25
Kod dizanja i spustanja hidraulika pomice se ona pmd polugica prema nazad do cega bi moglo biti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Naravno da ima, u svakom malo bolje opskrbljenom dučanu.
Zaveži tu ručkicu sa drotom (žicom) i živi sretno radije nego da se upuštaš u takav zahvat. Ili jednostavno složi blokadu, ako ništ drugo ta blokada barem malo izgleda majstorski.

Čahura se nalazi u zaokruženom dijelu na polužju ispod poklopca hidraulika.


A da bi došel do nje treba sve rastaviti.

 

Ivan4911

Novi član
Tu od
23 Lis 2023
Poruka
25
Baš je najgori dio otišao, a u kojem bi ga položaju zablokirao. Hvala vam na pomoci
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
U srednjem položaju, tak da ručica gleda prema gore.
Ako ti tu nebu radil onak kak tebi paše ti ga malo gurni napred ili nazad i tu zablokiraj.
 

Ivan4911

Novi član
Tu od
23 Lis 2023
Poruka
25
Aj probat cemo mozda bi bilo dobro to poluzje malo poservisirati ako ima fijelova al za prvu ruku će i ovako biti dobro
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,993
Znam da si novi,i da neznaš,ali nebi ti prst otpal da si čovjeku stisnul "like"ne košta ništa,a čovjek ti je dao savjet zlata vrijedan,i prištedio hrpu eurića u novčaniku
I moja ručica polužja je već godinama tako blokirana,izbušio sam rupu na ručkici i žicom je svezao,i nema je potrebe mrdati
 

Ivan4911

Novi član
Tu od
23 Lis 2023
Poruka
25
A meni će to biti privremeno rješenje polako cu ga dovesti u dobro stanje samo ako ima dijelova, zahvalio se jesam a kaj se tiče lajka nisam znao da igra neku ulogu tak da hvala
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,993
Ma sve ok,samo sam te htio malo upoznati.
Neznam u kakvom ti je stanju hidraulika.šta se ostalog tiče,ali ako ti je samo to problem,nema je potrebe rastavljati
Kad ti se bude još nešto pojavilo i kad je budeš skidao onda riješiš sve od jednom
 

Ivan4911

Novi član
Tu od
23 Lis 2023
Poruka
25
Ma ima posla oko nje nesto me zafrkava, mislim da mi je ili otišla pumpa ili je netko nalio prerijetko ulje teško diže, gledam na netu slabo sam vidio tih dijelova pod poklopcem hidraulike .
Kupljen je prošle jeseni i nisu se baš brinuli o njemu

Cilindar drži kad digne, može još možda biti i onaj ventil
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Aj probat cemo mozda bi bilo dobro to poluzje malo poservisirati ako ima fijelova al za prvu ruku će i ovako biti dobro
Ima dijelova ali su skupiiiii, malo polugica, malo bolcnič, malo kotačić... i naravno, kad je sve u hrpi treba malo polužje korigirati da bi sve to skupa šljakalo.
Pitaš u Hubzin promet ili Tractorpro. Kaj nema jedan ima drugi i obrnuto ali uglavnom imaju skoro sve obojica.
Ovo kaj diže sporo.
Ona ručica ispod sica ti je okrenuta u lijevo do kraja?
 

Ivan4911

Novi član
Tu od
23 Lis 2023
Poruka
25
Možda ti je samo filter ma pumpi zaštopan
Moguće moram zamijenit to ulje i očistiti filter

Ima dijelova ali su skupiiiii, malo polugica, malo bolcnič, malo kotačić... i naravno, kad je sve u hrpi treba malo polužje korigirati da bi sve to skupa šljakalo.
Pitaš u Hubzin promet ili Tractorpro. Kaj nema jedan ima drugi i obrnuto ali uglavnom imaju skoro sve obojica.
Ovo kaj diže sporo.
Ona ručica ispod sica ti je okrenuta u lijevo do kraja?
Okrenuta je na brzo ali ko da je nekak labava okreće se bez otpora trebalo bi i to možda pogledat...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Labava je zato jer su orinzi na njoj umorni (tvrdi) Bitno je da je štift u njoj (kroz onaj aluminijski komad da ga vidiš) i onda se tam nema kaj pokvariti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh