• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4911

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav svima,imam problema sa traktorom.Kod optrećenja mi slini na spoju između koljena i auspuha.Neznam dali je to ulje ili nafta.Traktor ne gubi kompresiju niti mijenja zvuk,kad opterećenje prestane prestane i slilniti,i od topline se počne dimitit na spoju.Ima tko kakvu ideju o čemu se tu radi?imam i video
Hvala svima unaprijed ;)
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,279
Jebiga,, mene sad zanima šta i gdje ovdje slini ,,
ma pogledaj taj auspuh,, tu se nešto zaštopalo,,,
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Provjeri stanje u filteru zraka, vjerojatno je začepljen. Treba ga kompletno oprati i naliti novog ulja na mjeru, ne pretjerivati.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Provjeri stanje u filteru zraka, vjerojatno je začepljen. Treba ga kompletno oprati i naliti novog ulja na mjeru, ne pretjerivati.
Ulja u filteru zraka ima prije odprilike 2 tjedna sam ga mijenjao,(i u boš pumpi)filter zraka je OK predpostavljam da bi onda traktor se pregrijavao da je filter začepljen,ali traktor se ne grije,ima tekućine rashladne i normalno radi :unsure:.To se javlja samo kad vučem teret u brdo jučer je počelo kad je traktor radio pod jačim gasom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Taj motor ispušta neke čudne zvukove.
Skini ispušnu granu i gledaj na kojem cilindru masti. Provjeri zazor ventila. Ako su knap možda je to problem.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Taj motor ispušta neke čudne zvukove.
Skini ispušnu granu i gledaj na kojem cilindru masti. Provjeri zazor ventila. Ako su knap možda je to problem.
Imal bi si još nešto posla za napraviti, trenutno sam u šumi, dal je to jako kritično ili se može još kratko voziti da si dofuram drva doma? Naravno uz uvjet da pratimo što se događa.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Bome, kak veli muha tu nešta lupa i ne radi kako treba. Provjeri prvo ventile pa onda dalje. Barem bi ja tak napravio.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav svima evo da se javim kak je prošlo sa curenjem.Dobra vijest je da je prestalo curiti i skoro ništ ne dimi na spoju koljena i auspuha.Neznam zakaj se to dogodilo.Gospodin Muha je spomenul da traktor ispušta neke čudne zvukove.Ak idem provjeravati ventile tj.zazor jel mogu kaj zaribati?(znam da mi za to trebaju špijuni samo neznam koja debljina? :unsure:
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
20 usis, 30 ispuh
Budem probal posudit te špijune ;) Jel mogu kaj zaribat ak to krenem šarafat??..Našel sam ovaj video za IMT 533/539.
Jel to OK kak ovaj čovjek radi i dali se ta shema može primjeniti i na druge traktore (u ovom slučaju na Zetoru)?Hvala na savjetima ;) :ppozdrav:
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
pa ja sam par puta gledo to kada majstor radi. i on je reko svi motori 3 cilindra na isti princip.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Nisu svi motori 3 Cilindra isti jer nije isti redosljed paljenja. Ovaj način kakav je na videu ne vrijedi kod zeksa.

Na Zetoru kad štelaš radiš to na način da kad je (naprimjer na prvom cilidru) usisni ventil stisnut, štelaš ispušni i obrnuto. Postupak ponoviš na drugi pa na treči cilindar.
Ima još jedan brži postupak, ali da ne kompliciram.... poštelaj ovak i dobro bude.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Hvala Muha,to mi zvuči da je lakše nego na ovom videu.Bum probal nabavit alat pa bum probal to riješiti.Jel morem kaj zaribat ak se upustim u taj zahvat?? :unsure:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Nemaš kaj pogresiti ako radiš na način koji sam opisal.
Nemoj stelati na tvrdo
Pazi da ti brtve na poklopcima sjednu da ti ulje nebu curelo.
Nemoj pretegnuti poklopac ventila da ne pukne.
I pazi da ti remen ne uhvati prste kad buš vrtel motor, radije skini poklopac kroz koji se štela kvačilo pa vrti za zamajac pajserom.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Kak to mislite "nemoj štelati na tvrdo"???.Kaj to da mi špijun ne zapinje?? ili?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Špijun kad uvučeš između klackalice i ventila mora rukom kliziti napred nazad a opet da osjetiš lagani otpor.
Ako je na tvrdo onda ga možeš uvuči ali ne klizi.
Ako je na meko onda ide prelagano i ako primiš prstima za klackalicu osjetiš da a još malko lufta.
Uglavnom, poštelaj između i dobro bude.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
OK Hvala na savjetu kad nabavim alat javim se kak je prošlo ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
sused ima zetor 4911. kada freza koristi 1 brzu i kardan preko motora i puno gasa. dali bi mogao i dalije bolje da proba frezati u 5 sporoj (navodno je 5 spora malo brža od 1 brze) i kardan preko mjenjača?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Zašto uopče freza sa kardanom preko brzina ? Kardan preko brzina jedino za cirkular. Sve ostalo ide preko "normalnog" kardana.
 
Na vrh