• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4911

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Problem je u pumpi, ali ne odmah drvlje i kamenje na pumpađiju ili ti boš meštra.
Moja je predpostavka (pošto više nema dobrih setova) da je čovjek ugradil kaj ima pa sad gumice malo čvršče drže osovinu i da je to uzrok zaletavanju.
Ok, upozoril si ga na problem i nek zna da problem postoji. Ali ja bi ostavil nek to odradi 50-100 sati pa ako problem ne nestane nazad s njom k njemu.
Ako je majstor kak treba biti mora stajati iza svog posla i riješiti problem, pogotovo jer je na problem upozoren odmah u startu.
 

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
95
Hvala na savjetu, sačekaću neko vrijeme da vidim kako će se ponašati, možda dok sve "nalegne".

Kada je riječ o ventilima, njih bih provjerio jer je traktor 15 godina u mom vlasništvu, a prije možda 13 godina su ventili naštelovani, kasnije niko ništa nije dirao što se toga tiče. Imam alat pa bih sam provjerio, na koliko se šteluju usisni, a koliko izduvni ventili ?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,463
Danas na montiran original duži ispušni lonac. Naručio kod TractorPro, preporod za zvuk i uši. I dalje ima onaj oštri zvuk kad dodaš gas ali ljepše je za čuti
 

Prilozi

  • IMG_20240709_190731.jpg
    IMG_20240709_190731.jpg
    73.6 KB · Pregleda: 37
  • Like
Reactions: H&S

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Za moj slušni aparat nema ljepšeg zvuka od orginalnog emajliranog lonca.
Imam jos jednog i čuvam ga ispod oltara.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,463
Nakon onog mog klizanja nizbrdo sa zetorom, nikako mi nije jasno što se događa. Evo i nekidan sam po zemljanoj podlozi na manjem brdu isto proklizao u sporohodnim brzinama. Koliko sam uspio baciti oko na kotače i tom trenutku, desni kotač je počeo onako klizat ali se vrtio brzinom u kojoj je i bio. A lijevi kotač je ubrzavao i brže se vrtio kako je traktor proklizavao. To mislim da ne bi trebao... Imam iskustva sa više traktora na takvim terenima i teško mi se čini ta mogućnost da od svih traktora, zetor ima najlošije držanje nizbrdo. Možda je nešto do diferencijala ili ne znam što, ili je takva izvedba difa da ne valja...
 

Nik89

Aktivni član
Tu od
22 Velj 2022
Poruka
130
A koje su gume na njemu? Kod mene u selu su ljudi dosta imali losa iskustva s trayalom na traktorima bez prednjeg pogona a i ja na bivsem traktoru
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,463
A i u mene su dotrayal, napola potrošene, ali da mogu samo one biti uzrok, nije mi vjerojatno... Više me muči ponašanje diffa, možda griješim
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Normalno je da nizbrdo onaj koji proklizava ubrza. Dobije "dodatnu" brzinu od onog drugog kotača.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,589
A i u mene su dotrayal, napola potrošene, ali da mogu samo one biti uzrok, nije mi vjerojatno... Više me muči ponašanje diffa, možda griješim
Stavi ti nove gume neku bolju marku pa probaj onda
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,028
Složi neki mehanizam ručne špere, tak da ju ne moraš držati ili kosi stalno sa stisnutom šperom.
Ak je jedan kotač na skliskom, šperi ne bu niš... Važno da nije na asfaltu.
 
Na vrh