• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5011-odzračivanje.

D

dako

Guest
Planiram mijenjati filtere od goriva na spomenutom traktoru i odmah odzračiti sistem protoka goriva a pošto nisam baš vrsni mehaničar zamolio bih za pomoć!
Evo slike bosch pumpe pa ako je netko voljan da mi pokaže!





Lp Darko
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Tu se nema kaj objašnjavati. Filteri van, novi unutra (ima grubi i fini) i pumpaš na AC pumpu dok ne čuješ da iber druk ventil počne zujati ( ako ne čuješ pumpaš dok se ne umoriš) i upališ makinu.
 
D

dako

Guest
Tu se nema kaj objašnjavati. Filteri van, novi unutra (ima grubi i fini) i pumpaš na AC pumpu dok ne čuješ da iber druk ventil počne zujati ( ako ne čuješ pumpaš dok se ne umoriš) i upališ makinu.

Taj dio znam ali moram se spremiti da ako nebude htio upaliti znam odzračiti sistem.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Taj dio znam ali moram se spremiti da ako nebude htio upaliti znam odzračiti sistem.
Nemaš kaj odzračivati. Odradiš taj dio koji znaš i eventualno mu daš malo čoka, ako bu trebalo.
Jedino si moreš olakšati da zamjenu izvršiš kad je motor topli.
 
D

dako

Guest
Nemaš kaj odzračivati. Odradiš taj dio koji znaš i eventualno mu daš malo čoka, ako bu trebalo.
Jedino si moreš olakšati da zamjenu izvršiš kad je motor topli.

Ok hvala.Sad bih te još nešto pitao.Dali da mijenjam i ulje u bosch pumpi i filteru zraka .traktor je 82 god.,ima 1200rh
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ok hvala.Sad bih te još nešto pitao.Dali da mijenjam i ulje u bosch pumpi i filteru zraka .traktor je 82 god.,ima 1200rh
Pa normalno da treba i to svaki put kad mjenjaš ulje u motoru, a u pumpu ga nije loše u međuvremenu i malo nadotočiti.
Normalno lonac filtera zraka treba oprati i očistiti onaj gore centrifugalni taložnik.
 
D

dako

Guest
Pa normalno da treba i to svaki put kad mjenjaš ulje u motoru, a u pumpu ga nije loše u međuvremenu i malo nadotočiti.
Normalno lonac filtera zraka treba oprati i očistiti onaj gore centrifugalni taložnik.

koliko ulja ide u pumpu ili ako ima mjerač gdje se nalazi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
koliko ulja ide u pumpu ili ako ima mjerač gdje se nalazi?
Točiš gore na onaj čepič, (ključ 10) koji se vidi na tvojoj slici, dok na prelivnoj cijevi nejde van. Ispod ti je čep za ispust (ključ 14)
Na regulatoru imaš čep (ključ 14), gornji je za točiti, donji za ispust, a srednji za nivo.

kolko ide nemam pojma
 
D

dako

Guest
Evo ga posao je obavljen ali kvar je i dalje pristan i traktor i dalje nedobiva gorivo,kada sam skinio spremnik goriva i nagnio ga gorivo je samo kapalo kao da nema protoka pa sam ga očistio ali i dalje to nije to, tj. čini mi se da gorivo presporo ističe.Sad me zanima ako netko zna,šta se nalazi sa unutarnje strane izlaza iz spremnika (tamo gdje se našarafi odlaz)jer probao sam gurniti grančicu a nejde unutra kao da imaju nekakve pregrade sa unutarnje strane spremnika?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Evo ga posao je obavljen ali kvar je i dalje pristan i traktor i dalje nedobiva gorivo,kada sam skinio spremnik goriva i nagnio ga gorivo je samo kapalo kao da nema protoka pa sam ga očistio ali i dalje to nije to, tj. čini mi se da gorivo presporo ističe.Sad me zanima ako netko zna,šta se nalazi sa unutarnje strane izlaza iz spremnika (tamo gdje se našarafi odlaz)jer probao sam gurniti grančicu a nejde unutra kao da imaju nekakve pregrade sa unutarnje strane spremnika?

To se necisti grancicom vec pritiskom zraka.
Izlaze na rezervoaru propusi zrakom .
Cijev za dovod goriva propusi zrakom.

dsc04514x.jpg

By kemolisnik at 2012-03-17
 
Posljednje uređivanje:
D

dako

Guest
To se necisti grancicom vec pritiskom zraka.
Izlaze na rezervoaru propusi zrakom .
Cijev za dovod goriva propusi zrakom.

dsc04514x.jpg

By kemolisnik at 2012-03-17

Hvala na odgovoru,napravio sam i radi mali kao satić a trunja i grančica je bilo jako puno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Nadam se da nisi to natrag nagural u rezervar jer onda nisi ništ napravil
 
D

dako

Guest
Nadam se da nisi to natrag nagural u rezervar jer onda nisi ništ napravil

Ne nisam,crijevo odlaza sam čistio od rezervara do lajtunga na čašici.A rezervar sam sam ispirio posebno i tri puta ga isprao,naravno skinio sam mjerač (i usput otkrio da je i mjerač u banani pa treba i njega i kupiti) i gledao dali ima još prljavštine.
Mislim da je sad to uredu,puno mirnije radi i negasi se više u vožnji.
 
D

dako

Guest
Nadam se da nisi to natrag nagural u rezervar jer onda nisi ništ napravil

Evo potegli samo 20m drva iz šume i opet problem sa gorivom.
Sad se dešava to da kad u spremniku ostane oko 15l goriva,počme vući zrak.Kada ručno pumpam gorivo,čašica do pola bude ispunjena zrakom i kad natočim 20 lit. radi odlično dok nepotroši tih 20 lit. i onda ponovno problemi.

Usput da pitam dali na pumpici na kojoj se pumpa gorivo smije špricati gorivo na čepu tijekom pumpanja (temo gdje se zašarafi pumpica)?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Zajebo si nesto kad si skidao poklopac na rezervoaru.

Nebi trebalo curiti
 
D

dako

Guest
Zajebo si nesto kad si skidao poklopac na rezervoaru.

Nebi trebalo curiti

A neznam šta bi mogao sjebati jer sam potega 20m drva i vozikao se okolo baš iz tog razloga da vidim dali će biti problema.

Ja sumnjam na nepovratni ventil ili ac pumpu ili sam baš toliki nesretnik da se ponovno sve zaštopalo!
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
A neznam šta bi mogao sjebati jer sam potega 20m drva i vozikao se okolo baš iz tog razloga da vidim dali će biti problema.

Ja sumnjam na nepovratni ventil ili ac pumpu ili sam baš toliki nesretnik da se ponovno sve zaštopalo!

Ako je zastopan nebi radio ni sa 15l ni sa vise goriva.Kako si objasnio otvor gdje uvlaci gorivo je visok.Ako se dobro sjecam taj traktor vuce gorivo preko poklopca na rezervoaru.
Ako ne grjesim mozda si zakrenuo taj poklopac.
 
Na vrh