• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5011

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
Mislim da ti u uputama piše da bi to smjela biti maximalna brzina,a ne brzina kojom"moraš" sijati
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Te oznake 5-10-15 su ti km/h u petoj brzini.

Netko ko ima 5011 bolje će ti reći koliko ide u drugoj i trećoj brzini. Ja znam da proxima 90 sa 16.9-34 gumama drugom ide oko 7.5km/h, treća je već 10-11km/h što mi je prebrzo za sjetvu.

S malim Zetorom 3511 i pneumatskom gaspardo smo uvijek sijali trećom..
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
Pozdrav. Imam zetor 5011 i imam problema s paljenjem naime zraktor i inace ne troši ulje ni vodu.ne dimi, Ljepo radi ali dugo vergla pogotovo hladan cak i kad je zagrijan tribam stisnuti onaj botun za zimsko paljenje da mi manje vergla... Da li postoji mogucnost da je u pitanju nepovrtni ventil? Igdje se on nalazi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Probaj ga prije prvog paljenja napumpati ručno na ac pumpu
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
pozdrav postavit ću video link.pa bi molio mišljenje što lupka da li je u pitanju ventil ili možda rano paljenje ili nešto treće inače lupkanje se čuje kad je motor zagrijan i na većim okretajima:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Moguče i da ti se uteg otpustil.
Treba utvrditi kaj je da ne dovede do veceg kvara.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Imam pitanje u vezi pumpe ulja. Naime, kad je motor hladan lampica ulja se pali na malim okretajima, skroz dole na 500.
Kad se zagrije motor, lampica se već pali na 800. Da li može biti problem u kvaliteti ulja?
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Lani sam mjenjal ulje i opral sita iz filtera, nisam garant napravil ni 100rs. Traktor je star 40 let. Ulje je ono srpsko iz masive- bell.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,083
Lani sam mjenjal ulje i opral sita iz filtera, nisam garant napravil ni 100rs. Traktor je star 40 let. Ulje je ono srpsko iz masive- bell.
ja imam Zetor 6245 i na njemu sam zamjenil takav centrifugalni filter sa običnim. Kupil sam novi nosač i klasični filter. Investicija cca 300kn. Lakša je zamjena prilikom promjene ulja, a povećal se i pritisak (cca 1 bar). Možda je to rješenje. Na to je najvjerojatnije mislil majstor Muha kad je pital kakav je filter, ali on bu znal najbolje kaj mu treba...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Na to je najvjerojatnije mislil majstor Muha kad je pital kakav je filter,
Cetrifugalni i filter s sitima nije isto ;)
Zamjenom nebu dobil ništ, bum mu pojasnil kaj da napravi samo dok sliku nacrtam.
 

Najnoviji postovi

Na vrh