• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5011

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Rastaviš i očistiš ova dva ventila.
Dobro pregledaj i ispuši zrakom.

 

Ivica80

Novi član
Tu od
9 Sij 2022
Poruka
15
Pozdrav .Novi sam na forumu . Imam pitanje u vezi paljenja zetora 5011 83g. Jako teško pali ujutro , vergla i pojavljuje se sivi/bijeli dim dok vergla. Traktor je kupljen prije dva mjeseca i došao je majstor i rekao da je to do bošpumpe. ja sam išao malo gledati i vidjeti gdje se nalazi čok na njemu i skužio sam da je on sa nekom žicom non stop stisnut unutra. Jel moguće da je s obzirom da je bio non stop stisnut čok došlo do ispiranja cilindra i da su karike otišle i da sad uopće kad je repapirana boš pumpa neće uopće upaliti ,tj. Pali nakon ohoho verglanja ,jučer je tek upalio kad su mu sprejem pošpricali filter zraka . Prije repariranja boš pumpe i s tim stisnutim čokom non stop je donekle i palio kad se nadrukalo gorivo na ac pumpi, sad nikako. Jel moguće da je kompresija u pitanju? Traktor je od šogora . Hvala . LP
 

Ivica80

Novi član
Tu od
9 Sij 2022
Poruka
15
E da , problem je i kad se upali traktor i radi i onda nakon dva tri sata kad se ide paliti neće upaliti bez čoka

A dize ste isto nosili?
Majstor je rekao da dize ne treba nositi iako sam ja odmah rekao šogoru da treba i dize skinuti kad se nosi pumpa , ali je majstor rekao da su dizne dobre i da ne treba ih nositi što mi baš nema smisla . Ja sam na svom imt repaprirao boš pumpu , ali sam odvezao traktor kod njih i majstor je sve dize skidao i onda ih isprobavao na stolu i onda još na bošpumpu ih stavio i probao .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Teško je sad to napamet reči i odmah reči da motor ne valja.
Ko zna ko se s tim igral prije tebe. Za početak treba preštelati ventile, dize ako nisu nigdje bile provjeriti i poštelati paljenje.
Ako je to sve u redu onda je motor došel onaj s kadilom
 

Ivica80

Novi član
Tu od
9 Sij 2022
Poruka
15
Majstor je štelao ventile i stelao je paljenje , ali on opet teško ,tj. Po meni nikako ne pali

Zvali smo i bošistu , to je od majstora bošista i on kaže da dize ili rade ili ne rade , što mi opet baš nema smisla . Kaj se dize nebi trebale dati štelati ?

Sa kojim sprejom si šprical da zapali?
Neznam sa kojim sprejem , to mi je šogor rekao da je tek sa sprejem upalio . Pretpostavljam onim start sprejem
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Majstor je štelao ventile i stelao je paljenje , ali on opet teško ,tj. Po meni nikako ne pali

Zvali smo i bošistu , to je od majstora bošista i on kaže da dize ili rade ili ne rade
Niti je taj majstor, a niti mladi Balog bošista za pumpe od traktora. Pozdravi mi slobodno Roberta.
Stari Balog je bil mešter kakvog je trebalo tražiti sa svječom

Trebaš promjeniti i jednog i drugog i nači nekog trečeg koji ti bu to znal složiti
 

Ivica80

Novi član
Tu od
9 Sij 2022
Poruka
15
E da , majstor je spominjao robija bošistu. To je očito Robert . Stari Balog je u mirovini ili pokojni ? Problem je taj što bošisti šogor još nije platio , a majstoru je .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Neznam, nije me tam godinama bilo, ja mislim da je pokojni, nažalost.
Aparaturu imaju svemirsku, tu nema kaj ali je meni kad sam zadnji put tam na reklamaciji s jednom pumpom bil rekel mi jedan stari majstor da nek pumpe od traktora tu više ne nosim. Kad sam videl gde je stol za pumpe (u kotlovnici) sve mi je bilo jasno....

Uostalom, kak jedan bošista može reči da diza ili radi ili ne radi? To sve govori.
 

Ivica80

Novi član
Tu od
9 Sij 2022
Poruka
15
Hvala puno . Reći ću šogoru nek ga prisili pošto mu nije platio da sve skidaju dolje ( boš pumpu i dizne ) i nek podešavaju
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Nema na čemu.
Nemora biti da on pumpu nije dobro složil, rekoh, možda treba samo paljenje poštelati, ili je stvarno motor umro.
Dize svakak treba složiti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
A velim, teško je sad reči kaj je.
Po mojem treba nakon ugradnje pumpe provjeriti trenutak ubrizgavanja, možda je neko nekad za zub fulal razvod.
Kad se bu paljenje štelalo puno stvari bude jasnije
 

Ivica80

Novi član
Tu od
9 Sij 2022
Poruka
15
Majstor kad je stavljao pumpu nikako nije mogao ju staviti , pol sata ju je stavljao . Po boji se vidjelo odmah da nije stavio pumpu kako je bila i još kao lajtunge nisu pasale i Onda kad traktor nije palio onda je došao i sve ošerafio i pomicao pumpu i sad je blizu onoga kako je bila prije skidanja .
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
možda je neko nekad za zub fulal razvod.
Tako je otac ljetos montirao boš pumpu na traktor i nije je dobro uzubio,traktor nije nikako htio upaliti.Kad smo onda uzubili kako treba,nema šta odma upali.
 
Na vrh