• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5011

Ivica80

Novi član
Tu od
9 Sij 2022
Poruka
15
Pa palio je bolje nego sad kad je reparirana pumpa . Ali je žicom bio non stop stisnut čok
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
realno u najgorem slučaju u dizu ide novi uložak i to je 80-100 kn po dizi. bošista ti stavi dizu na pumpu pripumpa i vidi. ako je sve dobro ništa ni ne na plati jer ništa nema za raditi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,807
Nisam neki majstor, ali nikad ne bih napravio to, da mi pumpu ispita maher, a da ja ne vidim ma traktoru kako rade dizne!
Maher koji je pumpu slagal je trebal ljudima skrenuti pažnju na dize i barem pitati jel su ih ispitali ;)
 

Ivica80

Novi član
Tu od
9 Sij 2022
Poruka
15
Maher koji je pumpu slagal je trebal ljudima skrenuti pažnju na dize i barem pitati jel su ih ispitali ;)
Kad ga je šogor zvao i pitao kaj nebi trebalo i dizne prekontrolirati , bošista odgovara da se nema šta kontrolirati , ili rade ili ne rade
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,807
Ja sam ti još tam u početku rekel da promjeniš za početak majstora, a kasnije bu vreme pokazalo jel se bošista iskazal ili bu i on imal popravni ;)
Ti u svojoj priči stalno spominješ šogora s kojim ako sam dobro shvatil se baš i ne slažeš previše u mišljenju ali ga slušaš. Možda da se prestaneš živcirati i pustiš ga da on to završi
 

Ivan 5011

Novi član
Tu od
16 Velj 2022
Poruka
1
Pozdrav ekipa,ima li koji majstor među Vama da izlazi na teren(Dalmacija)ili poznajete nekoga da je pouzdan i zna posao..imam neke sitnice rijesit na 5011..
Hvala unaprid
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Pozdrav ekipa,tastov 5011 počeo se gasiti kada ima manje goriva u rezervoaru.
Kada je pun ili 3/4 onda radi ok,ako je manje od 1/4 onda se hoće u vožnji ugasiti...
Toči eurodizel,nikad iz karnistera,filter goriva čist,ac pumpa nedavno promijenjena (stavljena bosch-ak je bitno)jer je stara riknula,puhanjem u rezervoar kroz lajtunge je sve prohodno.
Kako nemamo ideja,reko idem pitati tu možda tko "rasvijetli" problem..
Traktor ne dimi,snage ima kada radi,nema nekih pokazatelja zašto bi se moglo to događati.
Pa ako tko ima savjet,rado ćemo poslušati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,807
Pozdrav ekipa,ima li koji majstor među Vama da izlazi na teren(Dalmacija)ili poznajete nekoga da je pouzdan i zna posao..imam neke sitnice rijesit na 5011..
Hvala unaprid
Mogu ja ako imaš praznu sobu tam negde krajem sedmog mjeseca....
Posel ne košta ništ a razvlekli ga bumo na sedam do deset dana, to je meni taman ljetovanja a tebi složim te sitnice ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,807
Pozdrav ekipa,tastov 5011 počeo se gasiti kada ima manje goriva u rezervoaru.
Kada je pun ili 3/4 onda radi ok,ako je manje od 1/4 onda se hoće u vožnji ugasiti...
Toči eurodizel,nikad iz karnistera,filter goriva čist,ac pumpa nedavno promijenjena (stavljena bosch-ak je bitno)jer je stara riknula,puhanjem u rezervoar kroz lajtunge je sve prohodno.
Kako nemamo ideja,reko idem pitati tu možda tko "rasvijetli" problem..
Traktor ne dimi,snage ima kada radi,nema nekih pokazatelja zašto bi se moglo to događati.
Pa ako tko ima savjet,rado ćemo poslušati.
Skini rezervar dole i izvadi van onaj poklopac na kojeg idu dovod i povrat goriva pa provjeri da nije cijev metalna koja ulazi u rezervar probušena pa tu navlači zrak kad nivo goriva padne.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,807
Ta zavarena je od 4-5 ;)

Sreča kaj nije napravila nikakav lom unutar getribe, a nebi loše bilo da si joj koji podupor stavil. Malo je knap ali da se nagurati kratke.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
Sve sam ih dodatno povario, i ubacio još m6 vijka pa zalio u mjestu gdje su savijene.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
20220804_092956.jpg
Otišao donji zubcanik ovaj do crvenog, koji pari sa malim bočnim za prenos na rikverc, a gore pari činimi se sa drugom. Kako mu prići, kud idu osovine vani, dali ide prema diferencijalu ili na zvono kroz kućište. Gdje rastavljati, dali na obe strane treba, ili na jednu može sve da se vadi, da ne lutam a nemam vremena. Dali je zubčanik odvojen od osovine ili je zajedno izrađen. Kvar nastao usljed zakivanje 2 i R, te počelo lupanje, zubčanik zubac natrgnut. Da se spasi dalje sranje.
Ovo bi mi mogao Muha pojasnit.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,807
Ne vidim baš najbolje sa slike, ali ako pričamo o donjem snopu i zupčaniku rikverc - prva onda treba skinuti motor i mjenjač odvojiti od kučišta diferencijala i rastaviti ga u komade,
Nakon toga gornji snop van, pa tek onda donji, prema nazad.
Zupčanik je dupli.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
Hvala puno Muha, da upitanju je taj zubcanik 1 i R na donjem snopu, predpistavljao sam da mora na obe strane da se otvara, al eto. Još dali se taj zubcanik navlači na osovinu kao dupli ili je u komadu osovina I zubčanik.
Je l ti sad jasno? Rastavi, a tko će ga složiti................... :hahah:
Ma neću ja ni rastavljat a nedaj bože sastavljat, nemaj brigu samo blago.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,807
Navlači se na kajlu, kao i cijeli donji snop zupčanika
 

brksa

Novi član
Tu od
7 Kol 2022
Poruka
1
Pozdrav,

Zanima me zašto mi rošta kardan kada ga uključujem? Hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,807
Zato jer ti ne odvaja lamela.
Možda je dovoljno samo napeti ili poštelati.
 

odovik

Novi član
Tu od
21 Lis 2017
Poruka
7
Imam traktora 5011, kad sa poceo sipati ulje u bos pumpu, onaj dio sa preljevom , mislim da je iz tog dijela prilikon sipanja ulja pocela na preljev curiti nafta, pitam vas dali je to moguce i sta bi moglo bit, jeli u pitanju neki kvar, inace traktor radi uredno isao sam kositi djetelinu
 

Najnoviji postovi

Na vrh