• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5011

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
To je normalno. Svaki element malo propušta naftu i s vremenom razrijedi ulje i ostane sama nafta.
Toči redovito ulje i toči ga dok na prelivnu cijev ne počne curjeti čisto ulje.
 

moth121

Novi član
Tu od
12 Tra 2023
Poruka
1
Pozdrav ekipa, razmišljam o ugradnji češke/slovačke kabine na svog Zetora 5011 koji je bez kabine. Znam da u tom slučaju moram skidati cijeli pod, blatobrane i instrument ploču. Je li ovdje već netko radio nešto slično, zanima me koliko je to komplicirano i koliko bi okvirno trebalo za sve odraditi?
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,279
Ja bi da pitam,,, na lijevom pogonskom tocku iliti kotacu, na reduktoru,, imali i ako ima odusak gdje se nalazi... hvala!!!
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,279
Sad se i ja pitam zasto mi kad odvrcem vijak gdje se sipa ulje u reduktor izbije kompresija ,a pomalo mi masti na osovini gdje se tocak sarafa za reduktor,,,,
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
da li su ti kočnice OK , možda se više griju pa "kipi"

ili semering ne drži

a možda pušta negdje pri vrhu
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,279
da li su ti kočnice OK , možda se više griju pa "kipi"

ili semering ne drži

a možda pušta negdje pri vrhu
Jest na lijevom tocku bolje koci,,, to jest prije hvataju pakne,,, nepusta nigdje vidljivo al ima te masnoce,, imam ja to slikano na mobu,,, al jebiga kad sam stara mrcina pa nemijem to turiti ns forum,, soriii
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Sad se i ja pitam zasto mi kad odvrcem vijak gdje se sipa ulje u reduktor izbije kompresija ,a pomalo mi masti na osovini gdje se tocak sarafa za reduktor,,,,
Malo ti je lošiji vanjski semering, izgubio svojstvo da zadržava ulje da ne izlazi
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,279
Hvala ti,, i sam sam sumnjao na to,,, al kad sam danas skinuo tocak ,, mijenjanje tog semeringa izgleda mi skroz komplikovano ,,,, ili mi se samo cini??
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Moraš izvaditi poluosovinu, pa ležaj skinuti sa poluosovine pa tek onda taj poklopac u kojem je semering
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Kočnice nemaju veze sa tim semeringom. Morale bi zaštekati da truba poplavi da bi temperatura do njega došla.

Za početak kad je kotač u zraku probaj dali ima lufta. Ako ima možda bu dovoljno samo dotegnuti ga.
 

PecKe

Član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
58
Pozdrav, Prilikom pripreme za ovu jesensku sjetvu primjetio sam da mi curi motorno ulje i išo provjeravat pa vidio da je palo ispod minimum (dolio sam pa završio posao) i da curi oko kartera. Jel moguće da je dihtung od kartera sprhnuo ili neka druga stvari pa cmolji? Kad sam znao na uvratini stat pojavila se mrlja od ulja. Što je po meni dosta. Nije curilo kroz odušak da ne bi bilo.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,984
Da bi dobio neki konkretan odgovor,trebaš skužiti gdje ti ulje curi ili poslikati
Ovako je teško nama koji nismo vidjeli skužiti gdje tebi ulje curi
To je isto kao da postaviš pitanje Traktor ne ide,a nafte ima
 

PecKe

Član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
58
Pozdrav, napokon ulovio vremena pa ga zakačio plug da nabijem mu toplinu u ulje. Znaci na slici se vidi tu oko šarafa da slini i na ovom metalnom djelu. Ima neko neku ideju zašto? Mislim meni tu ode dosta ulja kad je u radu.
 

Prilozi

  • tempImageaPfH4D.png
    tempImageaPfH4D.png
    205.2 KB · Pregleda: 29
  • Screenshot 2023-12-28 at 17.44.39.png
    Screenshot 2023-12-28 at 17.44.39.png
    275.1 KB · Pregleda: 29

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Još samo moraš utvrditi jel motorno ili iz mjenjača.
Po boji bi rekel da je motorno. Ako je motorno curi na brtvi kartera ili na semeringu radilice.
Obriši, poplahni nekim sredstvom za odmaščivanje pa poprati jel izvira sa brtve kartera
 

PecKe

Član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
58
Motorno je. Prebriso sam i ne curi na karteru, pa je radilica u pitanu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh