• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5011

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ne na pola, samo reduktore treba skidati.

Dok rade kočnice to ja ne bi dirao. Provjeravati povremeno ulje u mjenaču i gas.

Kad kočnice prestanu raditi znači da ih je zamastilo i tek onda dirati.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Kak se riješiti tih zauljenih kočnica?Dali isprati Brake Cleaner-om? ili nekaj drugo?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Može se oprati i vodom samo kaj svako pranje ima i svoje loše strane. Cleanera trebaš karton da bi to opral ako i uspiješ nekaj s njim oprati. Kombinacija hipenol, uka ulje i prašina je nezgodna za oprati.

Treba popraviti jer kaj ti vrijedi isprati masnoču kad se bu opet kroz kratko vrijeme zamastilo.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,971
Za kratko vrijeme ih možeš isprati i čistim benzinom
Znači na jedan lijevak natakneš gumeno crijevo i drugu stranu uguraš u rupu gdje ide cijev kočenja na kočioni cilindar
Znači jedan vozi a jedan nalijeva benzin i povremeno zakoči
Za neko kratko vrijeme će bit ok ali dugoročno treba riješit uzrok a ne posljedicu
Najbolje je u da prilikom rastavljanja zamijeniš i pakne jer se napiju ulja i nikad ih ne možeš dovoljno isprat
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
ovaj način ispiranja se meni nikak ne sviđa.
Kao prvo najebali budu semerinzi i gumice na dobošu, a kao drugo tu fali još samo jedan sa upaljačem pa da sva masnoča na traktoru izgori do temelja....
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Hehe ovo s upaljačem mi je fora.(y)😂.Naime ja imam sličan problem na svojem 4911 isto lijeva kočnica mi je masna otvoril sam poklopac onaj rebrasti i s prstom sam prešel po dobošu to je sve crno unutra i masno.Kad pritisnem kočnicu desna dobro koči a lijeva nikak jako slabo tek kad ju par puta napumpam onda malo jače koči.Sad me zanima jel bum moral diferencijal vadit van i komplet bubanj i pakne nove staviti? Hvala svima
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Nemora se diferencijal vaditi nego se samo skida bočni reduktor i tu ti je sve,evo ovako......
21706
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Hehe ovo s upaljačem mi je fora.(y)😂.Naime ja imam sličan problem na svojem 4911 isto lijeva kočnica mi je masna otvoril sam poklopac onaj rebrasti i s prstom sam prešel po dobošu to je sve crno unutra i masno.Kad pritisnem kočnicu desna dobro koči a lijeva nikak jako slabo tek kad ju par puta napumpam onda malo jače koči.Sad me zanima jel bum moral diferencijal vadit van i komplet bubanj i pakne nove staviti? Hvala svima
Ako se da pripumpati onda možda zraka ima. To kaj si videl masno ispod rebrastog poklopca je masnoča koja šteti ručnoj kočnici a ona s nožnom nema veze pa možda ozračivanje pomogne.

Vadiš samo reduktore i po potrebi poklopce diferencijala. Pakne i cilindre obavezno nove, a doboš po potrebi. On rijetko ode.

Nemora se diferencijal vaditi nego se samo skida bočni reduktor i tu ti je sve,evo ovako......
View attachment 21706
Borislav, zašto si rastavljal trubu od reduktora na slici lijevo?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Tak sam si i mislil. Inače za to ne treba rastavljati. Malo je škakljivo ali da se kroz rupu kad se nosač pakni skine.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
A dobro, meni je lakše i brže da ne skidam.
Vodi računa da ju malo ponekad dotegneš jer se nakon rastavljanja hoče šarafi popustiti. Naročito ako nisi licne stavil ispod.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Stavljene su i podloške na šarafe i stegnuto je baš dobro ali moraću ih baš provjeriti.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Ako se da pripumpati onda možda zraka ima. To kaj si videl masno ispod rebrastog poklopca je masnoča koja šteti ručnoj kočnici a ona s nožnom nema veze pa možda ozračivanje pomogne.

Vadiš samo reduktore i po potrebi poklopce diferencijala. Pakne i cilindre obavezno nove, a doboš po potrebi. On rijetko ode.


Borislav, zašto si rastavljal trubu od reduktora na slici lijevo?
Probal sam već prije ozračivati al opet isto ta je kočnica već prije bila slagana od strane jednog selskog mehaničara al kolko sam primjetil nekaj je zaribal dok je slagal možda je vrnul nutra nauljene pakne nemam pojima iskreno.Prst sam probal ugurat kolko je išlo nutra mi to sve zgleda jako masno tak da mi se čini da bum moral to sve raskopatii novo deti .Hvala vam svima na pomoći dečki.Jel mi možete okvirno reći kolko bi po vašoj procjeni taj popravak došel nove pakne cilindar i doboš?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Cilndar oko 120 kuna komad, pakna oko 50 kuna komad, gumica zupčasta, gumica O-ring i opruge pakne oko 50 kuna, semering doboša kvalitetniji oko 100 kuna komad, pojas ručne oko 100 kuna komad, lajtung ako pukne oko 50 kuna komad.

Uglavnom, za obje strane da bi izmjenjal sve trebaš oko 800 do 1000 kuna. Ali bez doboša.
Doboš zavisi kaj ti uvale a Zetorov je oko soma kuna komad tak da gledaj da ne mjenjaš ako stvarno nema potrebe za tim.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Hvala na odgovoru.Budem sad kad se radovi završe i kad mi traktor više nebude trebal probal to sve skupa rastepsti pa bum videl.Kolko se sećam lajtung i celindar su stavljani novi pa bum videl sve na licu mesta pa javim kak je prošlo.Hvala još jedanput na pomoći ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Nemoj se zafrkavati zbog 100 kuna kolko košta cilindar. Stavi novog i barem te nebu savjest pekla kad procuri.
Kolko sam shvatil taj cilindar je stavljen novi nekad, znači ne na frisko.
 

Najnoviji postovi

Na vrh