• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5011

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
Bok i tebi, imam ja radionički, ali nemam uputstva :madmana:
A kaj te zanima?
 
G

Geras

Guest
Bok i tebi, imam ja radionički, ali nemam uputstva :madmana:
A kaj te zanima?

Pa htio bih saznat što više informacija obzirom da do sad nikad nisam ni sjeo na zetor pa te molim ak može i taj radionički moral bum pošarafit nekaj po prvom kraju. Bok i hvala unaprijed.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
To je u papirnatom obliku, tak da ........
 
D

danteking

Guest
Zetor 5011 1982 godiste

ima li ko dovoljno strucan da mi objasni:
Koliki zazor ide za stelovanje ventila i
jesu li podizaci ventila iste duzine?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
Dali sam dovoljno stručan neznam, ali ventili se štelaju na 20-30, a podizači nisu jednako dugački, ali nije bitno kojega kam uštekaš.
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
ventili ti se stelaju na 0,25 a najbolje ces nastelovat ako budes svaki klip zasebno stelovo
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
zetor 5011 semerinzi

evo muhaničar daj malo ovdje više podataka o zamjeni semeringa i lamela šta treba pazit kod rastavljanja korpe i kako naštelati kad sastavim nazad može koja slikica s objašnjenjem
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
evo muhaničar daj malo ovdje više podataka o zamjeni semeringa i lamela šta treba pazit kod rastavljanja korpe i kako naštelati kad sastavim nazad može koja slikica s objašnjenjem
I sad ti to moderatori budu prebacili u mehaničku radionicu :lol:
Možda bi bilo najbolje da počnem pomagati u svojoj temi :scratch

Idemo redom.
Imaš kabinu?
Ručica za isključivanje kardana je posebno (gore kraj ručne) ili je sve preko pedale nogom?
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
I sad ti to moderatori budu prebacili u mehaničku radionicu :lol:
Možda bi bilo najbolje da počnem pomagati u svojoj temi :scratch

Idemo redom.
Imaš kabinu?
Ručica za isključivanje kardana je posebno (gore kraj ručne) ili je sve preko pedale nogom?

imam kabinu ali sve je skinuto tj raskopano samo par šarafa da ide na pola,kvačilo kardana je ručno (kraj ručne)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
imam kabinu ali sve je skinuto tj raskopano samo par šarafa da ide na pola,kvačilo kardana je ručno (kraj ručne)
Kad ga raskoliš na pol izvadiš potisne ležajeve, osovinu na kojoj su capice (otraga ti je seger) i onaj dio nosača na koji ide kabina (sa lijeve strane tri šarafa ključ 19). to ti je označeno crvenom strelicom.

Nakon toga izvadiš poklopac spojničkih (6 šarafa ključ 13, označenih zelenom strelicom (4 se ne vide).

Ovo označeno plavom strelicom su spojničke i njih netreba vaditi van da si nebi napravil dodatnog posla ako ti se rastepe igličasti ležaj.

U poklopcu spojničkih je veliki semering, a mali je između spojničkih. Veliki nije problem za zamjeniti, a maloga treba iskopati van i napraviti alat sa kojim se bu novi ugradil unutra (zaboravi kojekakve šarafcigere, izbijače ili čavle).
Poželjno je ugraditi dva mala semeringa, a ako to prvi put radiš obavezno uzmi par komada jer ako kojega sjebeš moraš ponovo u nabavu dijelova.

Dok ti to riješiš došlo bu sutra, a sutra je sveta nedelja i nema nabave dijelova, pa ja onda imam vremena do preksutra objasniti način štelanja kvačila jer uskoro idem u kinderbet, moram se psihički pripremiti za sutrašnji dan :rolleyess: :lol::lol:.

Ako je kaj nejasno u vezi zamjene semeringa pitaj.


Možda nebi bilo loše da kad bumo štelali kuplung otvoriš novu temu :scratch:scratch:scratch
Ma boli te samo pitaj.

U jebote skoro sam zaboravil sliku :madmana::madmana:


image hosting jpeg
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Kad ga raskoliš na pol izvadiš potisne ležajeve, osovinu na kojoj su capice (otraga ti je seger) i onaj dio nosača na koji ide kabina (sa lijeve strane tri šarafa ključ 19). to ti je označeno crvenom strelicom.

Nakon toga izvadiš poklopac spojničkih (6 šarafa ključ 13, označenih zelenom strelicom (4 se ne vide).

Ovo označeno plavom strelicom su spojničke i njih netreba vaditi van da si nebi napravil dodatnog posla ako ti se rastepe igličasti ležaj.

U poklopcu spojničkih je veliki semering, a mali je između spojničkih. Veliki nije problem za zamjeniti, a maloga treba iskopati van i napraviti alat sa kojim se bu novi ugradil unutra (zaboravi kojekakve šarafcigere, izbijače ili čavle).
Poželjno je ugraditi dva mala semeringa, a ako to prvi put radiš obavezno uzmi par komada jer ako kojega sjebeš moraš ponovo u nabavu dijelova.

Dok ti to riješiš došlo bu sutra, a sutra je sveta nedelja i nema nabave dijelova, pa ja onda imam vremena do preksutra objasniti način štelanja kvačila jer uskoro idem u kinderbet, moram se psihički pripremiti za sutrašnji dan :rolleyess: :lol::lol:.

Ako je kaj nejasno u vezi zamjene semeringa pitaj.


Možda nebi bilo loše da kad bumo štelali kuplung otvoriš novu temu :scratch:scratch:scratch
Ma boli te samo pitaj.

U jebote skoro sam zaboravil sliku :madmana::madmana:


image hosting jpeg

hvala puno na iscrpnom odgovoru neću ništa ni radit prije ponedjeljka a dali taj igličasti ležaj može zujati,jer mi se nešto čuje malo da zuji ali kad potegnem kvačilo kardana onda prestane
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
hvala puno na iscrpnom odgovoru neću ništa ni radit prije ponedjeljka a dali taj igličasti ležaj može zujati,jer mi se nešto čuje malo da zuji ali kad potegnem kvačilo kardana onda prestane
Taj ne jer je on na spojničkoj od prvog stepena, ali ima ispod malog semeringa jedan osigurač i jedan ili dva (ovisno o izvedbi) igličasta ležaja, oni bi mogli zujati.
Za zamjenu tih ležaja treba skidati spojničke van, ali onda da bi se sve sastavilo treba skidati i poklopac mjenjača.

Provjeri si šarafe (imbus 6 ili ključ 13) koji drže spojničke gore, ali o tome više sutra. Sad idem stvarno u kinderbet.
Ako zaboravim metnuti slike podsjeti me, a za ono fala znaš gde je gumb :mrgreen:
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Taj ne jer je on na spojničkoj od prvog stepena, ali ima ispod malog semeringa jedan osigurač i jedan ili dva (ovisno o izvedbi) igličasta ležaja, oni bi mogli zujati.
Za zamjenu tih ležaja treba skidati spojničke van, ali onda da bi se sve sastavilo treba skidati i poklopac mjenjača.

Provjeri si šarafe (imbus 6 ili ključ 13) koji drže spojničke gore, ali o tome više sutra. Sad idem stvarno u kinderbet.
Ako zaboravim metnuti slike podsjeti me, a za ono fala znaš gde je gumb :mrgreen:

može pišemo se a sad po ovoj slici vidim da to mora meni dobro curit kad ulje i na nosače kabine ide van a vidim da nebi trebali imat nikakve veze s uljem ajde laka noć

neće da mi primi tu reputaciju za tebe
izbacuje ovu poruku

you must spread some Reputation around before giving it to muhanicar again
 
Posljednje uređivanje:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Najmanji problem, daš par puta nekome reputaciju, hmmm, naprimjer meni i onda možeš ponovo dati "karapanđi za masne juhe":mrgreen:....ili očeš reč da zbog te informacije nisam zaslužio:axe:
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Najmanji problem, daš par puta nekome reputaciju, hmmm, naprimjer meni i onda možeš ponovo dati "karapanđi za masne juhe":mrgreen:....ili očeš reč da zbog te informacije nisam zaslužio:axe:

e pa neće sinoć sam dao i tebi i još nekima primilo je ali njemu neće a evo danas neće ni tebi dali to valjda svakom samo jednom mogu
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
muhaničar, može malo pojašnjenje kako skinuti korpu, lamele i zamajac, dali treba na nešto posebno pripazit jer vidim da curi ulje i na semeringu radilice....
Skinuo sam poklopac spojnički sa 6 vijaka M8, i vidim da nema iza dihtunga nego samo diht-masa, jeli dovoljna samo masa ili da stavim i dihtung??
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
može pišemo se a sad po ovoj slici vidim da to mora meni dobro curit kad ulje i na nosače kabine ide van a vidim da nebi trebali imat nikakve veze s uljem ajde laka noć

neće da mi primi tu reputaciju za tebe
izbacuje ovu poruku

you must spread some Reputation around before giving it to muhanicar again
Onda buš moral i ti jedne kobase nabaciti ili bar rundu :finga:
Najmanji problem, daš par puta nekome reputaciju, hmmm, naprimjer meni i onda možeš ponovo dati "karapanđi za masne juhe":mrgreen:....ili očeš reč da zbog te informacije nisam zaslužio:axe:
jeffy
 
Na vrh