• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5011

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Zašto...:?...pa kaj sam te trebal usporediti s onom golom engleskom seljačinom....:partyman:....ma bitno da je zvjezdica pala:cool:...samo, dal budu tvoja sitna prsa dovoljna za ta silna odlikovanja:partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Zašto...:?...pa kaj sam te trebal usporediti s onom golom engleskom seljačinom....:partyman:....ma bitno da je zvjezdica pala:cool:...samo, dal budu tvoja sitna prsa dovoljna za ta silna odlikovanja:partyman:
Ne, ali brstiš medalje na mojim plečima :rolfer::rolfer:

Moja prsa nisu bitna, bitno je ono kaj čovek (ako je čovek i koji je čovek) nosi stvarno u sebi ;)
Al ajmo mi ponovo u pomoč, ali to u drugom postu (ovaj ionak pe u otpis)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
muhaničar, može malo pojašnjenje kako skinuti korpu, lamele i zamajac, dali treba na nešto posebno pripazit jer vidim da curi ulje i na semeringu radilice....
Skinuo sam poklopac spojnički sa 6 vijaka M8, i vidim da nema iza dihtunga nego samo diht-masa, jeli dovoljna samo masa ili da stavim i dihtung??
Korpu skineš tak da odšarafiš onih (Čini mi se) 12 šarafa M8. Pripaziti treba da ti lamela prvog stepena ne opadne na nogu :mrgreen:
Zamajac skineš tak da odšarafiš ona tri ili šest šarafa (gedora 19), ako su tri onda ti nemre ništ opasti na nogu, a ako ih je šest onda bi moglo. Ako su tri šarafa onda ima dva štifta tak da treba sa dva pajsera, malo jednu pa malo dtugu stanu klimati i polako ga izvaditi (ali neko ga treba malo pridržati da nakraju ne opadne).
Kad to sve poskidaš došel buš do aluminijskog poklopca kogeg drži (čini mi se) 7 šarafa (ključ 13) i tri šarafa odozdo na karteru. To odšarafiš, pažljivo skineš poklopac jer preti opasnost da podrapaš brtvu na karteru i izvadiš semering. Novi semering treba ravno uprešati, jer ako stoji ukoso nebu dugo vozil i obavezno ugraditi silikonski. Radilicu treba malo pogladiti vodobrusnim šmirglom. Kod ugradnje treba pripaziti da ne opadne opruga sa semeringa (pošto je veliki) dole.

Na poklopac spojničkih stavi dihtung ako ga imaš pri ruci i na njega diht masu, a ako nemaš .......

Jesi iskopal mali semering?
Jesi dotegnul ona tri šarafa na spojničkama ili treba slika da vidiš koje?
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Korpu skineš tak da odšarafiš onih (Čini mi se) 12 šarafa M8. Pripaziti treba da ti lamela prvog stepena ne opadne na nogu :mrgreen:
Zamajac skineš tak da odšarafiš ona tri ili šest šarafa (gedora 19), ako su tri onda ti nemre ništ opasti na nogu, a ako ih je šest onda bi moglo. Ako su tri šarafa onda ima dva štifta Dtak da treba sa dva pajsera, malo jednu pa malo dtugu stanu klimati i polako ga izvaditi (ali neko ga treba malo pridržati da nakraju ne opadne).
Kad to sve poskidaš došel buš do aluminijskog poklopca kogeg drži (čini mi se) 7 šarafa (ključ 13) i tri šarafa odozdo na karteru. To odšarafiš, pažljivo skineš poklopac jer preti opasnost da podrapaš brtvu na karteru i izvadiš semering. Novi semering treba ravno uprešati, jer ako stoji ukoso nebu dugo vozil i obavezno ugraditi silikonski. Radilicu treba malo pogladiti vodobrusnim šmirglom. Kod ugradnje treba pripaziti da ne opadne opruga sa semeringa (pošto je veliki) dole.

Na poklopac spojničkih stavi dihtung ako ga imaš pri ruci i na njega diht masu, a ako nemaš .......

Jesi iskopal mali semering?
Jesi dotegnul ona tri šarafa na spojničkama ili treba slika da vidiš koje?

a nisam dotegal jebi ih a ovo sam sastavil samo sad neznam kako je bila okrenuta pogonska lamela pa pomozi prema kamo ide duze srce na lameli
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
a nisam dotegal jebi ih a ovo sam sastavil samo sad neznam kako je bila okrenuta pogonska lamela pa pomozi prema kamo ide duze srce na lameli
Pogonskoj ili kardanskoj?
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Duža strana u zamajac.
Ležaj u zamajcu je dobar?

je dobar je i lamele su dosta dobre a sad mi samo reci kako poštelati capice

a da ti i rečem kaj je najviše curilo,ima neki šaraf ili ti čep kod zamajca u gornjom desnom kraju i bio je odmotan a ima na sebi alu pločicu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
je dobar je i lamele su dosta dobre a sad mi samo reci kako poštelati capice

a da ti i rečem kaj je najviše curilo,ima neki šaraf ili ti čep kod zamajca u gornjom desnom kraju i bio je odmotan a ima na sebi alu pločicu
Htel sam ti napisati da provjeriš taj čep na uljnom kanalu ali sam u žaru borbe zaboravil :madmana: Sva sreča pa si ga skužil sam ;)

Capice štelaš na 44 i 56 mm.
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Htel sam ti napisati da provjeriš taj čep na uljnom kanalu ali sam u žaru borbe zaboravil :madmana: Sva sreča pa si ga skužil sam ;)

Capice štelaš na 44 i 56 mm.

već sam sastavil a bit će valjda dobro jer nisam rastavljal korpu a kvačilo je bilo dobro ako ne bu dobro ću malo izvana probat
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
već sam sastavil a bit će valjda dobro jer nisam rastavljal korpu a kvačilo je bilo dobro ako ne bu dobro ću malo izvana probat
Kad si ga prije uhrpil :rolleyess:
Ako nebu, bar na njemu nije problem izvana malo doštelati ;)
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Kad si ga prije uhrpil :rolleyess:
Ako nebu, bar na njemu nije problem izvana malo doštelati ;)

a ide to brzo sad sam raskopal ozada i kočnice jer mi je ručna slabo držala e onda vidim da i ozada curi na onim nekim poklopcima diferencijala ošli semeringi i gumice na polugi špere danas je to na redu,dal možda znaš pašu li gumice razvodnika i karika hid cilindra sa 6011 na 5011 imam ih doma pa bi i to zamjenio
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
muhaničar sve je sastavljeno i šljaka ali sad imam opet jedan problem promjenio sam ulje stavio neko tursko i sad mi se pali lampica ulja ispod 900 okretaja,do sada je sve bilo dobro i šljakalo to mi se nije događalo i kad je bio dobrano ugrijan pod beračom kukuruza,jeli do ulja možda
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
muhaničar sve je sastavljeno i šljaka ali sad imam opet jedan problem promjenio sam ulje stavio neko tursko i sad mi se pali lampica ulja ispod 900 okretaja,do sada je sve bilo dobro i šljakalo to mi se nije događalo i kad je bio dobrano ugrijan pod beračom kukuruza,jeli do ulja možda
Pa onda je najvjerojatnije do ulja, mada sumnjam.
Jel imaš gore centrifugalni filter?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Ako se pojavilo poslije zamjene ulja probaj sa nekim drugim.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
dali se da gdje pojačati pritisak ili to samo sa centrifugalnim filterom
Kak se nebi dal.
Zamjenom pumpe ulja, ležajeva na radilici, sigurnosnog ventila, piksiranjem klackalica ......., ali ti najprije provjeri one ventiliče na filteru ulja (kad več nečeš mjenjati ulje)
 

Najnoviji postovi

Na vrh