• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5211

  • Temu pokrenuo klima
  • Datum prvog posta

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ok al mislim da su ti strojevi napravleni za sve vrste opterecenja i da bi morali to izdurat bez pregrijavanja,samo dobro operes kiler i stavis taj jaci ventilator. Ima kod mene dosta lljudi imte bez termostata al neznam fakat zakaj?

To ti je obicaj u selu,jedan izvadi termostat izvade svi umjesto da operu kilere i vode racuna o pregrijavanju strojeva...i naravno svi toce vodu....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To ti je obicaj u selu,jedan izvadi termostat izvade svi umjesto da operu kilere i vode racuna o pregrijavanju strojeva...i naravno svi toce vodu....

E da to mi fakat nije jasno pa antifriz nije preskup a traje dugo ko i termostat a kosta 70kn.
Al kak se veli sto ljudi sto cudi.
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
ja imam 3 zetora 5011 i imao sam te probleme sa grijanjem motora,jedne godine u sezoni mi je procurio kiler i odlucio sam uzeti novi, ali nije bio orginal nego su bile krupnije celije otkad sam ga stavio nema sanse pregrijati motor naravno sad sva 3 imaju takav kiler i nemam nikakvih problema!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ja imam 3 zetora 5011 i imao sam te probleme sa grijanjem motora,jedne godine u sezoni mi je procurio kiler i odlucio sam uzeti novi, ali nije bio orginal nego su bile krupnije celije otkad sam ga stavio nema sanse pregrijati motor naravno sad sva 3 imaju takav kiler i nemam nikakvih problema!

Pa normalno da bu sve ok kad je cisto,jer nisu strucnjaci iz tvornice nista deli bezveze i s nekim razlogom.
Kaj ti svi tri imaju posla?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
a cujte,da su strucnjaci sveznajuci,ne bi bilo boljih i losijih traktora i strojeva,svi bi bili perfektni.
teorija je jedno,a praksa drugo. svatko svoj stroj prilagodi svojim potrebama,a ako se i grijesi,nema veze,svi grijese. :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
a cujte,da su strucnjaci sveznajuci,ne bi bilo boljih i losijih traktora i strojeva,svi bi bili perfektni.
teorija je jedno,a praksa drugo. svatko svoj stroj prilagodi svojim potrebama,a ako se i grijesi,nema veze,svi grijese. :)

A kod nas ljudi ne odrzavaju a teraju ih ko vrag svoju mater, a i rade s njima vise nego kaj traktori .mogu
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
za neke je traktor samo radni stroj,stvoren da sluzi. ja svoje isto tjeram maksimalno,ali opet treba imati neki osjecaj i strojeve prilagođene snazi traktora,tipu zemlje... kaj se tice nekoristenja antifriza (ja koristim u sva tri traktora)i vađenja termostata (tu sam kriv :(devil): ),to su samo sitnice,smanjuju vijek trajanja motora za manji postotak nego neredovito mijenjanje ulja i slicne osnovne stvari kod odrzavanja.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
za neke je traktor samo radni stroj,stvoren da sluzi. ja svoje isto tjeram maksimalno,ali opet treba imati neki osjecaj i strojeve prilagođene snazi traktora,tipu zemlje... kaj se tice nekoristenja antifriza (ja koristim u sva tri traktora)i vađenja termostata (tu sam kriv :(devil): ),to su samo sitnice,smanjuju vijek trajanja motora za manji postotak nego neredovito mijenjanje ulja i slicne osnovne stvari kod odrzavanja.

Slazem se s tobom. Upravu si.:(hi):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Googo koje ulje koristis u getribi kad si ga mjenjal?
Jesi kaj radil na volanu?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel ntko zna jel puno 2500kn za zamjenu obje lamele oba potisna lezaja i jos nekih sitnic unutra,ac pumpica,kontakt brava i stelanje ventila. Posao obavljen za 4h kod mene doma.
Cjena je s rukama.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel netko zna jel puno novaca 2500kn za zamjenu na 5211:
Obje lamele
2 potisna lezaja i jedan mali kod radilice u potisnoj ploci
Jos neke sitnice pracna osiguraci i neka poluga,
Bosch ac pumpica
Kontakt brava
Stelanje ventila
To sve napravljeno rucali su i popili gemiste za 4h.
Sve je orginal zetor brno osim ac pumpice ona je bosch,a nju sam dal promjeniti jer mi je negdje vukel zrak i vracalo mi se gorivo u rezervar pa ujutro dugo vergla dok upali. Sad je proslo mjesec dana i palil sam ga desetak puta kak sam isel cistit snjeg sebi i susjedima i pali bez duzeg verglanja s tim da je temp bila oko -5 i jednom -10 stupnjeva.
Kaj mislite komentare vas molim.:(envy):
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
ako je kvaliteta posla neupitna, onda nije puno, dobar majstor nikad nije skup, to je moja životna folozofija.
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
to opce nije skupo po mojoj racunici djelovi izadu negdi od 1500-1600kn sad neznam kakve su cjene kod tebe a dosta je tu posla napravljeno!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Jel netko zna jel puno novaca 2500kn za zamjenu na 5211:
Obje lamele
2 potisna lezaja i jedan mali kod radilice u potisnoj ploci
Jos neke sitnice pracna osiguraci i neka poluga,
Bosch ac pumpica
Kontakt brava
Stelanje ventila
To sve napravljeno rucali su i popili gemiste za 4h.
Sve je orginal zetor brno osim ac pumpice ona je bosch,a nju sam dal promjeniti jer mi je negdje vukel zrak i vracalo mi se gorivo u rezervar pa ujutro dugo vergla dok upali. Sad je proslo mjesec dana i palil sam ga desetak puta kak sam isel cistit snjeg sebi i susjedima i pali bez duzeg verglanja s tim da je temp bila oko -5 i jednom -10 stupnjeva.
Kaj mislite komentare vas molim.:(envy):
Za mene osobno je to jako velika cifra, ali kad je neko drugi u pitanju samo davaj dijelove.

Gde su zeli orginalne Zetor Brno lamele i potisne ležaje?
I onaj mali ležaj nije u potisnoj ploči (tam nema nikakvog ležaja) nego u radilici i u njega ulazi spojnička osovina.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Za mene osobno je to jako velika cifra, ali kad je neko drugi u pitanju samo davaj dijelove.

Gde su zeli orginalne Zetor Brno lamele i potisne ležaje?
I onaj mali ležaj nije u potisnoj ploči (tam nema nikakvog ležaja) nego u radilici i u njega ulazi spojnička osovina.

Tako je na radilici je taj lezaj ja nisam to gledal dok su radili bil sad na poslu pa mi je stari objasnjaval i nisam ga skuzil jer se bas ne kuzi u to.
Neznam oni su to donjel sve sa sobom i ostale su kutije i na svima pise zetor brno made in cez republik.
Da djelovi to sve kaj sam nabrojil prije ru 1700kn
Ruke 650kn
Putni troskovi 150kn
Decki slazu samo i iskljucivo zetore i samo ako je dostupno sa orginalnim djelovima i nisu iz zagreba.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Nisam ni mislil da su iz Metropole.
Da se tam tim poslom bave bili bi kruha gladni, metropola traktora nije vidla od lanjske seljačke bune, a ni onda ih nisu zanimali traktori.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nisam ni mislil da su iz Metropole.
Da se tam tim poslom bave bili bi kruha gladni, metropola traktora nije vidla od lanjske seljačke bune, a ni onda ih nisu zanimali traktori.

To za grad da mozda da al ja sam 20km od centra i 15km od velike gorice i tu kod nas se jos radi na poljima ne ko u slavoniji al moras znat da mi svi idemo na posao i radimo za svoje potrebe poljoprivredu i ovde ima majstora za imt i to dobrih al za zetora 3 i to jedan kaj je donekle ok
Iz kojeg si ti kraja jel puno radis na polju nemrem vidjet na tvom profilu?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne bavim se poljoprivredom.
Možda mrvicu.

Jel znas mozda na prednjem kraju kod kotaca oni okomiti rukavci kolko unutra ima lezajeva i kakvi su? Ak imas koju sliku tog djela rastavljeno.
E da jel ima jos kaj za mjenjat piksa kakva ili bolcna...
 

Najnoviji postovi

Na vrh