• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5211

  • Temu pokrenuo klima
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Onda skineš koljevku i izbiješ ga van jer sigurno bu i nju trebalo popravljati.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Plastična čahura se poderala.
Centralni bolcn je najvjerojatnije dobar, ali treba pod hitno zamjeniti čahure da se nebi oštetila prednja koljevka, ako več nije.

Imaju u ducanu cahure po 10kn komad mesingana je a iz nutra oblozena plastikom.
Tak da cu kupitt polako sve i lezajeve i onda krece zamjena kad se digne temp.:icon_biggrin:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Imam pitanje?
Ove godine kupujem zadnje gume,sad imam 14.9/28,a ja bi stavil 16.9/28 na 5211 pa me zanima kak bi se ponasal s njima i jel ima kakvih nedostataka posto je 47ks.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Imam pitanje?
Ove godine kupujem zadnje gume,sad imam 14.9/28,a ja bi stavil 16.9/28 na 5211 pa me zanima kak bi se ponasal s njima i jel ima kakvih nedostataka posto je 47ks.

Nekad bilo 12,4 do 50ks 14.9 do 65ks 16.9 preko 65ks kao najekonomičnije :icon_super:
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Imam pitanje?
Ove godine kupujem zadnje gume,sad imam 14.9/28,a ja bi stavil 16.9/28 na 5211 pa me zanima kak bi se ponasal s njima i jel ima kakvih nedostataka posto je 47ks.

Ako je godina izrade više od 87 onda je tvoj motor 51,5 ks in siguran sam,da na toga možeš staviti ove gume jer tome modelu bez predne vuče je lakše,a to nikad ne bih stavljao na duplaca,jer bi se mučio motor.
Vjeruj to. Prednja vuča puno usporava traktor na cesti i dupljac ide bez rotacione kose u asvaltno brdo sporije ,kao ti sa njo. Samo se guši motor u brdo:icon_neutral:.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nekad bilo 12,4 do 50ks 14.9 do 65ks 16.9 preko 65ks kao najekonomičnije :icon_super:

Da znam na mom su tvornicki 14.9 ,al imam priliku uzet jeftino 16.9 pa neznam malo su sire ne punoal da nebi izgubil na snazi ili ....
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
traktor bi trebao dobiti na vučnoj sili,pošto je guma šira,a ne bi smio izgubiti na snazi,pošto je iste visine. ali,kak Željko kaže,valjda ima razlog zakaj manji traktori nemaju tak široke gume.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
traktor bi trebao dobiti na vučnoj sili,pošto je guma šira,a ne bi smio izgubiti na snazi,pošto je iste visine. ali,kak Željko kaže,valjda ima razlog zakaj manji traktori nemaju tak široke gume.

a i na tehničkom te može zaebavat isto zbog guma
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
traktor bi trebao dobiti na vučnoj sili,pošto je guma šira,a ne bi smio izgubiti na snazi,pošto je iste visine. ali,kak Željko kaže,valjda ima razlog zakaj manji traktori nemaju tak široke gume.

16.9 je vislja za 7cm i sira 5cm. Tak da na snazi nebum dobil jedino je vucna sila bolja.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
a i na tehničkom te može zaebavat isto zbog guma

eh,da fakat,mislim cak da u knjizici pisu dimenzije guma,ne?

@ oficir- traktor bude mozda i malo vise trosil u transportu. mislim da nemas nekaj puno dobiti ni izgubiti. osim kaj bude traktor bolje izgledal. a mislis ih staviti na postojece felge,ili imas i felge za njih? jer ne znam dal ove sire gume idu na tvoje felge.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
eh,da fakat,mislim cak da u knjizici pisu dimenzije guma,ne?

@ oficir- traktor bude mozda i malo vise trosil u transportu. mislim da nemas nekaj puno dobiti ni izgubiti. osim kaj bude traktor bolje izgledal. a mislis ih staviti na postojece felge,ili imas i felge za njih? jer ne znam dal ove sire gume idu na tvoje felge.

Zadnji put je bil regan 89god i nikad vise. Nemam problema sa policijom a i ne vozim se puno po cesti.
Da bolje bi zgledal.
Da na ove kojie jesu,zetor i ursus imaju felge na koje idu 3 razlicite sirine bez problema i stete za felgu ili nosivost,na moju felgu ide 12.4,14.9,16.9 bez problema e sad ovisi za kaj ti treba traktor i kolko love imas.
Meni je 14,9 dosta al imam priliku kupit 16.9 za male pare pa...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ak ga ne mislis regati,oda ih uzmi,i obavezno slike cim prije!!!:)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ak ga ne mislis regati,oda ih uzmi,i obavezno slike cim prije!!!:)

Da mislil sam slikat tak da nema frke, nebum jos jedno vrijeme uzimal jer me jebu malo financije seka mi se udaje u 6mj i 2 rege za aute i tak,al rekel mi je gazda da mi ih bude cuval min 6mjeseci i da opce nema frke,al odfurat cu mu kaparu i nek su moje pa negdje u ljetu ako ne i prije ih uzmem pa kud puklo da puklo i mozda uzmem prednje nove 7.00/16".sad su 6.50/16".
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
ak je guma višlja kak veliš 7cm,onda buš dobil malo na brzini,jer im je i opseg veći,a slijedom toga,malo gubi na vučnoj sili-e,sad jel to značajno,ili nije ni spomena vrijedno,trebalo bi nekak provjeriti,jer kad ih kupiš,gotovo je

a kaj se tiče registracije,pa samo se upiše nova dimenzija,kak ljudi na autima mijenjaju...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
16.9 je vislja za 7cm i sira 5cm. Tak da na snazi nebum dobil jedino je vucna sila bolja.

Za 700x16 prednje su jači rukavci zbog večeg otpora bi ti mogli pucati a zadnje ako je uža felga bi se mogle malo ljuljati jer 72xx ima šire felge od 62xx i 52xx .
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Nema uvijek široka guma bolji grip!U snjegu vuče manje i na klizavom brdu-mokri travi. A široka guma ti je dobra kod oranja!!!I još bolje u tanjuranju,da ne zbija zemlje.
Da traktor če biti sa večimi gumami brži a to max za 3 km/sat,a motor če se prije gušiti ob obterečenju i trebaš prije promjeniti brzino nazad.
I 72 i 62 imaju po moje isto široke felne,jer imaju obadvije 16.9 gume original.A za malog Zetora 52 koji ima 14.9 neznam,dali je felna ožja zbog toga.
Pozdrav momci!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
7211ima prednje sire al za zadnje nisam siguran.
I ja sam si nejaj mislil da mi se motor nebu gusil pod vecim opterecenjem pa cu morat u nizu i automatski sporije.
A sad na travi i po snjegu bude vjerojatno vise klizal a opet 7211 je tezi od 5211 dvjesto i kusur kila i duzi 13cm,tak da ne vidim neku razliku u grifu na podlogu,jedino mozda snaga motora je problem?
 

Najnoviji postovi

Na vrh