• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5211

  • Temu pokrenuo klima
  • Datum prvog posta

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Daj molim te malo jasnije,kaj je kulisa?zakaj onda ne zuji,kolki komad papira odrezem?

A joj pumpa je zupčasta znaći dva zupčanika se vrte i tjeraju ulje kroz pumpu kod poljskih pumpi je na knap kulisa koja dolazi čelno do zupčanika pa se čuje zvuk ko da malo pušta sigurnjak papir poveča razmak do sad bilo nekoliko takvih slučaja možda je i kod tebe .:icon_pidu:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A joj pumpa je zupčasta znaći dva zupčanika se vrte i tjeraju ulje kroz pumpu kod poljskih pumpi je na knap kulisa koja dolazi čelno do zupčanika pa se čuje zvuk ko da malo pušta sigurnjak papir poveča razmak do sad bilo nekoliko takvih slučaja možda je i kod tebe .:icon_pidu:

I kad si stavil papir kolko je dugo tak radilo i kaj opce ne zuji vise?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
I kad si stavil papir kolko je dugo tak radilo i kaj opce ne zuji vise?

Oko dvije godine od kad sam stavil ne zuji više a majstor koji mi rekao to radi oko 5 god ali samo na poljske pumpe bes papira pumpa se teže vrti sa rukom kad staviš papir osjetiš slab otpor i to je to
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Oko dvije godine od kad sam stavil ne zuji više a majstor koji mi rekao to radi oko 5 god ali samo na poljske pumpe bes papira pumpa se teže vrti sa rukom kad staviš papir osjetiš slab otpor i to je to

Puno hvala,probat cu to napravit kad bu vise vremena pa javim kak je proslo.
Jel bi mi jos mogel rec koja je razlika izmedu poljske pumpe i orginala?hvala.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puno hvala,probat cu to napravit kad bu vise vremena pa javim kak je proslo.
Jel bi mi jos mogel rec koja je razlika izmedu poljske pumpe i orginala?hvala.

Razlika u radu nikakva (dok radi) u cjeni velika original nemaš za kupiti (pravi original se ne radi ) može se naći uz veliku sreću u Mađarskoj poljsku imaš na ursusima poneka izdržala i 35 godina .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Razlika u radu nikakva (dok radi) u cjeni velika original nemaš za kupiti (pravi original se ne radi ) može se naći uz veliku sreću u Mađarskoj poljsku imaš na ursusima poneka izdržala i 35 godina .

Zval sam u jedan ducan i ima poljsku a cesku nema al ak narucim dojde za 3dana i kosta 1300kn,dok je poljska 900kn.
Tak mi je rekel u ducanu,a sad neznam jel ta za 1300kn orginal al se radi negdje u ceskoj.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zval sam u jedan ducan i ima poljsku a cesku nema al ak narucim dojde za 3dana i kosta 1300kn,dok je poljska 900kn.
Tak mi je rekel u ducanu,a sad neznam jel ta za 1300kn orginal al se radi negdje u ceskoj.

Najprije skini svoju da vidiš kakva je možda je dobra puno toga može zezati kad ustanoviš da je pumpa možda se da popraviti nekad su se popravljale obrada kulise zupčanika za 5 posto si smanjio protok i služila je još 5000 sati uz dobru volju (čitaj puno živaca) kod kuće si popravio pumpu uz pomoč stakla šmirgl papira a ako je bilo tokara u blizini odličan popravak :icon_super:
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Zval sam u jedan ducan i ima poljsku a cesku nema al ak narucim dojde za 3dana i kosta 1300kn,dok je poljska 900kn.
Tak mi je rekel u ducanu,a sad neznam jel ta za 1300kn orginal al se radi negdje u ceskoj.

ne sjecam se točno ali mislim da sam prošle godine kod Lovre platil oko 700 kuna poljsku
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Za koji traktor?
Kak ti radi sad?

na 5011 prodao sam taj traktor tako da neznam kako radi ali dok je bio kod mene radila je izvrsno i nije zujala a mjenjao sam je jer staroj oslabio pritisak
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
na 5011 prodao sam taj traktor tako da neznam kako radi ali dok je bio kod mene radila je izvrsno i nije zujala a mjenjao sam je jer staroj oslabio pritisak

To valda svaka drukcije radena i neka zuji a neka ne,meni dobro radi al zuji.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
ŽELJKO KŽ istina je,da ne idu sve pumpe isto dugo.Jedne izdrže i 35 kao kažeš,al važno je kako i šta radiš sa traktorom. Ako traktor koristiš samo za vučenje prikolice i voza onda izdrži dok izdrži sve drugo,jer možeš jo izkopčiti.No naš 52 godina izrade je 88 al je prva pumpa mislim,jer nisam prvi vlasnik(sad sam 12 godina)ima snago i ide bez glasa,al traktor ne radi uskoro ništa(manje od 50 sati/godišnje).

OFi dali si mjenjao i ležaj iglični izpred pumpe??
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ŽELJKO KŽ istina je,da ne idu sve pumpe isto dugo.Jedne izdrže i 35 kao kažeš,al važno je kako i šta radiš sa traktorom. Ako traktor koristiš samo za vučenje prikolice i voza onda izdrži dok izdrži sve drugo,jer možeš jo izkopčiti.No naš 52 godina izrade je 88 al je prva pumpa mislim,jer nisam prvi vlasnik(sad sam 12 godina)ima snago i ide bez glasa,al traktor ne radi uskoro ništa(manje od 50 sati/godišnje).

OFi dali si mjenjao i ležaj iglični izpred pumpe??

E to neznam to mi je radil jedan majstor tu iz sela,i mjenjal je gumice sve i ulje,ja nisam bil pokraj,a stari je kupoval djelove.
 

toma

Novi član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
18
pozdrav
otišao mi je akumulator na zetoru 5211, radi se o orginalu 12 V, 125 Ah, pokušao sam sa akumulatorom iz automobila od 80 Ah, ali nema dovoljno snage, zanima me da li je netko pokušao staviti akumulator od 100 Ah i da li je to dovoljno snage?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
pozdrav
otišao mi je akumulator na zetoru 5211, radi se o orginalu 12 V, 125 Ah, pokušao sam sa akumulatorom iz automobila od 80 Ah, ali nema dovoljno snage, zanima me da li je netko pokušao staviti akumulator od 100 Ah i da li je to dovoljno snage?

Ja sam imal 100ah kineskog manji je bil od orginala i 3god sam palil s njim bez frke al po zimi teze.
Ah nisu toliko vazni koliko amperi jer amperi su mu trenutna izlazna snaga.
Obavezno provjeri spoj mase sa blokom i ak te zeza promjeni kabel.
Min bi moral stavit od 650A akumulator da pali bez frke po ljetu.
Ja sad imam vartu veliku od 110ah i 850A i super je.
 

bere

Novi član
Tu od
9 Pro 2012
Poruka
4
pozdrav
otišao mi je akumulator na zetoru 5211, radi se o orginalu 12 V, 125 Ah, pokušao sam sa akumulatorom iz automobila od 80 Ah, ali nema dovoljno snage, zanima me da li je netko pokušao staviti akumulator od 100 Ah i da li je to dovoljno snage?

Pozdrav ja imam već tri godine akumulator od 100 ah odličan je ,ako ti je sve ispravno mislim da ti jači akumulator ne treba
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ma dobar je i taj, samo će kraće trajati što je slabiji i teže će paliti zimi, bolje da stavi jači.
 

toma

Novi član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
18
Evo,danas sam raskopal,posto sam ispital akumulator i bio je ok,kvar je nastal na sklopci bila je slaba masa,jer je oksidiralo!!!Usput sam skinul i nosac akumulatora,izolaciju kabine,jer je dosta oksidiralo zbog one izolacije koja upije vodu pa se ne moze dugo osusit pogotovao zimi!!Sada je sve pospricano,izmjenjena folija na izolaciji,i složemo natrag!Je li tko probao uklonit tu izolaciju u potpunosti sa cijelog traktora,ili je bar zamjenit necime šta ce manje navlacit vlagu na sebe??
 

Najnoviji postovi

Na vrh