• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5211

  • Temu pokrenuo klima
  • Datum prvog posta

neznam_nis

Član
Tu od
23 Ožu 2013
Poruka
71
7211ima prednje sire al za zadnje nisam siguran.
I ja sam si nejaj mislil da mi se motor nebu gusil pod vecim opterecenjem pa cu morat u nizu i automatski sporije.
A sad na travi i po snjegu bude vjerojatno vise klizal a opet 7211 je tezi od 5211 dvjesto i kusur kila i duzi 13cm,tak da ne vidim neku razliku u grifu na podlogu,jedino mozda snaga motora je problem?

Nebuš znal dok nebus probal, al onda moras i prve stavit 7.50 inače bu smijesno izgledal :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nebuš znal dok nebus probal, al onda moras i prve stavit 7.50 inače bu smijesno izgledal :)
A znam al mi bas penezi nisu doma tak da bum jos videl al u planu je.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Imam pitanje
Prije jedno 7god.me zezala hidraulika i kupili smo novo ulje transhidrol,nove sve gumice,nova pumpa jer se stara poglodala i dobila lufta,novi filter i ciscenje magneta,e od tad dize super ima snage ne poskakuje,ugasen drzi tanjurace cjelu noc da ne padne ni milimetra,al pumpa zuji stalno od 1000okretaja na dalje a pogotovo kad je ulje hladno kad se zgrije onda je manje zujanke al zuji i sve dobro radi,pa me zanima zakaj zuji od kad je stavljen
Dal bi mi netko mogel opisat skidanje i stavljanje pumpe koja je procedura i jel treba ulje ispustat? Ak ko ima koju sliku tog djela kad je pumpa vani?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
Da nije metnuta pumpa večeg kapaciteta?

Inače pumpa se vadi odozdo, a do slika trenutno nemogu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da nije metnuta pumpa večeg kapaciteta?

Inače pumpa se vadi odozdo, a do slika trenutno nemogu.

Znam da se vadi odozdola al dal treba ulje ispustat i kad vracam nazad jel treba na kaj pazit dal su kakva crijeva u pitanju i dal se kaj zakrece?
Od kojeg pase a da je veceg kapaciteta?jel to moze kaj sjebat?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
ak se nečeš kupat u ulju onda je poželjno da ga ispustiš, kad ju vračaš trebaš pripazit da ne precvikaš O-ring (gumicu)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ak se nečeš kupat u ulju onda je poželjno da ga ispustiš, kad ju vračaš trebaš pripazit da ne precvikaš O-ring (gumicu)

Ok ajde sad ljepo polako,kad ispustim ulje iz zadnjeg djela getribe,otsarafim plocu di je pumpa kak dalje dal samo ispjdne il kaj?
Kaj se moze desit ak je pumpa pre jako pumpa ulje?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Odvrnes vijke na poloci i pumpa pada dole zajedno sa plocom.Bude pricvrscena za plocu sa cetiri vijka + dva vijka drze kuciste pogonskog zupcanika.Uglavnom to sve skidas sa poloce kad je vani.Ulje obavezno moras ispustiti na cep koji je zavrnut u ploci.Inace ces prosuti ulja ili ce te okupati.
Ovako to izgleda u prirucniku.Pumpa i pogonski zupcanik sa prirubnicom ,iglicastim lezajima itd.


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Odvrnes vijke na poloci i pumpa pada dole zajedno sa plocom.Bude pricvrscena za plocu sa cetiri vijka + dva vijka drze kuciste pogonskog zupcanika.Uglavnom to sve skidas sa poloce kad je vani.Ulje obavezno moras ispustiti na cep koji je zavrnut u ploci.Inace ces prosuti ulja ili ce te okupati.
Ovako to izgleda u prirucniku.Pumpa i pogonski zupcanik sa prirubnicom ,iglicastim lezajima itd.


Uploaded with ImageShack.us

Kaj bi moglo zujat na vecim okretajima?
Dal ima kakva crijeva koja moram spojit?
Jel bi mogli zujat lezajevi ili sama pumpa,ulje?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
Moglo bi biti do ležaja ili se možda čuje sigurnjak ako je ulje gušče.
Metni mu trans.
Predpostavljam da je usisni filter čist.

Crijeva i cijevi nema. Samo jedan čepić sa dva O-ringa. Nemaš kaj zajebati.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Moglo bi biti do ležaja ili se možda čuje sigurnjak ako je ulje gušče.
Metni mu trans.
Predpostavljam da je usisni filter čist.

Crijeva i cijevi nema. Samo jedan čepić sa dva O-ringa. Nemaš kaj zajebati.

Unutra je trans od izmjene te pumpe prije 7god,filter je mjenjan 2puta od tad i magnetni je 2puta pran i ove godine i opet isto zuji i na jacem gasu dosta se cuje al sve radi normalno i fina i snage ima.
Kaj da kupim od popratnih stvari kaj da mjenjam?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
Brtva poklopca i dva 0-ringa ti sigurno budu trebali, a ostalo buš videl kad rastepeš.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Brtva poklopca i dva 0-ringa ti sigurno budu trebali, a ostalo buš videl kad rastepeš.

Da mjenjam pumpu i iglicaste lezajeve ili da ostavim tak dok radi?
Jel se bu kaj sje...
Pital sam starog koju je pumpu del i veli poljsku zamjensku,sad sam zval ducan i ima poljsku 900kn i orginal cesku 1300kn,skupo mi je to sve u pm.
Recimo ceska pumpa ulja za motor je 500kn.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
Kaj ja znam kak to jako tuli i kolko to tebi smeta za uho.
Ako radi bez smetnji ........
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
OFI ja imam ulje gostote 85 u mjenjaču na 52 Zetoru. Tako mi je kazao ovlastiti zastopnik neka takvog stavim.A ako ti je 130 eur skupo.onda si kupi original MF i idi nabavljat pumpo za njega.......:icon_wink:Možda ti cjena za Zetor pumpo neče više biti preskupa.

Pozdrav !
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
OFI ja imam ulje gostote 85 u mjenjaču na 52 Zetoru. Tako mi je kazao ovlastiti zastopnik neka takvog stavim.A ako ti je 130 eur skupo.onda si kupi original MF i idi nabavljat pumpo za njega.......:icon_wink:Možda ti cjena za Zetor pumpo neče više biti preskupa.

Pozdrav !

Da znam da to nije puno,al mi se neda sad 1300kn ak bu jos radila i zujala,zuji tak kad tanjuram najvise se cuje kad idem skoro pun gas,i cuje se kad orem pa kad fina hidraulika regulira gore dole pa ide zuj zuj.
Unutra je transhidrol 85 inin.
Kad mi je stara pumpa riknula trebalo je dati pun gas da polako digne tanjurace i zujala je pod kraj fest,jace od ove koda djete vristi,i kad smo sve promjenili super dize i sve radi super l lagano se na leru cuje,a kad dam gas zujanje rpe pojaca a kad je toplo ulje tise je malo.
Rekel mi je jedan covjek koji cjeli zivot slaze kokume za sumariju i zetore da ima neka klizna ploca koja nekaj nadzire ili odreduje i da bi nju trebal promjenit al ga nisam skuzil kaj je to,i da zbog toga zuji pod gasom. Covjek je docekal mirovinu u sumama kao mehanicar al sam kratko bil s njim i nisam ga vise pital nikad.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
Kolko ja znam unutr nema nijednog djela koji ima naziv klizna ploča
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kaj ja znam kak to jako tuli i kolko to tebi smeta za uho.
Ako radi bez smetnji ........

Ako je poljska pumpa zujanje može riješiti papirnati dihtung list od obične bilježnice rastaviš pumpu ubaciš papir i mala radi a šuti :icon_syda:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako je poljska pumpa zujanje može riješiti papirnati dihtung list od obične bilježnice rastaviš pumpu ubaciš papir i mala radi a šuti :icon_syda:

Kad rastavim kam stavim papir?
Kaj joj on da da ne zuji,zakaj zuji?
 

Najnoviji postovi

Na vrh