• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5211

  • Temu pokrenuo klima
  • Datum prvog posta

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo,danas sam raskopal,posto sam ispital akumulator i bio je ok,kvar je nastal na sklopci bila je slaba masa,jer je oksidiralo!!!Usput sam skinul i nosac akumulatora,izolaciju kabine,jer je dosta oksidiralo zbog one izolacije koja upije vodu pa se ne moze dugo osusit pogotovao zimi!!Sada je sve pospricano,izmjenjena folija na izolaciji,i složemo natrag!Je li tko probao uklonit tu izolaciju u potpunosti sa cijelog traktora,ili je bar zamjenit necime šta ce manje navlacit vlagu na sebe??

Vecinom masa pocne zezat.
Imas za kupit samoljepljivu izolaciju zove se armaflex i koristi se za klima komore za velike rashladne sisteme,crne je boje i ima je u raznim debljinama.
Ima u petrokovu.
 
Z

Zekan5211

Guest
Taj zeko je po meni hm, 3 klipa, recimo osobno više napravim s 539 posla nego s njim. 539 može vuć brže tanjurače od njega, njemu je 24 diska puno, a 20 jedva vuče trećom a drugom spor, 539 ga u tanjuranju prvom brzinom obilazi, za oranje ok, teži je od mališe pa ide lakše.
Inače ok traktor, kabina luksuz naspram imt-ove, i tako.. E i cijena im je ajme.. Ali zeko je zeko..

doma imam zetora 5211 i tanjurace olt 24 diska i tanjuram u cetvrtoj brzoj i traktor ide ko zmaj
 
Z

Zekan5211

Guest
Nedavno sam kupio Zetor 5211, jel mi moze netko rec nesto vise o tom traktoru... Dosad sam samo orat isao s njim i vukao je plugove (dvobrazne) za sobom kao da ih nema.

Istina,doma imam plug imt 12 coli visoki kliriens i zetor 5211 ni ne osjti da vuce plug
 
Z

Zekan5211

Guest
Da li neko roto brana sa zetorom 5211?I ako roto brana koliko su mu siroke roto brane?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Evo nekoliko slika od mojeg zetora


file:///C:/Users/Damir/Desktop/New%20folder/DSC_0009.jpg
DSC_0010.jpg

DSC_0008.jpg

DSC_0007.jpg

DSC_0006.jpg

DSC_0005.jpg

DSC_0003.jpg

DSC_0002.jpg

DSC_0001.jpg


??? ja slike ne vidim
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Da li neko roto brana sa zetorom 5211?I ako roto brana koliko su mu siroke roto brane?

Ima jedan kod mene zetora 5211 i roto brane 2 metra sa šupljim valjkom. kaže da ide na brazdu u trečoj sporoj i veli da mu nije teško i da se ne muči i treba mu tri sata za ral posla. neznam iskreno ja imam isto zetora 5211 i vučem s njim plug imt 756 visoki klirens i tanjurače 24 diska i nije mu teško, ni ne osječa da je pod opterečenjem al opet nekak nebi htio da vuče roto branu. roto brana sama po sebi trga traktor a zetor 5211 nije za to, barem po mojem nekom mišljenju. pre teško je to za njega, tak ja mislim.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
5211 je lagan i slab za roto drljaču, traktor od 50-ak konja i tri klipa nema šta da traži pored roto drljače! Može on raditi sa širinom od 2 m ali kako duboko, u kakvoj zemlji i koliko brzo!? Ako će 4-5 sati gmizati po jednom hektaru onda tu nema posla!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
5211 je lagan i slab za roto drljaču, traktor od 50-ak konja i tri klipa nema šta da traži pored roto drljače! Može on raditi sa širinom od 2 m ali kako duboko, u kakvoj zemlji i koliko brzo!? Ako će 4-5 sati gmizati po jednom hektaru onda tu nema posla!!

Da u pratravu si za sve al za tezinu nisi u pravu jer 5211 s kabinom ima 2800kg a 7211 s kabinom ima 2930kg. A u snazi je velika razlika .
.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Ima on težine al nije dobro raspoređena, - prednji kraj mu je prelagan. A to što ima 2800 Kg češće mu se pokaže kao mana a ne prednost. Slab motor za tu težinu, traktor je zbog toga trom a i lagan mu je prednji kraj. Čak i mali IMT 539 se teže propinje od njega.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ima on težine al nije dobro raspoređena, - prednji kraj mu je prelagan. A to što ima 2800 Kg češće mu se pokaže kao mana a ne prednost. Slab motor za tu težinu, traktor je zbog toga trom a i lagan mu je prednji kraj. Čak i mali IMT 539 se teže propinje od njega.

Da al postoje utezi i 593 je pre slab i tezak napred i nemres ih usporedivat,a kad smo kod propinjanja 7211 se lakse propne od 5211 jer vise snage a ista tezina,moj se u 25god 2 puta propeo jer smo htjeli povuc vise nego kaj je tezak,a 539 ce prije zakopat zadnji kraj nego se propet al sve ovisi o terenu i teretu koji vuces al ovdje se prica o rd i za nju treba snaga radi kardana i 5211 je preslab sa svojih 47ks.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Da al postoje utezi i 593 je pre slab i tezak napred i nemres ih usporedivat,a kad smo kod propinjanja 7211 se lakse propne od 5211 jer vise snage a ista tezina,moj se u 25god 2 puta propeo jer smo htjeli povuc vise nego kaj je tezak,a 539 ce prije zakopat zadnji kraj nego se propet al sve ovisi o terenu i teretu koji vuces al ovdje se prica o rd i za nju treba snaga radi kardana i 5211 je preslab sa svojih 47ks.


Ma ne poredim ih po snazi nego po rasporedu težine, ferguson je laganiji al ima dosta težak prednji kraj dok je 52-ka naprijed prazna i lagana.
A roto drljaču nemože tjerati ni jedan od njih, a pogotovo ne 539.
 

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
Zetor 5211 i štekanje u rikvercu

Pozdrav svima, novi sam ovdje i ispričavam se ako ova tema postoji.
dakle imam zetor 5211, 1990 godište. s njim imam problem, to što nekad se desi, da jednostavno zašteka u rikvercu. radim nešta, i prešaltam u rikverc i dok stanem, krenem prešaltat u npr. drugu, on krepa, a kad išaltam u ler on ide u rikverc. već sam se naučio, ima iznad trupa u kabini onaj zaštitni lim, četiri šarafa 13 ključ i štangu mjenjača, šaraf 10mm dolje, i zaštitni lim van, onda sam mjenjač, četiri šarafa 13 ključ odšarafim, i izvadim tu "gljivu" van, da bih unutra vidio poluge i vratio rukom polugu koja nije u pravcu šetanja one kockice na "gljivi" (neznam kak se to zove), te nazad sve sastavio i piči dalje, opet par tjedana mir i opet zašteka. koji je razlog tome i jel to greška mene kao vozača ili greška u njemu)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Zetor 5211 i štekanje u rikvercu

To je izizano nesto oko tih pomicnih poluga i kuglice koje stacioniraju pomicanje.
Odi majstoru ili sporije saltaj pa ti nece otic sam u neku brzinu a rucica ostat u leru.
To ti sad desava kad prebrzo saltas i desavat ce ti se dalje,samo njeznije i sporije i nema mjesanja brzina
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Re: Zetor 5211 i štekanje u rikvercu

Greška je u biraču brzina.
Koliko mi je poznato, da se kupiti neki "upgrade" s kojim se to više ne događa..
 

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
Re: Zetor 5211 i štekanje u rikvercu

To je izizano nesto oko tih pomicnih poluga i kuglice koje stacioniraju pomicanje.
Odi majstoru ili sporije saltaj pa ti nece otic sam u neku brzinu a rucica ostat u leru.
To ti sad desava kad prebrzo saltas i desavat ce ti se dalje,samo njeznije i sporije i nema mjesanja brzina

točno, dešava se samo ako se naglo prešalta, a pri laganom šaltanju ne. pitao sam nedavno najstora iz šumarijske radione, on mi rekao da ima unutra neki federi koji se vade kroz nekakve čepiće (nekak tak sam ga skužio, da to dođe između mjenjača brzina, i između ručice kardana i brzine hoda (spora-brza). navodno da ti federi omekšali pa da ne vraćaju kak spada. ako sam ga dobro skužio.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Zetor 5211 i štekanje u rikvercu

Tako je to je taj birac kaj je zj spomenul,al mislim da nebus rjesil problem samo izmjenom opruga nego jos neki djelovi idu novi.
 

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
Re: Zetor 5211 i štekanje u rikvercu

laik sam, neznam baš u to, pa pitam (sory ako je glupo pitanje)
Jel se može šta dogoditi ako ga još uvjek ne diram, teram tako, i vozim dok ide?
Mislim, jel može doć unutra do kakve havarije ili?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Re: Zetor 5211 i štekanje u rikvercu

Birač je napred, ispod šalthebla, a utvrđivači su otraga pri ručicama za uključivanje reduktora i kardana/hidraulike.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Zetor 5211 i štekanje u rikvercu

Meni se to desilo prije 4god i od tad pazim kak saltam i do sad nista samo gas i lagano saltaj,s osjecajem i polako.
 

Najnoviji postovi

Na vrh