• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 5245

  • Temu pokrenuo tomi539
  • Datum prvog posta

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
zetor 5245

molim pomoć na traktoru mi izbaciva kardan na ručici gdje ukapčam.Utvrđivač i vilica u redu danas izvadio sic ,izvadio lim ipoklpoac spustio ulje i odotraga ispod zupčanika pumpe našao prepolovljenu neku plastičnu distancu šajbicu i sad ne znam gdje bi mogla ona biti
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Vikica, koji lim poklopac? Deklo sa kocko hidravlike i rukama sve ukupno, il onaj poklopac, na kojem jesu ručke kardana i reduktora?
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
NEznam, ak sam to več jednom pitao, pa ču ponovo. Htijo sam mazati križeve kardana na 5245 Jugoslovenski lagani most namiješten na njemu. A nigdje nisam pronašao na križevima -krstovima mazalnih diblova. A masno sve ko da bi neko nekad tamo mazao. Dal postoje na tim krstovima dibli? A ni gornji lager i dolnji glavčine zakretanja nema nigdje dibla? Dal so to tvornički doživotno namazani ukupno sa krstovima kardana?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Re: zetor 5245

molim pomoć na traktoru mi izbaciva kardan na ručici gdje ukapčam.Utvrđivač i vilica u redu danas izvadio sic ,izvadio lim ipoklpoac spustio ulje i odotraga ispod zupčanika pumpe našao prepolovljenu neku plastičnu distancu šajbicu i sad ne znam gdje bi mogla ona biti


 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
Kod punog motanja volana u lijevo prednji kraj mi bježi desno, ne znam što se to točno događa, što znači povećava se lug skretanja skoro se zabio u kuću.

zvao sam kolegu i veli mi da je u pitanju špera,odnosno ostala je ukopčana i uspio sam ju odblokirati pa me zanima da li mogu tako raditi i upotrebljavti ju i koji bi bio uzrok da se to dogodilo, jel mi može kaj puknuti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Možda je zahrđala na onim polugama i bolcničima.
Ako špera ostaje uključena nemoj tak raditi jer bude lomova, probaj razraditi i podmazati polužje.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
ok, sutra ću to napraviti jer do sad nisam imal problema ,uvjek se iskopčala sama.
 

Robi1990

Član
Tu od
3 Velj 2016
Poruka
48
Pratim konstantno oglasnike pošto uvijek nešto kupujem i prodajem :D i u zadnje vrijeme sam primjetio da ima sve više modela 5245 na prodaju. Nekad znam kad sam kupovao da ih je bilo jako malo. Pitam se koji je razlog, dal je jednostavno takvo razdoblje ili je neka caka za koju ja ne znam. Ugl. probao sam radit snjim, sviđa mi se ali mi nema dovoljno snage. Imam doma 5211 pa bih ipak nešto gdje se razlika u snazi osjeti (7245 recimo ili 6340 koji mi se trenutno nudi), ali cijenu koju drže ti 5245 je nenormalna, po 70 000 kuna ljudi pitaju. Isto kao za 6245 i 7245. Razlike u cijeni nema!!!
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,533
Kod punog motanja volana u lijevo prednji kraj mi bježi desno, ne znam što se to točno događa, što znači povećava se lug skretanja skoro se zabio u kuću.

zvao sam kolegu i veli mi da je u pitanju špera,odnosno ostala je ukopčana i uspio sam ju odblokirati pa me zanima da li mogu tako raditi i upotrebljavti ju i koji bi bio uzrok da se to dogodilo, jel mi može kaj puknuti.

Možeš zdrobiti diferencijal a popravak i bolje da ni ne pitaš:icon_scratch:
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277



/i/plZok2EAj]
Zok2EA.jpg
[/URL]
zanimljiva situacija ,jel se može tu kaj uraditi ili novo kupiti
 
Posljednje uređivanje:

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Dalo bi se ispiksirati ali je jeftinije i sigurnije kupit
polovno ispravno.
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Probaj na AVTO net deli za kmetijske stroje. U okolici laškog čovjek ima puno djelova za Zetora
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
traktor nisam palili dva dana i prilikom pritiska papučice od kumplunga mi propadne,a poslije je dobro kaj bi to moglo biti
 

muamer55

Novi član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
18
Pozdrav imo bi pitanje u vezi zetora 5245 prednji tockovi mi u voznji pocnu plesat idu lijevo desno sta bi mogao biti uzrok gume su nove,da li postoji problem kod klipa hidraulicnog ili nesto drugo
 

Najnoviji postovi

Na vrh