• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 5245

  • Temu pokrenuo tomi539
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Brži i močniji i jači od U445. Viši i moderiji, jača hidraulika.

Ima više brzina, ali i sporiji rikverc, radi vlastite mase veće je potrošnje od Unija.
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Kakve su kočnice (kada su ispravne naravno)? Da li ima problema s iskakanjem iz brzina? Općenito koji dijelovi bi mogli biti problematični na njemu?
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,360
Kočnice su im dobre, tu nemaš frke
Nebi trebao ni iskakati iz brzina, nije im mana to
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Jedina mana, za razliku od Unija, je visoko težište. To je traktor za ravnicu i nije baš za brege..
 

njiva

Član
Tu od
13 Srp 2020
Poruka
72
Malu ručicu gdje su slova d m p stavim skroz naprijed, ne mogu pomaknuti veliku ručku za dizanje, a kad stavim malu ručicu na sredinu onda velika ručka prilikom dizanja pomake malu ručicu skroz otraga pa misli da to nebi tak trebalo biti.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
ZJ:
"Brži i močniji i jači od U445. Viši i moderiji, jača hidraulika.
Ima više brzina, ali i sporiji rikverc, radi vlastite mase veće je potrošnje od Unija."

Sve prav, osim prvog. Nije brži ,siguran sam. Zetor ovaj ide 23,5 do kraja zelenog polja na mijeraču, a do kraja mijerača do crvenog ide 25. Sigurno ne ide Univerzal ništa sporije. A pored toga biježim Zetoru sa tom UTB-jem na prvoj uzbrdici najmanjoj, da samo može disati dim sa auspufa, pa maka ima Zetor koji KW više. UTB ima dijelimični sinhron i mijenja mekše i lakše, kad ide uzbrdo, a za Zetora 52 trebaš, da jesi stručnjak, ili da si radijo izpit sa starim TAM 110 u vojsci, da ne podrobi getribe, kad bi slijedijo UTB-ju hehe. Kad sam vozijo taj Zetor, uskoro sam se uvik razplakao. Kad sam vukao sa njim prešo, uvik sam popijo 2 pive , da sam zaboravijo tugo, kad sam vukao prešo do doma preko velikih bregova. A pored toga jesam uvik gledao nazad, dame ko ne prati sa kojim drugim traktorom bilokojim, da se ne smije kad idem u brdo, tako da sam mu vidijo zubove bijele kad se smijao, pa da sam mu uvik u štartu dao prednost, a se maknem mu sa puta. KAd sam vidijo breg, samo se zaustavijo i prestavi u 3 brzino i gasa do "daske". Tad je najviše dobro došlo koje pivo, ak mi ga koj dau sa sobom, jer do vrha uzbrdice sa brzinom od 9,6 km/sat mogao sam ga ljepo sporo popiti:ppozdrav:. A niti to nije bilo najgore. Na vrhu uzbrdice trebalo se zaustaviti upravo tamo, gdje je bila ili vaservaga ili počela nizbrdica, jer inače ne možeš ,da se sa mijesta makneš 4-tom.Ak si htijo sa treče bez da stojiš baciti u 4, uskoro ti podrobilo getribo, a več te počela preša unazad u dolino vuč.:hahah:A za poslove nekdi na travniku ne previše nagnutom, bijo je super!Tih, dovoljno jak, i kad je trebalo što povuč, povukao je, ali sporo se kretao...No za ravnice sasvim ok ,dobar strojčič, kojeg bi priporučijo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Malu ručicu gdje su slova d m p stavim skroz naprijed, ne mogu pomaknuti veliku ručku za dizanje, a kad stavim malu ručicu na sredinu onda velika ručka prilikom dizanja pomake malu ručicu skroz otraga pa misli da to nebi tak trebalo biti.
To tak ne smije raditi.
Poklopac hidraulika dole i vidjeti gdje je kvar na polužju. Negdje nekaj u nekaj zapinje.
 

njiva

Član
Tu od
13 Srp 2020
Poruka
72
Prije nešto više od mjesec dana bil je poklopac kod čegeca u zelinu mjenjal sam obe osovine kom. repariral sve i bilo je dobro kad sam složil. Dignul sam ruke za jedan zub jel bi tu bil problem.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
To nema veze kaj si digel poluge.
Mislim da trebaš zvati Čegeca, pošto je tam poklopac bil, i videti s njima kad da im ga dopeljaš.
A oni bi trebali to priznati pod reklamaciju jer kaj god da se dogodilo nije se moglo pokvariti u mjesec dana.
Možda je samo kojo osigurač iskočil pa je ispal koji kotačić pa to remeti rad.... teško je to napamet reči. Treba skinuti i vidjeti gdje je problem.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Tak sam ti i rekel da ti je najpametnije napraviti.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Pitanje, moram zamjenit semering i iglicasti lezaj na prednjem diferencijalu, treba na nekaj posebno pripazit, dal se lezaj tesko mjenja? 20210303_065324.jpg
 

nedimnedim1

Novi član
Tu od
3 Tra 2021
Poruka
22
Postovanje. Moze jedno pitanje . Traktor zetor 5245 duplak u voznji ponekad pocne guma da plese lijevo desno onda se to prenese i na drugi prednji tocak. Nema lufta nigdje. Kako trebaju da stoje prednji tockovi. Kod mene je razmak na prednjem dijelu izmedu tockova.manji za 15 mm u odnosu kada mjerim isto razmak izmedu prednjih tockova samo na suprotnoj strani. Hvala
 

nedimnedim1

Novi član
Tu od
3 Tra 2021
Poruka
22
Servo volan

Kako prednji tockovi treba da staje..nestaje pravo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Moraju stajati ravno. Isti razmak na prednjoj i zadnjoj strani.

Neznam jel imaš sa desne strane onaj cilindar ( ublaživač udara ) ? Ako na njemu imaš lufta na onom šarafu do kotača onda kotači ponekad zaplešu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nedimnedim1

Novi član
Tu od
3 Tra 2021
Poruka
22
Je li mora bit razmak isti i po vertikali i po horzontali. Kod mene je po vertikali donjem dijelu veci razmak u odnosu na gornji

Ne znam gdje se.nalazi taj cilindar na prednjim tockovima..sutra slikam ako moze. Hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh