• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

zetor 5711

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
koliko bi dosla obnova takvog traktora znaci mislim na generalno ureden motor koliko dodu djelovi i ruke majstora i nedaj boze da nesta nevalja na hidraulici traktor dugo stoji zapusten je a gazda kaze da mu i bosh pumpa neradi...pozzz
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
koliko bi dosla obnova takvog traktora znaci mislim na generalno ureden motor koliko dodu djelovi i ruke majstora i nedaj boze da nesta nevalja na hidraulici traktor dugo stoji zapusten je a gazda kaze da mu i bosh pumpa neradi...pozzz
Boš pumpa od 1000 kn na dalje do 2500 kn.
Sklop motora od 200 kn do 370 kn (370 zetor).
Ležaji za radilicu oko 150 kn.
brtvila oko 150 kn garnitura.
Ventili 25 kn komad.
vodilica ventila 25 kn komad.
Filteri, ulje, crijeva, remen oko 300 kn.
Čahura klipnjače 40 kn komad.
Uložak dize 70 kn komad.
Brušenje radilice 450 kn.
Uređivanje glava (ako trebaju novi sicevi) 150 kn komad.
Zamjena čahura klipnjače 30 kn komad.
Garnitura gumica za hidraulik sa brtvama 100kn.
Pumpa hidraulika (nisam siguran) oko 500 kn
Ruke ako je prava generalka su u mojem kraju oko 2500 kn samo za motor i kvačilo pošto je več širom (na crnjaka).
Kad rastepeš onda još obično moraš računati sa uređivanjem kvačila i eventualno zamjenom semeringa na spojničkim osovinama.
I to bi ti otprilike bilo to.

S tim da moraš znati da ako je traktor redovito održavan tj ako je radilica dobra bez ikakve brige možeš staviti samo nove sklopove i malo urediti glave. A tu netreba ni motora skidati dole pa ako imaš sreče te izađe puno jeftinije.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
a neznam traktor na prvi pogled izgleda jako lose gume su se ispraznile i stoji oko 7-8 godina limarija je isto tako u losem stanju to bi bilo oko 1000 1500 eura
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
a neznam traktor na prvi pogled izgleda jako lose gume su se ispraznile i stoji oko 7-8 godina limarija je isto tako u losem stanju to bi bilo oko 1000 1500 eura
Pa za motor mislim da bi ti 1000 eura trebalo biti dost, ali nikad se nezna dok se ne rastepe. Kad rastepeš onda obično nađeš svašta jer sve kaj odma ne riješiš snađe te kasnije.
A ostalo gume, limarija struja :scratch, ali pošto Zetor ima cijenu i ako je za male pare uvijek je bolji od Ursusa ;)
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Hehehe ma znam da je bolji od ursusa i ja sam veliki fan zetora a ima jedan tu u okolici taj 5711 samo jos nemam predodbu o jacini koliko je taj traktor jak vj je to tu negdje kao i moj ursus 360 moram provjerit koliko bi covjek trazio za tog zetora a jel ti radis te generalke i od kuda si ti ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Borung klipa ti je kod Ursusa 95 isto kao i kod toga Zekana, tak da je i snaga tu negde.
Normalno da radim. Nije to sveto pismo to si i sam napraviš uz malu pomoč ako to nisi nikad radil.
Ma nisam ni 100 km od tebe, a točnu lokaciju dobiš na pp.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Borung klipa ti je kod Ursusa 95 isto kao i kod toga Zekana, tak da je i snaga tu negde.
Normalno da radim. Nije to sveto pismo to si i sam napraviš uz malu pomoč ako to nisi nikad radil.
Ma nisam ni 100 km od tebe, a točnu lokaciju dobiš na pp.

Majstore, jel treba razbušiti blok za sklopove fi 100, tak da dobije 6711?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Majstore, jel treba razbušiti blok za sklopove fi 100, tak da dobije 6711?
Nisam to nikad delal, al su rekli da treba koji su delali.:scratch
A i logički je da je tak jer bi stublina bila pretanka.
Meni lično se to ne dopada jer onda treba i drugačije poštelati pumpu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Nisam to nikad delal, al su rekli da treba koji su delali.:scratch
A i logički je da je tak jer bi stublina bila pretanka.
Meni lično se to ne dopada jer onda treba i drugačije poštelati pumpu.
Jesu li glave iste?
Meni bi se to dopadalo itekak, jer se dobije više snage čak s istim podešenjem pumpe. Bolje reći, dobije se elastičniji motor radi veće zapremine motora, a opet ne opteretiš više niti radilicu niti getribu. Trebal bi mirnije iti i manje dimiti.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Vidim pišete o borungu kod zetora...kakva je situacija ako bi se željelo preči sa 100mm na 102mm(zetor 3511S). Dal se buši blok ili "pikse". Kakva je situacija sa glavom...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Vidim pišete o borungu kod zetora...kakva je situacija ako bi se željelo preči sa 100mm na 102mm(zetor 3511S). Dal se buši blok ili "pikse". Kakva je situacija sa glavom...
Koliko znam, netreba bušiti blok sa 100 na 102.
Rekli su mi da su napravili to na 6245 -> 7245.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Koliko znam, netreba bušiti blok sa 100 na 102.
Rekli su mi da su napravili to na 6245 -> 7245.

Ako je to istina, super, jer to pojednostavljuje posel. Jednom mi je neko pričal da se kao ne preporuča bušiti stublinu jer se kao oslabi i da je kao površinski sloj toplinski obrađen kaj ja čisto sumnjam jer su "pikse" od sivog ili nodularnog ljeva. Barem predpostavljam...Jedino ako su vanjske mjere stublina iste, to bi bilo još jednostavnije. A kakva je situacija sa glavom. Ne znam kakva je situacija sa stupnjem kompresije, jer znam da se kod kartinga stavljala glava od honde gx160 na blok od gx200 da se poveča komp
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Jesu li glave iste?
Meni bi se to dopadalo itekak, jer se dobije više snage čak s istim podešenjem pumpe. Bolje reći, dobije se elastičniji motor radi veće zapremine motora, a opet ne opteretiš više niti radilicu niti getribu. Trebal bi mirnije iti i manje dimiti.
Glave su iste kao i radilica.
Neznam, nije problem za napraviti iako ja tu nevidim kruha. Puno love, a malo muzike.
 

Istrijan

Član
Tu od
30 Pro 2008
Poruka
45
Da ne otvaram posebnu temu zanima me kakav je traktor 5245 koliko snage ima i koliki je potrošač?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ovisi za što ti treba, kabina ok, jedino je pomalo slab za svoje gabarite. IMT 549 ga šije u svakom poslu u poljoprivredi i puno je brži na cesti od njega.
A potrošnja, to ovisi o puno stvari, ponajviše o vozaču, pa do pravilnog izbora priključaka.

Jedino je na kardanu jači, zbog 540okr/min kardana na većim okr. motora naspram imt-a.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Ovisi za što ti treba, kabina ok, jedino je pomalo slab za svoje gabarite. IMT 549 ga šije u svakom poslu u poljoprivredi i puno je brži na cesti od njega.
A potrošnja, to ovisi o puno stvari, ponajviše o vozaču, pa do pravilnog izbora priključaka.

Jedino je na kardanu jači, zbog 540okr/min kardana na većim okr. motora naspram imt-a.
Zaoravil si napisati da 549 nemože proći kroz takvo blato kroz kakvo 5245 može, a da o teretu (prikolici) koju može povuči naspram 549 i ne govorimo. Pa i razlika među njima je jedno 500...600kg.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Zaoravil si napisati da 549 nemože proći kroz takvo blato kroz kakvo 5245 može, a da o teretu (prikolici) koju može povuči naspram 549 i ne govorimo. Pa i razlika među njima je jedno 500...600kg.
U svakom slučaju moje je mišljenje da kad se dobro pošpera i uključi prednja vuča je ta makinica na njemu malo slabašna ;)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Zaoravil si napisati da 549 nemože proći kroz takvo blato kroz kakvo 5245 može, a da o teretu (prikolici) koju može povuči naspram 549 i ne govorimo. Pa i razlika među njima je jedno 500...600kg.

Čuj zekan je u blatu kao i svinja (svoj na svome) kao i vuče prikolica, al kad ga nešto dobro stisne, malo je problem sa snagom.
Al što se tiče radova u polju, nemože 3-ćom orat, a 549 ide prvom koja je brža od 2-ge na zekanu, Imt tanjura ili sjetvospremira 2-gom a zeko nemože 4-tom, a u trećoj je sporiji..
6245 je puno pogodniji po pitanju snage.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
slazem se da ti je puno bolji izbor 6245 od 5245 jedan klip vise puno znaci, ali ne bi usporedivao 549 i 5245 traktor zetor je tu puno bolji izbor i to samo zato sta je puno tezi od imt-a i zbog prednje vuce.u trecoj on mora orat sa 12" plugom ko od sale...
5211 i 549 da tu je imt puno bolji izbor...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
.u trecoj on mora orat sa 12" plugom ko od sale...
Ej, drugom AKO može vuć 12'' je super.. Skoro da mu je i 10'' dosta, može on zagrepst, al samo kratkotrajno, džaba prednje u oranju kad ni s samo zadnjom nemože proklizat nego se tuši, kažem ok traktor, al 62 puno bolji izbor.

Ni tvoj ursus nemože 3-ćom orat s 12'', ja sad s 7211 orem drugom s plugom 12'', istina da je na 72 druga oko ni 1km/h sporija od 52-dvojkine treće ali dosta je i jači.

A kad sam usproeđivao, mislio sam naravno na 549DV i 5245, ili isti martin 549 i 5211..
 

Najnoviji postovi

Na vrh