• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6211

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Ma financije bi bile negdje do 10000€ al za oboje. .znači i berač i traktor. .tak da duplak nemože nikako. Nije mi jasno zašto se kardan mora skidati kad kipaš kada sam sa 5011 kipao bez ikakvog skidanja kardana..samo ugasim kardan i kipam

Zetor 3320 i tornado 40 ili 35
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Neznam zasto ali nije mogao ili ja nisam dobro izkljucio morat cu ove godile probat ako budemo bralu ako ne onda na godinu.Pa jel nje.u nije povezana pumpa sa kardam?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Polozajem ljeve male rucice odredujes jel oces pumpu i kardan ili samo pumpu.
Skroz dole je samo pumpa ukljucena,jedan zub gore je pumpa i kardan.
Al ne kuzim zakaj bi bil problem da vrti kardan dok se kipa nicemu ne smeta,samo niko nesme biti u blizini stroja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Problem je u tome da nitko ne čeka da se potpuno isprazni, pa onda bati cure van bunkera, između ostalog. ..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da tocno al osim toga nema brige,a skidanje kardana ,suludo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Baš i nije dobro da se djelovi kombajna ili berača bespotrebno vrte, još k tome bez opterečenja.
To je za njih smrt.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tocno bolje ne,al tih 20sek.na leru dok skipa mu nebu nis,ak je dobro podmazan.
Kaj bi rekel za one koji opce ne gase kardan dok se na glavicama okrecu iz reda u red?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako je kardan sa zglobom ne treba ga isključiti čak i bolje očisti se berač dog dođe u novi red .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Za 20 sekundi nemre skipati da ga je*eš, naročito ne na leru.
Obično je to prilika i za okrepu pa to potraje i dulje, ovisno kakv cug ima šofer.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Ak je šofer kak ja, onda je najbolje zgasit traktor:icon_fU:
A more i otkapčiti kardan, skup z beračem. (sam da vam malo dignem raspoloženje)
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Nemoze raditi berac kad kipas zato sto onda pokidas lopatice koje ubacuju kukuruz u bunker.A meni nemoze ici skroz rucia dole izgleda da je lim ispod nocu malo izdignut pa naj vjerovatnije zbog toga.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Ili imaš puno lufta na ručici mjenjača na štiftu.
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Muha moguce i to jel kad je ukljucena mogu ici dosta gore,dole mlrat cu o bratip paznju na to.
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Pozdrav, maloprije se vozim kući i odjednom mi je nešto počelo da krcka.
Mislim da se u prednjem desnom kraju čulo.
Možda netko od vas zna što to može biti?
Vozim se u 5. Brzini, 2200 obrtaja i kada stisnem kvačilo a gas ostavim na istom, to krckanje prestane, a kada pustim gas dok se vozim krckanje i dalje bude prisutno.
Lp
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Nemre biti ležaj kotača, jer prestane kad se u vožnji pritisne kuplung.
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Može li se taj feder vidjeti izvana ?

To mi je kvrckalo nekih 5-6 kilometara, nakon toga se stišalo.
 
Na vrh