• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

Filip Markić

Novi član
Tu od
13 Srp 2020
Poruka
8
pozdrav svima
kada palim 7340 poslije pranja upali ali malo teze a kada je traktor suh upali bez problem.
cuje se da alnaser "škljoca" ali upali nakon nekoliko pokusaja ne znam u cemu je stvar
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Lijepo ti njega dole.. skini automat rastepi alnaser, podmaži bendix i automat da lagano klizi..sastavi, stavi gore.. i pogledaj si spojeve na klemama i na sklopci za iskopčavanje struje..uzmi šmirgl papir i prebrusi spojeve..stavi na njih malo masti da ih zaštitiš od oksidacije i mora bit dobro..
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Mislim da to nema veze sa pranjem. Mene moj isto tak zeza ponekad. Alnaser bio na popravku, automat je novi. Negdje te zezaju spojevi. Obično to bude na sklopki mase ili na akumulatoru, kao šta su ti već ovdje rekli.
 

Veki2602

Novi član
Tu od
7 Sij 2020
Poruka
9
Pozdrav ljudi, zanima me razlika izmedju zetor 6340 obicnog i majora i kolike su im cene realne, koji je bolji od ta dva modela, hvala...
 

DinoRaksi

Član
Tu od
5 Sij 2020
Poruka
31
IMG_20200906_090657.jpg
Pozz ekipa,opet ja s blesavim pitanjima,za sta sluzi ova rucica,nisam joj pridonosio paznje mislio sam da je ukras nekakav dok nisam vidio da ima sajlu i da negdje vodi,nisam uspio skuzit gdje..
Ps slika preuzeta s neta 😆
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Zalijes mu sklopku za struju iskljucivat i tu izgubi kontakt i zato nece.
Rucica nesluzi za brzinu dizanja ruku hidraulike, vec za toplink iza.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Zašto mi svijetli kontrolka od 5-min kvačila ? Pogotovo dok idem u brdo i dok je ulje hladno. Malo cimnem ručicu kardana i ugasi se i onda nakon par sekundi opet. Kad idem niz brdo ništa ne svijetli.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Prekidač bi moral biti ispod ručice, mislim da je do njega.
Jesi gledal tam?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Jesam, stisne ga ručica. Promijeniti prekidač ili sajlu nije problem. Možda se i sajla poderala pa zeza ? Samo me zanima jel može biti šta drugo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
A kad probaš povuči ručicu na mjestu i čačkati po prekidaču jel ga gasi ili isto ima povremene prekide pa pali gasi?
Možda se koja žica dodiruje na masu pa ti to stvara problem.
Do sajle nije, problem je ili prekidač ili žica.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Gasi ga kad stisnem prekidač.
Dobro da nema bolji traktor već bi bio odavno u banani 😂. Jel se podmazuje tak druk ležaj nekako ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Ako gasi kad ručno okineš onda očito sajla ne vuče ručku do kraja ili ima lufta pa skakuće i ne nasjeda kak treba na onaj limič.

Druk ležaj ne možeš podmazati izvana. Kroz onu cjevčicu podmazuješ samo klizač potisnog.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
To sam i mislio na klizač. Ležaj je zatvoren 👍. Mislio sam da je pretegnuta sajla. Budem ju dotegnuo pa budem vidio šta bude.
 

DinoRaksi

Član
Tu od
5 Sij 2020
Poruka
31
Ekipa mjenjao bi ulje u prednjem diferencijalu ( ceska prednja vuca).
Jel moze koji savjet koje ulje stavit i koliko ima od prilike ulja,da znam kupit nisam jos mjenjao..
😉
 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ja sam mijenjao ali nesječam se koliko točno ide ulja. Mislim da onaj kanister od 4 litre imaš dosta ali nisam siguran. Hipenol 90. Najsigurnije uzeti 10 litara i onda si siguran. Ionak uvijek zatreba.
 

Najnoviji postovi

Na vrh