• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Sve se podmazuje uljem iz motora. Čak na regulatoru ima dolje čep na 14 ključ iz kojeg isteče ulje iz pumpe. Ja svaki put kad mijenjam ulje ispustim i iz bosch pumpe.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ima taj dolje za ispuštanje ali ima i sa gornje strane za ulijevanje ulja. Zato me je to zbunilo sli nema nigdje šarafića za količinu ulja pa me je to zbunilo.
Neću ništa prepravljati. Samo nek se on podmazuju sam 😂
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
Evo jedan problem kod mene pa ako netko zna što bi moglo biti ? Zetor 6340, prikolica 4kotača zračne kočnice ispravna koči provjereno drugim traktorom, kada je zakopčam za zetora neće da koči kada stisnem kočnicu, jedino koči ručna kočnica, skinuo sam brzu spojnicu na traktoru i zrak ide kada stisnem pedalu prestane ići ,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Probaj zamijeniti spojnicu na traktoru.
Jel Zetor ima dvocjevno ili jednocjevno kočenje?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,683
Rec bi da je problem dolje u razvodnku, mozda ti klipic neizlazi dovoljno van da gura one flahove sta prekidaju dotok zraka kad stisnes kocnicu.
Zakopcaj zrak, sagni se ispod i probaj rukom to gurnut, prikolica bi morala kocit onda.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Neki dan sjedim tako u birtiji za šankom, dezinficiram se dobrom travaricom i osluškujem oko sebe što se priča... Čujem tako neka dvojica pričaju o nečemu što oni nazivaju kočnice. Ja sav u čudu, slušam i nevjerujem... Kaže ima to nešto, stisneš nogom i to zaustavlja tarktor :oops: Odmah sam ih morao prekinuti i počastiti pićem da mi još malo ispričaju o toj čudnoj napravi, kako su je oni nazivali - kočnica.

Šalu na stranu, napokon sam se nameračio na izmjenu gospode cilindara, jer već više od 3 mjeseca kočim sa ASS-om, ako stane - stane. Srećom ručna šljaka za ne daj bože, mada hoće i nožna ako ostane napumpana do idućeg korištenja 😂

Cilindrići stoje na polici skoro onoliko dugo koliko i kočnice zahebavaju, a evo večeras je napokon došlo i to na red... Sutra spakovati nazad i proterat par litara kočnicola da svo smeće izađe van i onda u nove pobjede. IMG_20200810_210403.jpg

IMG_20200810_210655.jpg
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma to mi od zaje... zovemo kočnicol, kao lancol i te scheme 😂

Ovo divno nazovi ulje je puno taloga, vode pa tek onda ulja. Nije ni čudo da su cilindri propišali, i ja bi propišao od muke da radim na takvoj tekućini pored hladnog piva...

Ako bog da, sutra je Zeljac u pogonu sa dobrim kočionim osobinama.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,683
Ja ih vise ne kupujem.
Kak koji ode tak nosim hidraulicaru da ga prepakira i s nijednim vise problema nema koji je repariran.
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
ovo crijevo što se vidi na slici meni je prošle godine napravilo problem, mislio sam da mi je otišao cilindar ispod papuče od kočnice a ono otišlo crijevo na onom djelu gdje dodiruje mjenjač
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Hoće to s vremenom od trenja i temperature.
Je, dobra fora ako imaš dobrog hidrauličara, a ne kao mi ovdje jednog specijalca, dobar meštar al' težak, čim dođeš, napadne te šta si došao 😅 😂

Bilo kako bilo, pretjerao sam, imam 2 cm hoda papuče prije nego blokira, morat ću malo popustit, preozbiljno sam ja shvatio tu birtijsku priču čini se meni...
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Na zetoru je prednja hidraulika, za ugradnju razvodnika i joysticka na sajle, dal razvodnik mora biti 40 ili 80 litara protok, u cemu je razlika?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Razlika je u veličini otvora na razvodniku, odnosno brzini strujanja ulja kroz njega i padu tlaka pri tome.
Ako pumpa daje najveći protok manji od 40 lit/min, onda i manji razvodnik bude dovoljan.
Dugoročno gledano, nije loše da je razvodnik većeg protoka, jer manje opterećuje pumpu, odnosno strujanje kroz njega manje grije ulje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Vodi računa da crijeva, prikljuci i sve ostalo mora biti također prilagođeno večem protoku jer badava ti veliki razvodnik ako ga ostale komponente prigušuju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh