• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Zazori se slažu u 'Y' znači da svaki gleda jedan od drugoga pod kutem od cca 120°

Nebitno koji kuda gleda jer nije dvotaktan motor da ima portove u samom cilindru.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Pa možda se i karike same rotiraju oko klipa uslijed rada motora.
Pošto klip nema štifteva ko 2taktni
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Mislim da nije baš tak. Barem kak su meni rekli. Budeš čuo kad jave majstori da ja sad ne trkeljam. A to da se karike rotiraju same oko klipa onda nebi imalo smisla stavljati ih u bilo kakav raspored.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Po školski ima raspored kada imaš 5 karika

Bitno je da ti niti jedan zazor nije poravnat sa bolcnom u maloj pesnici ili da je direktno na ventilu, a kao što sam rekao ovdje imaš samo 3 karike i "feder" unutar uljne karike.

Al' moguće i da griješim, pa ću prepustiti da se još netko javi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Kompresija je okrenula karike i sad ako staviš samo karike opet ih bu okrenula. Da su barem klipovi sa 4 karike .....
Karike se nikad ne postavljaju u Mercedesov znak ili ti u Y, raspoređuju se oko bolcna kilipa bez obzira koliko ih ima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ne, samo očistiš hrđu i kamenac i rukom gurneš novu u blok, ne prešaju se.
 

Zetor 6340

Novi član
Tu od
26 Ožu 2022
Poruka
3
Imam zetora 6340 kada se vozi u 4 i 5 brzini struze nesto skinem mjenjač puko jedan zeger osigurač vratio to sve opet struze da li je moguće da mi vuca namjera prednje gume su mi 11 4 24 a zadnja 16 9 30 molim misljenja
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Ako su te gume od uvijek na njemu onda problem treba tražiti negdje drugdje. Ni taj osigurač nije pukao bez veze.
 

Zetor 6340

Novi član
Tu od
26 Ožu 2022
Poruka
3
Osigurač na donjoj osovini ona sto ide čitavom dužinom nije gornja sto se saltaju brzine donji red zupčanika sumnjam na prednju vuču
 
Na vrh