• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Hvala za ovu drugu temu 'mrgud'. Sad znam koje su mi smjernice i što tražiti. A niš', sutra prije nego budem išao bacati gnojivo uzmem uru vremena malo to rastepst i pregledati, a ako je sat otišao, bude se drugi kupio i dobro :D
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
I kod mene je pokazivao da je stalno pun,plovak se potrgao,zamijenio sam ga,ali i dalje nije bilo dobro,valjda je bio problem i u urici...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Meni se čini da je Zetorboy na svome tri plovka promjenil i još uvjek šibom mjeri.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Meni se čini da je Zetorboy na svome tri plovka promjenil i još uvjek šibom mjeri.

Moje dela sad s zamjenskim dobro, orginalni sam bacio :D. Kod tebe je drugačiji ak imaš plastični rezervar, on pluta na onim cijevima za dovod i povrat, nije ko na ovim starima....S novim orginalnim koji sam uzeo u kiršu, ostao sam bez goriva s 10 litri po satu... koja sramota :(
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tak je to kad umjesto Pal-a vurice radi Ganz-Mavag (mađari) :icon_hang:
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Drugovi gdje ima trgovina sa Zetorovim dijelovima u okolici Osijeka, Vinkovaca ili Vukovara?

Našli smo zajeb i sad treba uzeti nekih stvari... Treba mi što prije jer je riječ o hidraulici, a bez nje nema ni daljnjeg oranja.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Da se razumijemo, računalno sam pismen i kod pretrage weba izbacuje mi samo trgovine iz Zagreba i okolice, a ovdje kod nas u slavoniji mi ni traktor centar ne izbaci kad upišem 'Dijelovi za traktor Osijek'

Naime, radi se o onoj poluzi koja se vrti iz kabine za podizanje desne poluge. E sad kod kupnje se nije dalo vrtiti i vidjeli smo da je netko čekićem ili nečim malo posavijao navoje na par mjesta pa sam ja danas to skinuo i poturpijao to što je bilo savijeno, kad sam htio u stegi okrenuti da poravnam te navoje nije se dalo. Pa sam rastavio ono kućište i našao da fali jedan onaj plosnati ležaj tj kugličasti između 2 distance što ide. Nadalje unutra je sve bilo puno hrđe i onog muljavog od totmasti i hrđe dok je onaj veliki zupčanik zavario od hrđe i nema boga da ga pokrenem.

Hvatao u stegu, okretao rolcangama, potrošio malu limenku WD-a, grijao letlampom, i nakraju sam izvalio stegu iz hrastovog stola pa sam zaključio da nema spasa da treba dali novi zupčanik pa ovaj fleksom prepoloviti i razbiti ili sve skupa tu polugu nabaviti, sad ćemo vidjeti šta i kako...

Najveći je problem što ne možemo podignuti te poluge, a kad dignemo plug sa ovim ovako jedva da je 10 cm od zemlje i kad dođeš do njive putem pooreš di god su vagaši ili kad ulaziš u njivu ako je niža od puta odmah i put zahvatiš.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Onda znaš da nema trgovine u RH koja ti nebude napravila "uslugu" i poslala poštom potrebne dijelove.
Ti im trebaš samo izraziti svoje želje kaj trebaš.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Sve je to meni jasno.
Dobio sam i preporuku Kiršprom, ali gledam ako netko zna da ima bliže meni. Sutra bi pokupio i da to sastavim da mogu dalje s poslom jer i ovako smo kasno počeli sa oranjem...

A naravno ako baš ne nađem ovdje negdje onda se zna šta mi je činiti Televun i zovi Kiršprom... Nema druge.

@gogo

Jesmo, što?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,227
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Tractorpro, Sv. Ivan Zelina.. Agrimar, Hubzin promet. To su ti neke od trgovina :).
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Pa ovako... Zbog te zablokirane poluge plug je stalno visio u lijevu stranu jer nismo na licu mjesta imali alata da pokrenemo drugu polugu. Bilo je zahebancije oko štelanja prve brazde jer je tamo isto nešto kemijano sa onim bočnim lancima kad smo ga dobili kako treba i dalje je visio u lijevo tako da nismo mogli dobiti da ide ravno nikako i prednja brazde je išla 5 - 10 cm dublje od zadnje, i stalno gura traktor u oranje. Znali smo da idemo ubiti otkriti šta ne valja i šta treba podesiti pa smo izabrali tu njivicu na kojoj nema kakvih 150x20m

A što se tiče zaoravanja kukuruzovine, zaorava super i tako hendikepiran xD Čak se i jedan do nas čudio što mi sa tim zetorom i dvobrazdnim možemo zaoravati, a on sa Valtrom od 215ks i 4 brazde ne može nego mora tanjurati, a njive nam isti kombajn vršio i u istom danu, njiva do njive.

Ugl. dok se ovo ne razrješi sa hidraulikom, neće biti ni poštelano kako spada...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Jel ti bas stalo toliko do web trgovine ili je problem dignut slusalicu. Marko ti je dobro rekao. Odi do seckara, za zetore je uvjek imao sve zivo. Sigurno ti nije daleko.
Preko puta njega ti je slak komerc sa radionicom pa poneses i staru koji ce ti vjerovatno spasit.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma ne radi se o Web trgovini nego o tome što ne mogu naći trgovinu na netu da je u okolici. Treba mi samo informacija gdje je... Nebi ja ni web trgovao nego zvao fala bogu.

Budem se sutra zaletio do Sečkara da vidim ako ima...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
AirBox sta nisi reko da ovi od kojih si uzeo traktor garantiraju za traktor i da otklanjaju sve kvarove:confused::confused:
 

Najnoviji postovi

Na vrh