• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Daske nove a malo istrošene? Nije toliko bitno dal plug curi,nego dal ima lufta na okretištu,i na polugama za štelanje. Jeste li to probali? 3500e je pljačka,probajte spustiti nešto,plug se već dugo prodaje,za te novce neće nikad otići.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Vidi se da je radio... To mislim, nema lufta, natjerali smo ga da otkopa u dvorištu i da prikači na traktor da vidimo, a i cimali smo ovako na 'suho', sve je u najboljem redu, al' ne da ispod 3500€, probat ćemo preko nekih vezica nešto sputiti, ako bog da...

Ako ne, tražimo dalje. Našao sam nešto malo po Srbiji, a kako stvari stoje sve nam se više sviđa ideja da se malo provozamo po Lijepoj našoj u potrazi za plugom...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Nebi trebala biti. Bio je jedan kod mene, 28 diskova ali šasija od 32 diska, rađena u sadašnjoj Novoj mehanici (Bosanska Dubica). Sad ju vuče Belarus 820.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Od silnih solucija i razmišljanja i ne nalaženja pravog pluga, a vrijeme lagano odmiče. Odlučili smo se za nešto novo i tako uzeli Vogel Noot LS 950 (ravnjak) u Lateran Agro za 18500kn, sutra stiže. Od opreme samo Crtalo. Predplužnjake ćemo naknadno možda uzeti, al' sad imamo puno kukuruzovine pa da se ne guši slučajno. Danas sutra će se valjda zaraditi kako za novi traktor tako i za plug, možda malo podpomogne i država sa ovim mjerama, al' o tom potom. Ovo je ovako da se počne s poslom, a sve ostalo ćemo vidjeti u hodu još :)

Plug[KLIK]
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Dvije kako se vidi na slici... Ja sam govorio starom da uzmemo za 4000kn više, 3 brazde, ionako se može skidati, al' neće i moš' ga hebat...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Tako će i biti. Ima mogućnost 12, 14, 16 cola, rešetkaste daske i deflektore... Predplužnjaci su 1100kn, al' to ćemo naknadno možda uzeti.

Kad stigne budemo vidjeli kako će raditi :D

@NEW

Samo l950 imaju, 2 brazde, 3 brazde i 3 brazde okretač.

2 brazde - 18500kn
3brazde - 23000kn
Okretač nisam pretjerano gledao, ali oko 80000kn + PDV

BTW: Kažu stislo i Vogela... Nešto naruče, kaže vi naručite i uplatite, dobit ćete ako bude repromaterijala... Dakle nema ni onioga što je nekada bilo da naručiš i tu je za tjedan dana...
 
Posljednje uređivanje:

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ja ne vidim tu računice nikakve jer si na početku napisao da planirate veci traktor, i onda kupiš plug koji je premali za bilo što vece i to još novi plug koji ceš morat prodat kad kupite veci traktor i izgubit na vrijednosti pluga vjerovatno oko soma eura.

Mislim da ste trebali probat okretača jer i moj stari je bio tvrd orah, sad mu je drago što sam ga nagovorio na okretač, a još draže što je 2+1.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Sve znam... Ne mogu ja protiv njega kad njega spopadne seljak sa 2 jutra zemlje i kaže "Ma uzmi si ravnjaka ide to i s njim..." A isti taj nikad vidio veći traktor od IMT 542 i pluga s 3 brazde i pljuje po svemu novom/boljem. I onda si moj stari razmišlja pa šta ako uzmemo polovno onda ovo, onda ono... I tako ode mast u propast.

Na licu mjesta ga nagovaram da uzmemo ravnjaka 3 brazde za 4000kn više, a treća brazda se može skidati, on meni kaže "I potrošiš prednje dvije brazde i onda ti treća bude ko nova" I opet jeftinije izađe uzeti nove daske i raonike nego novi plug al' dobro.

Njegova zemlja, njegova je zadnja odluka... Ja mogu samo savjetovati šta ja mislim, a kako će biti to je isključivo njegova volja. Ja ću raditi s bilo čim samo mi daj nešto da radim i amen.

A za bolji/jači traktor, nek' onda isto kupuje novo sve ako hoće. Šta drugo da mu čovjek kaže. Ovaj plug svakako neće propasti jer nećemo ni ovog Zetora rashodovati, za prijevoz će uvijek dobro doći.

Početak svega ovoga je bilo da uzmemo Kubotu 9960 102ks za 34000€ plus PDV, pa ga opet neki seljaci odgovorili, a nikad čuli za Kubotu jer znaju samo za Rakovicu i IMT, a čuli su za nekog JD-a i tako...

Ne kažem da je išta od ovoga loše, al' opet dugoročno nije nikakva ušteda koja se mogla ostvariti sa okretačem 2+1 ili makar V&N ravnjakom 3 brazde...
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Meni kad je stari nerazuman je jedino logično da uključim staru u igru i onda se sve radi po planu i programu, čitaj kako je pametnije :D

Jer ne znam kud bi to doslo da se sluša nekoga tko nikad ništa takvo nije imao, niti zna išta od toga.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ahh... Kod mene je to otprilike ovako: "Vas dvojica ćete to raditi tako da vi odlučite šta ćete i kako ćete." Tako da ovom tvojom tehnikom postignem ništa xD

Al' dobro. Radit će se i s ovim plugom, a danas sutra, šta bude :D

BTW: Ima netko shemu za zice od radija? Jučer sam uzeo novi radio jer je onaj u traktrou bio zaliven nečime... Pospajao sam konektore za novi i nema struje. Skidao sam već onaj đavo/tapacirung gore i držao na letvama da skinem radio sa nosača onog što je uvaren za ram. BTW Ako skidam sve dolje šta sve moram otkapčati?

Crijeva od grijanja/hlađenja, i sve žice koje vidim da su pospajane jel tako?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Digneš krov i radiš kao čovjek, napred kod farova na kabini odšarafiš šarafe i digneš.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Da,prvo skineš onaj srednji,široki crni poklopac,onda farove (imaju konektore,samo ih odštekaš),i još 4 šarafa koji drže krov,i to je to. Krov je dosta težak,treba staviti nešto da ga drži u zraku...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Novi dan, novo pitanje haha :D

Plovak se negdje izgleda zaglavio pa stalno pokazuje da je pun rezervar. Zanima me gdje je plovak i kako do njega?

Pošto pokazuje da je pun vjerojatno je samo zaglavio jer da ne valja onda bi pokazivao da je prazan stalno?!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Plovak je u rezervaru i vjerojatno nije zaglavio. Provjeri masu. Ako se ne varam u kabini digneš tepih i ispod bi trebao biti limeni poklopac, a ispod njega plovak.
 

Najnoviji postovi

Na vrh