• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Kakve 3 brazde :D: Moj je prošle godine jedva vukao posavca 2x14 istina da je vrijeme bilo kao ovih dana.....dupla vuča i cca skoro 20 litri je na ral suknuo.....I ovaj 6340 s oglasa... to je puno para za te sate, za manje novce nađeš s duplo a i troduplo manje vur...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ako traktor, onda Zetor je stigao danas nakon sat vremena lagane vožnjice po kaldrmi i lokalnim cestama... Za cijenu od 12500€. Sad samo predstoji nabaviti plug i ajmo u polje.

BTW: Vidim da Slovenci prodaju lemkena, regenta, vogela i ekipu po 700 - 1000 - 1300€ u kako se čini super stanju... Pošto mi je Srbija poprilici blizu potražit ću i po Srbiji malo, ako bude ok cijena možda se zaletimo i pogledati.

A onda si ipak imal dobar popust! :)
Čestitke na prinovi,nek se otplati čim prije! Zalijepi koju sliku... :)
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Hvala!

Pa baš iz tog razloga nisam htio govoriti o popustu jer je dosta manja cijena nego što je bio oglašen.

Bude slika ovih dana. Inače studiram u Osijeku i stanujem pa je to mali problem.

Sutra idem popodne malo pretresti, vidjeti šta je i kako je.

Odmah jedno pitanje meni najvažnije... Gdje i kako se štelaju kočnice? Koči, ali ne uljeva mi povjerenje, a ja sam alergičan kad vozim traktor bez dobrih kočnica, pogotovo pod teretom.

BTW: Gazda PMT-a je iz Štitara i rekao je da ovaj gospodin uvozi mehanizaciju iz Njemačke. No to je nebitno. Komentari na ovog Lemkena? Isplati li se gledati/uzeti?

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-2-brazde-okretac-lemken-oglas-16443247
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Baš ne djeluje u nešto dobrom stanju i djeluje kao prilično stari model.

Ako lemkena kupuješ za tog zetora je ti ništa s debljom gredom od opala 090 ne bi savjetovao (9cm greda)

Mi imamo trobrazni na agroplusu 85 i idealna je mjera za lakše traktore.

Čak bi ti savjetovao jer je cijena često i ista da si pogledaš koji 2+1 ako ti naleti dobar,pa samo makneš jednu brazdu a kad kupiš jaci traktor samo ju zašarafiš sa 6 vijaka gore.

Mi smo za trobrazni dali 13500kn i kad se pokazalo da traktoru odgovara uzeli sve novo za njega za 7700kn.

Tako da dobro odvagni koji plug kupuješ jer ako planiraš kupit kroz godinu dve veci traktor 2+1 je plug koji tražiš.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Pa kaj nije ovaj 2+1?
Makne se kotač i prišarafi greda s 3. brazdama.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Evo ima i 2+1 cijena se ne razlikuje puno... http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-lemken-110-oglas-16710018

Al' mi je za oko zapao ovaj Eberhardt sa perastim daskama... Puno mi lakši djeluje od ovog Lemkena, a i peraste su daske pa će bit manje otpora i više će rasipati zemlju, a fala bogu gdje je i ravniji teren možda i ovaj bude mogao povući, al' najbolje krenit i završiti s 2 brazde nego u pola posla skidati treću :D http://www.njuskalo.hr/poljoprivreda-ostalo/plug-eberhardt-oglas-7910029

Danas ću malo sa starim popričati, pokazati njemu šta bi bilo dobro i tako. Najgore mi je što je ćaća malo ljen pa gleda da se nađe što bliže... Al' "skuvat" ću ga ja već nekako xD

Ja sam i razmišljao o tome 2+1 pa kad dođe novi/jači traktor, ne moraš trošiti na obnovu mehanizacije toliko... A sad kad gledam pa ni cijena im ne skače toliko da se ne može izdvojiti još koja kuna za tu jednu brazdu.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Evo ima i 2+1 cijena se ne razlikuje puno...
Ja sam i razmišljao o tome 2+1 pa kad dođe novi/jači traktor, ne moraš trošiti na obnovu mehanizacije toliko... A sad kad gledam pa ni cijena im ne skače toliko da se ne može izdvojiti još koja kuna za tu jednu brazdu.

Taj eberhardt djeluje da su jako kratke te nejgove daske a cijena je ne baš mala.

Svakako je pametnije i jeftinije da ako očekuješ da ceš trebat još jednu brazdu kupiš odmah plug s kojeg ju za 10 min skineš ili staviš.

Dosta razlike u težini ima između opala 090 i 110 po onome što sam ja vidio.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
A nešto će se naći, samo da sjednemo i usuglasimo se...

Gledam ovaj manual na hrvatskom za podešavanje kočnica al' je to sve prevedeno s brda s dola, slike su također malo žešće...

Štelanje kočnica, jel postoji koji drugi način osim da skidam kotače i bubnjeve pa štelam pakne?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Nema on nikakve pakne, barem kod mene a tvoj je noviji. Unutra su lamele a štela se sve iz vana. Odozada ispod kočionog cilindra za ručnu i na papučama se štela za nožnu.
Ako sam šta pogrešno rekel več će majstori ispraviti ali mislim da nisam.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ako je tako koji je postupak štelanja? U manualu se spominju neke dvije matice koje se povuku silom od 10N i okrenu uljevo. Najbolje bi bilo kad bi mi to netko onako čisto sekljački objasnio.

Evo šta piše u manualu, a meni je to sve "niđe veze"...

http://www.cals.cz/zetorservice/files/1/UR_I_3320-7340_CHORV.pdf stranica 141

Ručna nula bodova, a nožne idu do poda i onda kreće muka sa stajanjem...

Ako sam dobro skontao manual... Znači papuče smiju landrat 35mm i to je onda zazor na cilindima 0.5mm i onda se samo zavrću/odvrću oni šarafi iznad papučica?

A ručna se štela baš iza na kočnicama sa nekim maticama isto?
 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Sa zadnje strane ispod one plastike šta pokriva kočioni cilindar imaš maticu sa kojom štelaš ručnu kočnicu. Probaj malo raspustiti te šarafiće za nožnu kočnicu pa budeš videl jeli bolje koči.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Napravi kak ti je dado pojasnil.
Ako nema pomaka na bolje, a mislim da nebu, onda k majstoru ili pljunuti u šake pa reduktori dole.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
airbox dobro gledaj na klirens kod lemkena 110 ja mislim da bi ga zetor jedva odvojio od zemlje 20cm dok bi se sa eberhartom mogao nosit.:(nerd):
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Prvo podignes traktor dizalicom tako da mozes okretati rukom tocak.Zatim gornju maticu kljuc 19 (crvena strelica) dotegnes tako da nemozes rukom okretati tocak.Zatim istu maticu popustis tek toliko da lako okreces tocak.Ako su lamele i cilindri ispravni kocice dobro.Prije tog stelanja nozne rucna treba biti raspustana To bi bilo za noznu.Rucnu stelas na donjem vijku kljuc 13 (plava strelica).On bi trebao imati lufta od naslona na poluzi 1-2mm.Dalje ako je rucna visoka stelas na sajli .To bi bilo otprilike to..
i01047-kopirati.jpg
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Hvala svima na objašnjenjima, najveći je problem što nisam kući, gdje je traktor, nego ću tek za vikend vidjeti što gdje i kako... Mislim da nebi trebalo biti problema.

EDIT: Evo nađen Lemken Opal 090 2+1 kod istog lika, danas zovemo pa ćemo vidjeti šta će biti, samo treba malo skinuti cijenu :D

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-lemken-opal-90-oglas-16192859
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Evo sinoć sam riktao kočnice, nožna poštelana i izjednačena, a ručna je izgleda pukla sajla pa nema uopće vajde od nje... Danas sam se malo bavio sa unutrašnjošću i ispirao sistem za hlađenje jer je sve bilo puno hrđe. Ubacio nove amortizere na vrata, novi radio i tako...

Od novih stvari otkriveno da se prednja vuča uključuje sama jer kad se digne ručica za aktivaciju i zakrene, na najmanji pomak se uključuje opet jer valjda se izlizao taj nosić koji treba držati polugu. To ćemo navariti mali nosić ili nešto kad skinemo i vidimo zašto se to dešava, al' ovo bi bila neka moja dijagnoza I nema sirenu/trubu, a poznato je da traktor bez nje ne prolazi tehnički hahaha, a planiramo ga otjerati prije nego krenemo orati da ne bude blatnjav, jer tko će ga oprati opet xD

Ugl. zvat ćemo te iz PMT-a da dođu srediti ručnu i još nekih sitnica ako otkrijemo jer ja zbog faksa preko tjedna ne mogu baš šarafati, a treba što prije krenuti u oranje...

Glede pluga, ne da nam taj što prodaje ispod 3500€, al' je plug dobar, raonici i daske nove doduše malo istrošene, al' u super stanju, crijeva na klipu nova, nigdje ne curi i sve u najboljem redu. Probat ćemo ga skuvat' da još malo spusti i da uzmemo taj 2+1 pa da smo mirni i u budućnosti...
 

Najnoviji postovi

Na vrh