• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Otkopčao sam pomočne cilindre sa poluga hidraulike i hidraulik odrađuje normalno gore dolje na hladno ulje alikad gledajuči sa zadnje strane lijevi pomočni cilindar se pokrenuo tek nakon drugog podizanja poluga i jakoteško se vrača nazad a desni cilindar se ne miče nikud. Šta da mu sad radim ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Ti tvoji cilindri imaju svaki po dva izvoda ili samo po jedan na svakom cilindru?
I dali su međusobno spojeni.
Daj neku sliku najbolje
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Cilindri imaju po jedan izvod a spojeni su ispod kabine na nekakov razvodnik. Od lijevog se vidi crijevo a od desnog crijevo se baš i nevidi. Trebalo bi raskopati pod kabine da točno vidim kud ide to crijevo desnog cilindra

image hosting
picture hosting
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako je pumpa pod sicom to bi trebalo biti kao na 77xx a ti su htjeli blokirati (majčica Indija ) treba ih rastaviti (sreča kaj idu van) i prepakirati i zekan ko curica zato sam i na početku sumljal na celindere .Kod montaže propusti malo ulja kroz crijeva da ne ostane stranih tijela .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Mislim da je to kaj Željac veli.
Ako se ne varam nisu isti, jedan je manji, a jedan veči. Bilo je i takvih izvedbi pa pripazi na to prije nego uzimaš brtvila koja su ti 50-tak kuna po cilindru.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Dado, pa taj tvoj Zetor je pun mušica ....
nažalost :(
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Tjesim se da je to od nerada a ne od rada. Vec sam rekao taman kad sredim okolo sitnice bice na redu motor. Cilindri su iste velicine. Ako su samo 50 kn po komadu super. Ja sam racunao oko 200/kom. Jeli komplicirano rastavljanje i sastavljanje ? Ili kakov poseban alat ? Nisam nikad rastavljao cilindre
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Dovoljne ti budu rolcange jer ključa nemaš, a ni ne isplati ti ga se raditi.
Nije nimalo komplicirano, samo pazi kak okrečeš brtvu.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Cilindar rastavljen i kupljen set gumica ali cjenu sam ipak pogodio ja, 150kn/cilindru. Ali nije mi jasno šta tu može štekati da ce cilindri nevračaju kad te gumice samo drže da ulje nejde van.
 

CaseIH

Član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
59
Pozdrav imam pitanje, dakle na zetoru 6340, 2002. godiste ima multipower, ali ne znam u kojim brzinama se koristi probavao u direktnim brzinama sam svakak i stisnem, cuje se zrak ali nema nista ni da uspori traktor stalno je isto, pa eto ako netko zna, hvala :)
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Pozdrav!

Izgleda da će biti prinove u mom dvorištu i to Z 6340. Tražio sam i trobrazdni plug okretač, al' nemam pojma koliko bi mu to bilo opterećenje... 12" cola? Jel bi mogao izaći s tim na kraj?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Sve zavisi. Kakvu zemlju imaš i koliko duboko oreš?
Može biti da će ići sasvim solidno,može biti da neće moći mrdnuti. Koji plug misliš uzeti? Ne vuku se svi plugovi jednako lako...
Sa 2x14" možeš preorati Boga i Vraga,u svim uvijetima,a sa tri brazde to već ide teže,ipak je to nepunih 70ks. Najbolje bi bilo uzeti neki štelajući 2+1 plug lakše izvedbe,ako imaš novaca,onda si siguran.
Koji 6340 bi uzimao,noviju liniju,ili stariju?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma uzmi ti najbolje 4 brazde okretača.....čovječe nebudi lud, za 68 ks ti je sasvim dovoljan 2-brazni plug okretač!
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Gledao sam malo po njuškalu plugove, nije pao neki odabir, samo gledanje i malo raspitivanja... Gledam da na brazdu otpada cca. 25 - 30ks i zato i pitam dali bi išlo sa 3 brazde, dosta sam videa na netu našao da oru sa 3 brazde i to bez puno muke i prednje vuče, čak i u manjim nagibima terena.

A zemlja kod mene je kako gdje, ima gdje sam lomio ruke kada sam orao s IMT540 jednobrazdnim, a ima i di sam fićukao i samo držao volan rukom tako da...

Možda solucija 2+1 nije loša, a pare nisu neki problem trenutno...

Bit će da je novija linija... Sa zaobljenom haubom, 2004 godište, 5000rs, ali pretežito na farmi sa prednjim utovarivaćem i prijevoz...

Dakle, vodim se za videima na netu i trobrazdnim plugovima, čak sam vidio i da vuče 4 brazde... Sad dali je to samo skidanje kroice ili pravo oranje ne znam...

Gledao sam nešto ovako možda...

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-okretac-olt-fenix-3-oglas-10874480
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Da,ovo nije plug za taj traktor,gledaj lakše izvedbe Lemkena... A Youtube ne uzimaj za mjerilo. A traktor s farme,i sa prednjim utovarivačem... Mora bit jako jeftin da bih ga ja kupio,pripazi kod kupnje.
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Zetor major 6340 bi trebo imati oko 3400kg. Ako Vi na tu težinu i 68ks mislite orati s trobraznim plugom, onda ili je zemlja full lagana, ili ste se Vi nešto preračunali u to što taj traktor može.

Jer ako ste mislili na nešto tipa ovoga https://www.youtube.com/watch?v=1_hnYnpZJO4

Mislim da takve lagane zemlje kod nas nema (možda griješim).
Bolje da Vi prvo pogledate s čime ostali u vašem kraju rade (koji traktor i koji plug), pa da onda izaberete odgovarajući plug.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Orali smo par parcela s običnim Eberhardtom 3x12" i Sameom od 2500kg mase. Ide to, jer se plug lagano vleče, ne baš preduboko.
No vjerojatno na nekim mjestima ili na jako zagaženom nebi išlo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh