• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Sistem sam isprao i ispuhao.
Antifriz je od INA-e.
Antifriz je vani zmješan i uliven.
Pjena je kao siva i nije stalno prisutna samo kad je jako ugrijan.
Prije stavljanja antifriza je bio isto antifriz.
Kiler sam promjenio jer sam imao viška novca a nisam znao gdje ih potrošiti. Puštao je prvo na vrhu a kad je pokrpano to počeo je dolje na čelijama sliniti i šta da sam napravio ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Jesi antifriz izmješal s klasičnom ili demineraliziranom vodom ....

Šalu na stranu.
Hladnjak je od 47?
Jel se to isto događalo i prije zamjene hladnjaka?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Pa i nije ali zvao je trgovac servisera i on mu je rekao da kiler odgovara. znaci ipak ne odgovara. manji protok tekucine ili tak nesta ? a ovo sa pjenom ? kak veli oficir jeli mogel dihtung prdnut ? nebi stel motor otvarati akkk nema potrebe
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ova sivkasta pjena mi nije jasna od kuda je.:icon_scratch:

Sjetil sam se sads lsnikovog posta o zracnom cepu nesto kao ako ima grijanje kabine da se cesce dogada kod zamjene antifriza.
Zbbog zracnog cepa mozda nema dobru cirkulaciju pa de grije?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Obicno sivkastu pjenu uzrokuje ulje u rashladnoj tekucini.Postoji mogucnost da je nekad pomjesao ulje u sistem za hlađenje.To najcesce se desi ako pukne glava ili neko slucajno sipa tekucinu iz kanistera u kojem je bilo ulje.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ako budeš skidao glavu, biti ćeš sretan ako pogodiš pravu......od prve
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Ovak kak govori Lisnik govori struka, a ne ko neki gumokrpači ......

Kaj se hladnjaka tiče, ti zamjenski Turke hladnjaci su premali i za tri cilindra motore, imaju puno manje sača od orginala (na pol otprilike) i automatski primaju manje rashladne tekučine u sebe.
Mislim da je tu jedan od problema, dalje je pitanje kaj je s vodenom pumpom, dali dovoljno vrti rashladnu tekučinu kroz motor, zatim treba provjeriti termostate dali se dovoljno otvaraju, da nije koje crijevo (obično ono donje) prefrknuto ili oštečeno iznutra .....
Nakon toga se napadaju glave, brtvila i provjeravaju pikse u motoru.

E sad ja predpostavljam kak je to išlo.
Stari hladnjak je puštal, malo po malo je on imal manjak tekučine i brtve su nagorele i sad ta kompresija pomalo (na vručem motoru jače) ulazi u sistem za hlađenje i odtud kuhanje i pojava pjene.

Glave se neisplati skidati po jednu jer su veliki problemi pogoditi, a i sastaviti da nebi voda curjela na grani vode
 

neznam_nis

Član
Tu od
23 Ožu 2013
Poruka
71
Meni se isto pjenio antifriz kad je motor bil vruc, ispral sam s vodom sistem i stavil drugi i sad je dobro. Ocito je bio neki los antifriz
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
To kaj je termostat vrisnul, ja sam se naučio jučer pameti kad sam bio u kiršu jučer pa vidio 2 sasvim glupe i banalne stvari koje sam isto uzeo zamjensko i stavio i otišlo za manje od godine dana a u kiršu isti orginalni dio dođe 10-ak kn više... samo orginal nadalje
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Nisam baš siguran da je u Kiršu sve orginal iz Brna proizvod ima i tam male privrede kolko hočeš.
Ali kaj buš kad moraš jer boljega u ponudi na našem tržištu nema.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Antifriz je stavljen Inin zeleni i nikakov kanister od ulja mi nejde blizu kilera. Malo prije sam išao prebrojati otprilike čelije na novom i starom. Stari ima oko 50 čelija više. Na kutiji novog sve piče na češkom ali kako kaže muha made in turkey. Crijeva su stavljena nova kad sam mjenjao kiler a vodena pumpa stavljena originalna jesenas. Ispustio sam antifriz iz sistema i probao jeli šta začepljeno i sve radi kak treba (nigdje nije zaštopano). Budem vidio da najdem nekog da mi skine glave i da vidimo šta če se nači dok nije krenul posel.
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Jučer sam uzeo amortizere za zadnju šajbu, oba dva, imali zetorovu deklaraciju, 250 kn, rade nenormalno, lani uzeo u sk u jednom dućanu, nove stavio pa nisu valjali odma.. šrot, a isto ih platio 200 i neš kn
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Hidraulika mi spušta kad je bez opterečenja samo pod jačim gasom ili kad stanem na poluge ali onda spušta sa trzajima. Promjenjen filter hidraulike i očiščen filter kod pumpe hidraulike. Nigdje nije bilo nikakvih krhotina ili nečeg čudnog. Kad je pod opterečenjem spušta normalno. Ulje je dosipavano hipenol 90 oko 5-6litara. Zašto neče spuštati na prazno ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
U sve starije Zetore ide, pa ni ovom novijem nebu ta mrvica, u odnosu na sveukupno ulje, naškodila.
Ali nebu mu ni dobroga donesla, hoču reči da zbog tih par litri ulja nije problem

Mislim da je neki problem u razvodniku :icon_scratch::icon_scratch:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jel ima vanjske celindere ? U Zetore koji imaju vanjsku pumpu ide transhidraol koji imaju pumpu pod sicom ide hipenol ako staviš hipenol na vanjsku pumpu hoće zezat hidraulik .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Ide i u one koji imaju unutarnju pumpu trans, naprimjer 77, a može u sve
Kaj misliš da bi zezal zbog to malo ulja?
 

Najnoviji postovi

Na vrh