• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na 7341 bilo dolijano 5 litri hipenola ostalo od 7711 i hidraulik je počel šašaviti izmijenjeno sve ulje i dalje opet radi razlog dolijevanja kaj se otpustila šelna na ulaznoj cijevi pumpe pa iscurelo oko 5litara a gazda dolijal hipenol . Dosta ljudi zamjenilo hipenol za hidraol razlog kopčanje istih priključaka na više traktora . Naravno izmjenjeno kompletno ulje .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Onda nek proba zamjeniti svo ulje, ali ja ne vjerujem da to može takvu pobunu na hidrauliku napraviti.
Uostalom, kad ideš na izmjenu sa jednog na drugo ulje u mjenjaču, hidrauliku, pumpi i kojekud još ostane za par litri starog ulja pa bi i to stvaralo probleme
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zakaj bi zezal zbog manjka ulja kod spustanja?
Kod zetora da mu neki prikljucak povuce 10litara ulja na ravnom i dalje hidraulika radi normalno.
Kod starijih zetora hidraulik po ljetu radi normalno sa transom i hipenolom i hidraulom.

Posto njemu dize normalno a ne spusta da nije neki ventilic koji otvara i zatvara zastekal ili neka smet ili spena usla?
muha i lisnik bi mozda znali di je taj ventilic,mozda u kocki ili?
mislim na nekaj kaj u jednom smjeru propusta a u drugom se blokira zbog necega.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ovo kaj sam rekel je zeznulo ispravni hidraulik naravmo da kolega mora naći kvar zato sam i spomenul vanjski celinder jer on zna nekad blokirati spuštanje no teško će popravit hidraulik savjetima alat u ruke i u napad . A i neki 7341 ima ventil prioriteta tak da mora se redom .
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Ima vanjske cilindre hidraulike. U papirima piše hipenol 80W za hidraulik i sve ostalo osim volana. Neznam kolika je razlika između hipenola 80 i 90. Najviše me muči što poskakuje kad stanem na poluge kao da ima zraka u cilindrima
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Probaj blindirati pomočne cilindre da te oni ne zezaju ako propuštaju
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Znam da sam dosadan ali kak ih blindirati ? Da stavim pločicu na spoj crijeva i cilindra pa da ulje nejde u cilindre ili nešta drugo i kako to misliš da "propuštaju". Nigdje ne slini ništa
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Začepiš dovodno i odvodno crijevo sa cilindara.
Propuštaju iznutra, van ne, pa se ne vidi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Pa to su plunger cilindri i nemaju brtvi na klipu. Dovoljno je blindirati izlaz van iz unutarnjeg cilindra, a vanjske ostaviti u zraku, tak da probaš raditi samo s unutarnjim cilindrom.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ima više vrsti celindera jedan podsicem i dva vani čak i bez onog pod sicem a ovi dva vani imaju jedno ili dva crijeva ako zblokira vanjske a nema unutarnjeg ne bi lo dobro .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Nisam takve videl...a nisam čul ni da postoji varijanta bez unutarnjeg...
no, svakaj je moguće.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Ima vanjske cilindre hidraulike. U papirima piše hipenol 80W za hidraulik i sve ostalo osim volana. Neznam kolika je razlika između hipenola 80 i 90. Najviše me muči što poskakuje kad stanem na poluge kao da ima zraka u cilindrima

A gledaj može poskakivati zbog nedovoljno ulja u getribi...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
U katalogu od 6340 nalazim glavni cilindar pod sicem i dva pomočna, ali moguče da ima više izvedbi samo ta izvedba koja ima samo vanjske mora imati EHR inače nema gori doli
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako ima unutarnji cilindar lakse bi bilo skinut vanjske cilindre sa poluga ili ti ruku,nego blindirat crjeva,pa ako spusta kvar je na vanjskim cilindrima,kaj ne?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Hvala svima na tolikom trudu. Ulja uvijek ima dovoljno. Budem ovih dana probao nešta od svega navedenog pa bumo vidjeli. Skidanje poklopca hidraulike bude zadnje ako baš nebu druge
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Koliko mni je poznato kod tih traktora je pumpa naprijed na motoru.Znaci ako nisi prvo ocisti filter kod pumpe.Otpusti prvo ulaznu cijev na pumpi da se izraci pa ako nece onda i izlaznu iz pumpe al pritom pali traktor nek radi.
i01959.jpg
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
njegov 6340 je onaj prvi model, ako se ne varam,u dlaku isti kao 7745,samo druga hauba,i ima unutarnju pumpu...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Tako je. Kod mene nema te vanjske pumpe. Rekao sam več da sam promjenio filter hidraulike, skidao pumpu (onu ispod traktora) i nije bilo nikakvih nečistoča ni krhotina. Ulje je normalno bilo ispušteno i prije sipanja u getribu se slegnulo i kod sipanja u getribu za svaki slučaj procjeđeno i nije bilo ništa. Ulje bilo ugrijano ili hladno ista stvar se dešava. Kad je pod opterečenjem radi sve normalno i ne propušta niti malo.
Da nema još kakov filter pa da ga pogledam ili kakov magnet (kao na ursusu ispod sjedala)?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dado jesi diral onu rucicu malu pokraj sica P,D,M?

U jednom polozaju te rucice ima regulaciju da nejde dokraja dole,stavi u M,ako nije.
Ako nije jos do vanjskih cilindara onda je nekaj srazvodnikom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh