• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

mrgud

Član
Tu od
22 Svi 2015
Poruka
50
Uvijek svi kažu da je radio samo prijevoz :D

I mi smo prije pola godine kupili jednog, stara linija, 98. godina. Imam plug leopard 2x14'' i mislim da mu je to taman za pošten posao. Trenutno tražimo neki okretač za njega i rotobranu.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Traktor bi uzeli od PMT-a, došao je pod račun za novi traktor, usput je i iz mjesta gdje je PMT tako da je pouzdano da je bio na farmi većinom...

Nisam glup, al' pošto su nam ti isti iz PMT-a našli običan trobrazdni plug, stari se zapalio za okretač jer kao lakše je sastavljati i to. Zato sam malo i gledao, opet ja bi radije 2x14" okretač kako govorite jer je to 70ks, a neka računica ide da otpada 25 - 30ks po brazdi. Mislim da će biti pregovora sa starim i kojekakvih mahinacija...

BTW: Našao sam i oglas na njuškalu... http://www.njuskalo.hr/traktori/zetor-6340-oglas-16432431

O cijeni nebi štel komentirati jer možda netko drugi ima naum da ga uzme, a ja imam mali popust pa... BTW: isti ti iz PMT-a su odradili veliki servis i radili nešto na prednjem mostu što je bilo za napraviti...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Koja racunica? Za sve uvjete i za sva tla ako zelis bez brige orati treba 40 ks po brazdi.
I ja vucem 3x14 sa 76 ks. Ali da mi je to jedini traktor i plug nebi to sigurno radio.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
A,to je taj traktor.
Bez uvrede,ali ja ga ne bih ni gledao,nadam se da imaš jako veliki,a ne mali popust...
Ja sam prodao 6340 iz 2004. godine sa 3000 radnih sati,u tvorničkom stanju za malo preko 16 000e,sa odličnim tvorničkim gumama,poljoprivredu je radio samo kod mene godinu i pol. Ovo je debelo preskupo.Dodaš još malo,i imaš jaču,noviju i opremljeniju Proximu...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Kao što rekoh, stvarno nebih o popustu jer vidim da je oglas dosta puta pogledan i da vjerojatno ima zagrijanih, samim time možda i na forumu...

Iskreno, nama treba traktor da nam odradi sad ovu sezonu i eventualno iduću.

Gospodarstvo se proširilo i sada je to 45ha. Da plaćamo nekoga da obrađuje je preskupo, a kasnije ovaj traktor može ostati za prijevoz i takve stvari... Znači svakako bi uzeli nešto od najmanje 90ks. Nismo se odmah htjeli zaletiti s novim, pa bolje par godina se izdrndat sa nekim polovnim pa kupiti novi ako sve bude kako spada.

Ubiti se nisam došao svađati oko gluposti samo sam došao vidjeti dali je pametno uopće probati sa trobrazdnim okretačem... Dakle složili smo se da je najbolje 2x14" okretač za njega.

Što se tiče radnih sati i toga, voljni smo riskirati jer imamo svojevrsnu garanciju kod njih.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jednostavno zaboravi i izbij starom iz glave 3 brazde plug, još k tome okretač za zetora 6340, to nemože i nikad neće moći, pogotovo ako misliš orati svih 45 ha s njim.

Kolega kad je kupio novog 7340 (80 ks) i za njega 3 brazde ravnjaka 12"-14", nije mogao s njim pošteno orati, prodao ga je i kupio okretača 2x16" i sad ore onak kak on to želi, a ne kak traktor može na svojih 30ha!
A ti bi uzeo 15 ks slabijeg traktora i 3 brazde, ne i ne! Traži si neki 2-brazni okretač, evo ja sam kupio 2x14/16" okretača za 90 ks traktor :) Radimo oko 50 kj zemlje.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Airbox-vaši novci,vaša odluka... :) Ako ste se već odlučili,onda sretno s kupovinom,i nadam se da bude traktor OK... A kaj se tiće pluga,imat ću ja možda na prodaju nekaj savršeno za trebe... :)

Šanana- ima kod mene dva sela dalje neki 6340 nove linije,već 10 godina ore s trobrazdnim okretačem. Čovjeka znam samo iz viđenja,samo sam ga dvaput u prolazu uhvatil u oranju,dima nije bilo,oranje je lijepo izgledalo,ali kak duboko je oral,to ne znam...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,226
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Definitivno stroga ravnica.. Ali koliko sam vidio kod kolege po slikama zemlja nije lagana za obradu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Upravo to,zemlja je ekstremno teška,ali u ravnom.
Velim,ore on sa tim plugom,samo nisam vidio koliko duboko,a pošto sam se vozio autom,nisam ni obračao pažnju koliko ide brzo...
Kad sam imao 6340,htio sam baš otići,i vidjeti izbliza kak to oranje izgleda,i kakav je to plug,ali prije sam prodao traktor...
Ja sebi ne bih kupovao tri brazde za njega,ali da može,očito može. No četrdesetak ha je previše za to.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
@airbox Zašto ne uzmeš od kakog susjeda kolege okretača sa tri glave pa probaj i onak ja ne bi uzel traktor za 15-16 soma eura a da sa njim ne pooerem 5-6hektara ovo je sve čula kazala.Ja sam od komšije uzeo zetora 6911 i orao s landsbergom ravnjakom 3x12 i ide solidnih 25cm na lakšoj zemlji a vjerujem da bi išo i u srednje teškoj govorim o čistoj ravnici.Samo tegove na zadnje felge i da vidiš šta zekan radi.:(giggle):
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Evo danas sam imao savjetovanje sa starim i došli smo do zaključka da uzmemo 2 brazde okretač, a sad dal' će bit štelajući ili 14", nije bitno.

Na njuškalu sam gledao i svi okretači su po Krapinskoj, Zagrebačkoj i Bjelovarskoj, sem jednog iz Štitara i 2 iz Kutine. Najveći problem je što ih ne mogu pogledati, a prijevoz je najmanji problem.

Utvrdili smo da je 3 brazde naučna fantastika za 45ha i taj traktor. U startu sam rekao da je najbolje 2 brazde, al' eto čovjeka ponese pa misli da može orat 8 brazdi sa 533 xD Kako god... Kreće potraga za 2 brazdnim plugom.

Glede zadnjeg komentara, određene pogodnosti postoje kao i iznajmljivanje, a i kada/ako ga kupimo postoji garancija/protekcija tako da nije problem...

@gogo pričaj, šta to imaš za trebe? Ako je Vijagris, još mi ne treba, a ako imaš plugić, slušam! :D

BTW: Ako netko ima/zna nekoga da prodaje 2 brazde okretač štelajući ili 14" plug a da je u okolici od Vukovara, Vinkovaca, Osijeka, Slavnoskog Broda, Županje, doduše Slavonija, Baranja i Srijem... Slušam sve informacije.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Hehe,kaj se tiće treba,oprosti na tipfeleru,mali ekran,a debeli prsti.... ;) Imam Kverneland plug,12"-16",može se vidjeti u radu,ali županija je Vž...
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ja kad sam plug tražio sam napravio oko 1000 km a pošto nisam našao ništa adekvatnoga uzeli smo plug za koji je bio za obnovu, tako da ne vidim zašto se ograničavat na svoju okolicu ako netko nudio dobar plug za dobru cijenu i još garantira za isti.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Pa baš zato... Nebi htio praviti kilometražu da mi netko kaže: "Ma plug kao nov!" a vidiš da stoji i da ga je pojela hrđa od stajanja na otvorenom, pa još k tomu dođeš i misliš; "Pa kad ga je tako nahvalio valjda i vrijedi", a ono izvaren i isavijan sa svih strana... Bilo je prilike vidjeti i nahvaljenog konja koji je za tvornicu ljepila kada sam išao sa kolegom gledati plugove... Tako da, bolje mi je pogledati u okolici ako ima šta dobroga nego da letim u zagorje pa se još neki i predomisle da susjed Lojzek treba poorat bašću kod Barice da joj se umili, a njegov plug je baš ostao ubogaljen pa tako da ga ja još nebi prodal... Ima i toga xD Sve viđeno i svašta se čulo.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Inače to tak ide,voziš se kojekud za ništa,i svašta vidiš,ali meni nikad nije bilo žao prijeđenih kilometara. Jedino je problem kaj su ljudi počeli strašno lagati kad prodaju,valjda je kriza toliko stisnula? Gleda te u oči,i mulja.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ne znam koga je što stisnulo, al' činjenica je da onaj tko prodaje želi dobiti što više, a kupac se nada što manje. I to tako ide.

Kad te laže u autokući i prodaje maglu, priča priče kao da je auto svemirski brod, "Ja sam ga vozio da ga probam, nikad lupan, sve valja, gume nove..."

Od toga svega lupan naprijed i nazad, vide se spojevi hauba da nisu poravnati, hauba se teže zatvara, diskovi koka, ručna zapekla, svi cilidnri kočnica malo zahrđali, gume 8 godina stare, ne rade žmigavci, gori zračni jastuk, selen blokovi prednjih vilica gotovi, optika smrt, amortizeri kriminal i šećer na kraju mrtav akumulator i još nekih sitnica i na kraju se ispričava i traži me 3300€ od predhodnih 4100€, ja ga kulturno odj*bem i ponudim 2500€ i uz malo natezanja za 2800€ kupim takvog Golfa 4.
Da skratim priču, pošaljem kolegu da mi uzme sve šta trebam orginal dijelove sa zupčastim, španerima i wp jer ima 50% rabat, i tjedan dana mojih ruku, auto kao nov... Dijelovi me izašli oko 5000kn i ništa za ruke hvala bogu. Mnogi su mi rekli da sam idiot i da sam u startu trebao dat za boljeg cca. 4000€ nego ovako, a ja to opet gledam da sam sad sredio ovaj i znam šta vozim, a ne gov*o Omotano Lijepom Folijom xD I na kraju dana sam opet prošao jeftinije nego da sam kupio tog "sređenog". Sređeni su po 35.000kn, a ja sam svog kupio i dotjerao za cca. 26000kn...

Pouka ove priče, u našoj državi će te sje*at tko god može, tamo di vjeruješ da su pošteni će te ispreskakat još najviše od svih.

Danas će stari vidjeti za traktor šta se more dogovoriti pa ako bude postignut dogovor zašto ne potegnuti i do Vž za taj tvoj plugić. Ako valja naravno :p
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Za dobar stroj 100-200-500kn za gorivo je apsolutno nevažna stavka.

Hrvatska je premala s premalim izborom da bi ograničavao s kupnjom stroja, dosta često čujem vi ste prvi koji su ga došli pogledat,lako se dogovorimo oko cijene.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ako traktor, onda Zetor je stigao danas nakon sat vremena lagane vožnjice po kaldrmi i lokalnim cestama... Za cijenu od 12500€. Sad samo predstoji nabaviti plug i ajmo u polje.

BTW: Vidim da Slovenci prodaju lemkena, regenta, vogela i ekipu po 700 - 1000 - 1300€ u kako se čini super stanju... Pošto mi je Srbija poprilici blizu potražit ću i po Srbiji malo, ako bude ok cijena možda se zaletimo i pogledati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh