• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Odi i do slaka ne mozes puno pogrijesit. Ako moze moze ako ne nista. Meni su cuda napravili kad nije bilo spasa. Od izbijanja lezaja, spasavanja remenica, krpanja osovina...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Aj stavi sliku ako imas. Meni je na ursusu isto zapeklo pa se mozda preko zime poigram. Rucica iz kabine je raspojena a mislim da i nesto fali izmedju nje i poluge.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
@Bučo
Jest, ali znaš kako je sa servisima. Imaju svog posla, a s mojim će se zajebavati tjedan dana jer ne plaćam :D Ili će danas doći pogledati,utra skinuti, a preksutra ili kad već donjeti ili javiti da neće biti gotovo do sv. Nikada. A uz sve to ja volim raditi i šarafati pa mi nije problem.

Bilo kako bilo, otišao sam danas do Sečkara. Kaže novo za 6340 je 1600kn, ali ono zanimljivo je što je ovo moje od 7340, a za to nema ništa. Dao mi je samo jedan ležaj koji ide unutra, a drugi (Veći) nema kao niti semering za 7340.

Tako da sam na putu stao i kupio letlampu (novu), otišao do Punca i kod njega uvrnio u veliku stegu, potrošio pun spremnik plina za letlampu, išibao čekićem da popusti i sa velikim rolcangama tako da jedan drži, a drugi sa cijevi od 2 metra cima na polugu i tako smo ga dobili i uspjeli odšarafiti zupčanik.

Otišao doma, sve to ispjeskario, oprao u korozolu i WD-u pa u benzinu. Nakrkao totmasti i razradio navoje. Ubacio ležaj koji paše i tako sastavio, nabacio na traktor i sve šljaka. Dignuo polugu i sada diže plug kako treba. Bilo je i špricanja WD-a i polugarenja pola sata sa drugom polugom, al' svakako je bilo lakše nego sa ovom što se vrti iz kabine.

Znači sklopljeno je bez drugog ležaja i semeringa tako da mogu očekivati da će opet zabetonirati za vrijeme oranja, ali to nek' bude tako dok ne završimo sa oranjem, onda budem nabavio sve ležajeve i semering pa prepakujem jer sad da čekam da dođe ležaj i semering 2 - 3 dana gubim od posla dok je vrijeme još koliko toliko dobro...

@NEWHOLLAND
Ako ćeš raditi na zimu budem ti ja poslikao i stavio. Napravio bi ja to i danas, ali je moj smartfon bio prazne baterije, a čim je prazan, ne može slikati hebo mater pametnu xD
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kojom brzinom oreš i na koliko cola? Zemlja ne izgleda preteško...
Imaš crtala na plugu?
I tebi dosta viri van,trebaju pretplužnjaci! :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ma nisam ozbijno mislio za virenje,ovo je jako dobro za takav plug...
Pretplužnjaci mogu samo pomoći,bar se meni na Vogelu nisu nikad zaštopali. Ni ne znam kako izgleda to famozno štopanje pretplužnjaka,osim kod crtala...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ne znam... Meni se danas 2 puta nakupilo kukuruzovine na prednju brazdu pa sam to razvlačio po uvratinama sa plugom i na kraju zaorao, a nakupi se tu di ide kombanj tj. gdje je najviše kukuruzovine ostalo, al' to samo tamo gdje je traktor malo više visio i gdje je brazda išla dublje.

Pretplužnjaci budu došli naknadno vjerojatno.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Koji je to točno plug i koja je cijena bila, nisam baš pratio temu?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ne znam... Orao sam i u 1. brzoj, al' 5 spora mi je bolja jer ima više snage. I orem na nekih 1500 - 1600 okretaja i ide bez problema, traktor se ne muči i ne dimi, a meni se ne žuri tako da :D
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Ja isto nikada u sporohodnoj nisam orao. Tak teško da se vuče?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
gogo zar jr teži od IMT-a za vući ?
1500-1600 obrtaja nejdem ni po cesti prazan. Dečko buš ga zatušil. Samo mu daj gasa.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pa 5. spora je brža od prve direkt....
Dado- IMT nije težak za vući,nema spiralnu dasku...
 

Najnoviji postovi

Na vrh