• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,227
Ista stvar i kod mene kolege.. Tipa ako oranje nejde prvom brzom, 5 sporom uvijek ide, jer je stvar u malom zupčaniku. I meni osobno se čini prva brza brža od 5 spore.. Kad budem vozio gnojnicu baš ću provjeriti, uvijek isto punim cisternu i onda ću vidjeti s kojom brzinom ću više preći :).
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Neki dan sam probao orati u toj 5. sporoj pa se vratio u 1.i 2. brzu.
Ako se dobro sječam rekao si da radite 40 ha ?
Mislim da češ tamo negdje poslje nove godine shvatiti da nebuš stigel izorati ali ako tebi odgovara tak orati odgovara i meni. Ni ovo nije pljuvanje nego samo moje mišljenje.

Ak taj zetor sa 6 hiljada vur bude tolku zemlju radil, usrećio se s kupovinom ko prstom u drek, kak sam i sam popušio.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Da se razumijemo. Prešao sam sa IMT-a na Zeku, nisam imao pojma šta i kako pa sam orao u 5. sporoj kao što sam npr. orao 3. sporom na IMT-u.

Prvi dan sam uštimavao plug i malo se navikavao na traktor i orao u 5. sporoj. Sad sam sve pohvatao i orem 2. brzom, a gdje se fino rasipa ide i 3.

Nitko se nije rodio da sve zna pa tako ni ja i trebalo mi je malo da pohvatam sve.

I jedno pitanje ovako, stalno mi baca vodu kroz ventilaciju, danas sam dignuo krov i stegnio sva crijeva, sad je počelo na sve ventilacijske otvore kapljati, a prije samo na desna 2. Uzrok bi mogao biti?

@Zetorboy
Privremeno rješenje od godinu do dvije dana.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Zetorboy- kolega mi ima 5320,prvi vlasnik,9000 sati,mijenjana samo lamela i pumpa hidraulike,ide ko zmaj. Ljetos sam vidio Proximu ko moja, blizu 6000 sati,gazda kaže da je utovarivač sahranio jednu lamelu,ostalo se ništa nije diralo,dok su drugi,novi traktor "bolje" marke tri puta raskopavali u garantnom roku... Sve to ovisi kakav je šofer.

AirBox- zagrij traktor,uključi grijanje,i onda otvori krov da vidiš gdje curi,ili je neko crijevo,ili kiler,druge nema. Samo treba paziti da previše vode ne iscuri,da ne bi motor ostao na suhom.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Kolega to je to kaj ti pričam... cilindri, grijanje, ovo ono.... svaki mj bude nešta odlazilo, dok u konačnici ne vrisne i sam motor....
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Neće motor ostati na suhom jer je temp. stalno kod zelenog, samo za vrijeme oranja je u zelenom polju.

BTW: Prije par dana sam morao mjenjati termostat jer mi je začepio i nisam mogao ništa raditi da se traktor ne pregrijava i ispran blok motora i hladnjak jer je bilo puno hrđe...

Za kapljanje iz grijanja je vjerojatno kriv hladnjak, a zasada ću spojiti crijevo u crijevo da više ne curi.

Zna netko kolika je cijena tog hladnjaka? Čisto da znam...

@Zetorboy
Razumijem ja tebe šta govoriš, ali mi smo ovaj traktor uzeli eto, da imamo s čim obraditi zemlju jer više nema kooperacije kod nas. Što se tiče motora, motor je dobar, dimi na iberlauf, kaplje ulje al' sve je to dobro, ne gubi snagu kad se zagrije, a ovo usputno što je bilo je možda prijašnje ne tako dobro održavanje i stojao je skoro godinu dana u toj firmi gdje smo ga kupili. Mazalice su začepile, zahrđao je sistem hlađenja, pohrđalo šta je imalo pohrđati izvana i izbljedila boja, a to je sve normalno s obzirom da je samo zimi bio u natkrivenom.

Općenito se ne može od polovnog očekivati da bude novo, svaki novi traktor je bolji od najboljeg polovnog :)

Primjer je kolega koji ima 7340 sa 9000 sati, dimi na iberlauf, curi ulje. Zove on ovlašteni za generalku, oni izmjerili da na 100h ne potroši valjda 4l ulja i nema ništa od generalke, a isto tako sam čuo da je normalno da im curi ulje na iberlauf pa tako da...

A sad da se dotaknem i onih brzina i getriba... Opće poznata stvar u firmama, 1. smjena potroši repromaterijal, a 2. se krpi s čim može. Tako je vjerojatno i ovaj moj izašao sa hidraulikom sa 7340 i s tom starom getribom, ako je to već podjela na novu i staru...

Isto je i s Tomosom, 14-ke sa cijevastim ramama, APN 6 sa glavama od 14-ke etc...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ma sve su to stare rage za trenutnu situaciju su odlicni jer kad i rikne nes za sicu se slozi a dijelova ima i na kiosku kraj novina!!
Kaj se tice generalki na motoru jeftinija je siguno nek na Imt-u da i ne spominjemo malo bolje marke traktora makar ti malo bolji vise rs naprave al sigurno su puno skuplji za odrzavanje!!
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Slažem se Bučo. Radili smo generalu na IMT 540 sve skupa oko 6500kn bez ruku jer smo slagali ja i kolega... Znači sve novo, blok i glava obrađivani, baš generalka motora, ne osvježenje. A sa rukama da je netko drugi radio vjerojatno 7500kn

Na zetoru mi se npr. sviđa što i ako pukne koja glava, nova origigi je 950kn ako se ne varam. I sama stvar što je svaka glava zasebno je super.

Zasada ćemo se drndati sa Zekom, a šta vrijeme nosi to ćemo još vidjeti :D
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ne bi baš rekao da je normalno da dimi na iberlauf, a i čudno je da ulje kapa na njega van bar meni.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Po pravilu to ne bi smjelo jer to znači da su karike potrošene, al' dok traktor ide, ne treba ga dirati. Ionako kada ide prava generalka ide sve novo, stubline, karike i klipovi...
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Pa jel dimio i curilo ulje kad ste ga kupovali ?

Kakav je s potrošnjom ulja onda ?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ne dimi i ne curi dok ga se ne optereti, a kad smo kupovali samo smo ga prevezli kojih 40-ak km. Ubiti dimucka malo dok oreš, a curilo mi je samo kada je začepio termostat i kad se grijao kao lud.

A koliko ulja troši to ne mogu reći jer još nije prošlo dosta vremena da znam koliko troši...

To svi veliki stručnjaci govore čim prodimi na iberlauf to treba generalka... Ma kakva generalka, dok on ima snage i može sve obavljati u najboljem redu ne treba ga ni dirati. Redovno mijenjaš uje i dosipavaš šta popapa i vozi dalje, ne može on popiti 10l ulja na 100h, a takav motor koji bi toliko trošio se vjerojatno nebi ni pomaknuo s mjesta, ako bi se uopće upalio...

Makar za njega ulje nije skupo, 4L 80 kn na ini... A vjerujem da od promjene do promjene ne može toliko ni potrošiti.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Ako ti jedan decilitar potroši u 100 sati uz to dimuckanje na iber, ne vjerujem da će više.
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Kolega... nikaj to nije mjerilo, moj ima 2300 sati, motor nije dimio niti kapao, temp stalno tam di mora biti... orao sam nedavno, pa se desio kuršlus, promjenio zvuk, neznam još usljed čega i kako, i sudarili se ventili s klipom i razbilo ga. To kaj ti pričaš sve o svom traktoru, koda čitam o svom, sve sam identično prošao...Moj ti je savjet da to riješiš iz dvorišta van, kak i sam budem ovog svog. Takav traktor se ne uzima s puno sati i mora biti extra održavan od početka, a ne rasturen, i održavan nikak pa imaš drek onda.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Decki moji ja vise ne vijerujem u to odrzavanje i neodrzavanje nedavno sam prico i s MUHOM o tome samo kad usporedim sebe i svog ujaka ja sve redovito i problemi on tek kad se raspadne jos jedno vrijeme tera i pita kaj da napravi i bolje prolazi nek ja i manje kvarova ima!!
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ja vjerujem... gle, moj je imal 10 litri ulja u mjenjaču kad sam ga dovezao doma, magnet na pumpi nije čišćen nikad... to su ti recimo stvari koje ti nevidiš kad kupuješ... sve šta je rađeno je povađeno i nikad vraćeno, pa i onaj kardan koji sam platio 400 eura....ja nerazumijem neke ljude, jbt koda ga je na cesti našao đabe pa onda lomi i trgaj.... Nedostake sam vidio, daleko od toga i približno sam znao šta uzimam... tek kad ga upregneš malo, onda vidiš kaj si zapravo kupio, jbg
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
tek kad ga upregneš malo, onda vidiš kaj si zapravo kupio, jbg

Je, tak je ali eto moj je uspješno natukao malo više od 3000 rs.
Nedavno je dimio na auspuh plavi dim. Vidjelo se i po noći. Bio sam siguran da je gotov dok nisam pogledao mjerač ulja. skoro pa je bilo ovako :mur: Sad nema dima nikakvog opet. Neznam da more zbog manjka ulja dimiti plavo ali eto. Znam da nema nikakve logike.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Dado6340 tak je i meni bilo poceo zeko pomalo dimit plavo pa ko parnjaca pomislio isto najgore al naprije novo ulje pa cemo vidit kak se bude ponaso dobio novo ulje plavi dim nesto:(whew)::(whew):
 

Najnoviji postovi

Na vrh