• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Mojem je to bilo nedavno prije toga stavljeno novo ali sam ga malo previše gonio i opterećivao pa je izbacao ulje. Dolijao mu ulje i nakon dva dana provjerio. Ulje sad ne fali pa valjda nije ništa dobilo po pi...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Moje je bilo takve kvalitete sta sam ispustio da kad sam polio s njim neko smece nije htjelo ni gorit:(giggle)::(giggle):
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Nek ovi zapadnjaci probaju delati sa takvim uljem. Pa budu im se svi senzori počepili.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Moj kad se upali i ostavi na leru malo, pušće plavi dim, a čim se ugrije nema više plavog dima... A nema mi logike da baca plavi dim dok je hladan, a ne kad se ugrije kad se karike i cilindri još više rašire...

A koliko ulja troši to ne smijem niti reći...

Ovo da ne znaš šta si kupio dok ne upregneš je 100% istina.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,227
Re: ZETOR 6340 MAJOR

I moj 6245 u zimskim hladnijim danima dimi plavo dok se ne zagrije.. Vjerovatno je do Bosch pumpe, ali ne zamaram se s time.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Moj kad se upali i ostavi na leru malo, pušće plavi dim, a čim se ugrije nema više plavog dima... A nema mi logike da baca plavi dim dok je hladan, a ne kad se ugrije kad se karike i cilindri još više rašire...

A koliko ulja troši to ne smijem niti reći...

Ovo da ne znaš šta si kupio dok ne upregneš je 100% istina.

Ne zamaraj se potrošnjom ulja ako motor ima snage,i ne grije se... Samo nemoj previše rastezati intervale zamjene ulja.
A u uputstvu od 6340 i ovako i onako piše da mu je vijek trajanja motora 6000 sati,samo ti njega goni,pa da vidimo svi skupa dokle ide... :)
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ima on i više od 6000 sati. Sat je stao na 5899h, koliko je napravio od tada mogu samo nagađati, a u 3 dana potroši nevjerojatne 2,5litre ulja hahaha

Motor se ne grije, promjenjen je termostat i sad u leru i vožnji stoji pred zelenim poljem, a za vrijeme oranja je na sredini zelenog ili ispod sredine...

S tim da đubre ima snage orati na 30 cm u 2. brzoj u zemlji koja nije orana 2. godine... Evo, ja i stari se čudimo k'o pura dreku...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,079
Dečki, normalna potrošnja ulja je 2% potrošnje goriva.
Znai, ak ti traktori troše prosječno nekih 8L/h,, znači na 100h 800 litri goriva, onda potrošiti 8 L ulja je normalno.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Vidiš, vidiš, ovo nisam znao... Pa mi smo dasada spi*dili oko 200 - 250 litri goriva, onda možda i nije tako strašno, al' opet je malo previše da toliko spali u tako kratkom roku...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
A nema pojma ni šta je u njemu, znamo samo da je veliki servis odrađen pred to da ćemo ga uzeti i ja sam sipnuo sada INA Super 3.

Kad sve pooremo onda ću mjenjati, pa sipnem nešta drugo... Preporuka?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ako budem sređivao motor onda ide full generalka... Al' dok ima snage, neću ništa dirati. Ionako će ga uskoro zamjeniti jači traktor, a s ovim ćemo sijati i tako, obavaljati transport u berbi grožđa, žetvi etc...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,079
Zamjena karika bez zamjene stublina, bez premjeravanje radilice i njezine eventualne obrade, bez uređivanja glava kad su već dolje, je jedno veliko - nikaj. Veliki trošak rada za mali efekt. Tak se dela "generalka" za prodaju.

Glede ulja: mi smo na Sameu godinama koristili Valvoline All Fleet Extra 15W-40, i imali ga 300...350h.
Sad kad traktor dela gotovo nikaj, prešli smo na INA Super Turbo 15W-40, a mijenjamo ga jednom godišnje, bez obzira na sate (kojih je manje od 200 godišnje).
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,227
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Dok se nove karike stave potrošnja ulja nestaje.. A karike za Zetora su bagatela.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Što se tiče generalke, radio sam je na IMT 540 i sve je novo išlo. Pumpe vode i ulja, glava, blok radilica i bregasta išli na obradu, novi ventili, klipovi, karike, ležajevi, boš pumpa na reparaturu... prava generalna odrađena, tako će biti i s ovim ako se bude radila. Od osvježenja se ne dobije puno, svejedno on to pohaba ubrzo...

A vidjet ćemo za ulje, ako nagodinu bude opet orka s njim i teži poslovi, bude nešto kvalitetnije, neka zasada ide ovako...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ako imas jos za orat ja bi mu zamijenio ulje stavi mu super 5 ili turbo i vidit ces onda jer pusti ti kaj su oni servisirali prije mozda ulje nije mijenjano 500rs!!
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Moj kad se upali i ostavi na leru malo, pušće plavi dim, a čim se ugrije nema više plavog dima... A nema mi logike da baca plavi dim dok je hladan, a ne kad se ugrije kad se karike i cilindri još više rašire...

A koliko ulja troši to ne smijem niti reći...

Ovo da ne znaš šta si kupio dok ne upregneš je 100% istina.

Kad je hladan vece su malo tolerancije nego kad je zagrijan pa otud i dim na hladno, kako se motor troši rastu tolerancije na radilici a samim time se dize i pritisak ulja najčešće, barem je kod auta taj slučaj.

Definitivno ako niste mjenjali ulje kod kupovine zamjenite ulje i filter i tek onda gledajte potrošnju.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,079
S vremenom tlak ulja pada radi većih zazora, a ne obratno ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh