• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,227
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Ja uvjek orem na D, probao i na M isto ide dobro, ali malo da je kao bolje na D, za M piše da je to kad imaš kotač na plugu.
Jel ti onda ručica na sredini kad ores?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,227
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Meni kad se rucica pomakne gore onda se traktor ukopava dok ne skuzim hehehh.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Kak ti se uspije pomaći? Pomakne ti se skroz gore?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,227
Re: ZETOR 6340 MAJOR

A pomakne se malo, zna to nekad biti, znam da si i ti pričao da to tebi zna biti..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Meni nikada. Ja o tome nemam brige, jedino nekada kada krećem orati zaboravim prebaciti, ali brzo se sjetim.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Kaj nemaju tu ručicu neki privezani sa špagom baš zato? :(rofl):
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=b2bUmMXlxwY[/YT]
Vec sam ubacivo u temi zetor ali men se oranje najbolje pokazalo na M. Od 00:13 se cuje kad okrenem telefon nazad cvrcanje hidraulike, kad traktor pocen zastajkivat, hidraulikse malo podigne :s:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Radi kazaljka ali stavil sam mobitel preko mjerača pa nisam ni skužil da bi trebalo dosipati goriva.
Na M hidraulika održava skoro pa istu dubinu dok na D poluge su krute i ako naiđeš na komad zemlje koji se vratio u brazdu plug ode gore zajedno sa traktorom. Barem je tak kod mene. Isprobano.
Možda griješim ali po meni bi bilo najbolje na P ali onda hidraulika ne diže dosta pa veći plug zapinje za zemlju na skoro svakoj neravnini
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,227
Moji Zetori slično dižu i na M i na P položaju.. Jedino kad koristim kuku za otkačiti prikolicu ručica mora biti u sredinu na M, tu najviše diže.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Jes' najbolje je na M orati... Praksa pokazala svoje, brazda je uvijek isto duboka, na P mi slabo ide u zemlju, a na D je prekruta hidraulika.

Samo sad vidim da je i ona kvaka od brzine reakcije hidraulike isto u kvaru izgleda. Jučer sam nasipao ulje u hidrauliku pošto je bilo ispod minimuma (dosada nisam gledao) i sporo je dizao plug kad se zagrije. i sad diže, ali kako god okrenem tu ručicu uvijek diže ispom brzinom i zbog toga mi se sporo i zabija u zemlju plug :/

A za druge položaje nemam pojma ništa osim pluga jer ništa drugo još nsiam niti radio s ovim traktorom...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Koje ulje si natočio,i znaš li koje je bilo unutra? Jesi li provjeravao ulje u prednjem mostu,i stražnjim reduktorima?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,227
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Koja kvaka? Ako je ona crna ručica iznad spere to ni meni neradi na 6245 ne znam ni čemu služi..
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Transhidrol 85, zvao sam PMT da mi reknu šta su oni tankali. Doduše malo je meni iscurilo jer imam onu IMT-ovu kipericu jednoosovinsku pa sam spojio crijevo samo da vidim jel radi, al' je probušeno crijevo pa je malo i izašlo napolje i dok je napunilo prikolicu taman je to što je falilo oko 3 litre ulja.

Nisam ništa pretjerano pregledavao... Samo mažem mazalice. Sad od njedjelje budem malo provjerio jer najavljuju kišu, dok je ovako vrijeme, ne stajem :D

Mislim na onu kvaku/ručicu što se zakreće lijevo/desno odmah ispod ručica za hidrauliku. Vidi se na slici u donjem lijevom kutu.

66356-4-1000x667-zetor-6340-2005r-jak-nowy-krajowy-4x4-7340.jpg
 

mrgud

Član
Tu od
22 Svi 2015
Poruka
50
Jel netko zna kolko ulja ide u motor i kolko rashladne tekućine mi treba za navedeni traktor? Da to iz prve natočim na otprilike točnu razinu, a ne da dolijevam još 4-5 puta :D
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Jes' najbolje je na M orati... Praksa pokazala svoje, brazda je uvijek isto duboka, na P mi slabo ide u zemlju, a na D je prekruta hidraulika.

Samo sad vidim da je i ona kvaka od brzine reakcije hidraulike isto u kvaru izgleda. Jučer sam nasipao ulje u hidrauliku pošto je bilo ispod minimuma (dosada nisam gledao) i sporo je dizao plug kad se zagrije. i sad diže, ali kako god okrenem tu ručicu uvijek diže ispom brzinom i zbog toga mi se sporo i zabija u zemlju plug :/

A za druge položaje nemam pojma ništa osim pluga jer ništa drugo još nsiam niti radio s ovim traktorom...

Jesi vadil sito i magnet van iz pumpe.. bude sigurno spektakl bio :D:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Koja kvaka? Ako je ona crna ručica iznad spere to ni meni neradi na 6245 ne znam ni čemu služi..
Ta kvaka je zakon za mužane. Idealno smještena da u nju zapnu čizmom i onda se jadaju kak im hidraulik ne radi :(giggle):
 

Najnoviji postovi

Na vrh