• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Ne varaš se Tomek, ta "kvaka" tome i služi na svakom Zeksu i na pojedinim Ursanima.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Ta "kvaka" postoji samo zbog razvodnika, ostalo je skoro pa isto, jedino ona mala ručica ispod sica ima 3 položaja???

P.S. Nemoj gurat Ursane međ Zetore, to je ko da staviš pse međ mačke.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Evo danas sam skinio kiler grijanja, izvadio ga van, testirao i došao do zaključka da je probušen i to dobro. Kad pritisak malo naraste šprica kao ludo iz njega. Sutra idem kupiti drugi skup s onim ventilom/klapnom za prebacivanje toplo/hladno.

I ako netko zna okvirnu cijenu da znam ponjet pare da ne trčim na bankomat...

Druga stvar da sam otvorio magnet i sito. Ulje koje je izašlo je crno. Na situ je bilo amelja, a na magnetu slojevi masnoće i ona metalna prašina. Slikao sam, ali nemam USB u stanu da prebacim sliku pa budem sutra...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kiler bi mogao biti malo skuplji,oko 1000kn... Ali vjerojatno si ga već kupio...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Kupio. 554kn je kiler, i mislio sam da će biti tako.

A cijena iznenađenja je... Sito od magneta 470kn. Ja konto ajd da je 50 kn pa uzmem novo., kad ono prc milunka hahaha Reko neka fala, kad se moje podere onda ću ga kupit.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
A kaj si ti mislio :D: ak je podrobilo mrežicu, garant ti je i pumpa stradala. To najbolje odi do nekog meštra da ti izmjeri pritisak u instalaciji, mora biti oko 180 bara negdje. Meni je mjerio na priključnici kiper ventila. Rekao sam ti na početku da te ta pizd... bude skupo koštala :eek::
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Pa u najmanju ruku da jedna us*ana mrežica ne može koštati kao Svetog Petra kajgana. A ne znam što ste se svi uvatili toga da je traktor smeće... Pa kida se i novo, a ne staro, a pogotovo ako baš nije neko održavanje bilo, a hvala bogu nitko nije vidivit da pri kupnji odmah zna šta je i kako je.

Šta god da je spreman sam uložiti vrijeme trud i novac. Polako treba krenuti od najsitnijeg, a to je novo ulje da stavim jer je ovo pocrnilo već...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Taj magnet je kao i kod drugih samo niko neće priznati ili su drugi rađeni od hardoksa pa se ne deru.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Kad je, to sve kaj pišeš. Moje je u boljem stanju kupljen prije 4 godine pa me koštao prek 150 hiljada kn sa kreditom, popravcima, djelovima i raznim glupostima... i svako malo neš ode, sam zato šta je održavan od početka za k...c kak i taj tvoj i ja jedem drek zato. Budeš vidio i sam kolko ti para bude izbio iz đepa van ak ga misliš imati koju godinu.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Sve to stoji, ali neće on biti Rudolf koji će vući sav teret zemlje... Ovo je tako reći privremeno rješenje dok se na nabavi nešto drugo, jače. Kipilo nam je dali ćemo stići obraditi svu zemlju i dok se rješe papiri za ovih 17ha , za 50ha plaćanje samo oranja izađe oko 30.000kn (A gdje su još ostale radnje na zemlji) jer kooperativa uzima 600kn po hektaru pa ti vidi dal mi se isplatilo uložiti u traktor koji će mi izvući ovu sezonu, a u budućima će biti uglavnom transportni traktor, sijanje, bacanje gnojiva i prskanje, eventualno neš po vinogradu i bašćama.

To što on nekad prducne, kašljucne je goli k. Ja ga ne smatram smećem, samo mu treba malo ljubavi kako bi se reklo.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Realno gledano, taj zetor je koštal previše para da bi se sad počel kvariti...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Sad kad je traktor kupljen nema nazad , no sve se da popraviti a naročito Zetor jednostavan i ima dijelova .
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Pa kvarovi kao što su pucanje lanca, izmjena ulja i filtera itd. za mene nisu uopće kvarovi, nego potrošni materijal koji ima svoj vijek trajanja... A ako ga prijašnji vlasnik nije promjenio, pa neću ja čekati da meni nešto prdne pa da onda reagiram, nema smisla.

Svi bi htjeli da je polovno samo pali - vozi, ali to ne šljaka, da valja nebi se prodavalo, osim u teškim (rijetkim) situacijama koje sam već naveo u jednom postu...
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Platiti 12500 € za traktor kojemu treba sto sitnica popraviti i odmah razmišljati o generalki je totalno loša kupovina ma koliko se ti tješio da to tako mora biti jer je polovna stvar.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Za taj traktor to je ispod cijene. I da ulozi u njega 2000 eura to nije previše.. Kolega samo tjeraj i ne brini ;). Ja sam uzeo 3511 kojeg sam doslepao kući i pomalo smo ga sredili da sad puca od snage i salta se jako lijepo :).
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Čovjek ga hoće srediti za sebe, ne želi da ga iznevjeri kad ga najviše bude treba. Otkud da zna kako ga je prijašnji vlasnik tjerao. Dok uloži 2000eura imat će sređen traktor skroz, a po toj cijeni se ti traktori i kreću, a on će u toj cijeni imati sređen traktor i zna šta je stavio u njega. A i vidi se da želi da sve bude onako kako to treba biti, dok prijašnji vlasnik o tome nije mario.
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Moje mišljenje je da su Zetori u nas kao i VW vozila - jednostavno precijenjeni.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Traktor je kupljen i svršena stvar.
Traktor treba sto popravaka isto sigurna stvar.
Zaključak (po meni) - treba mu pomoći savjetima onih koji znaju da ga dovede u željeno stanje a ne mu tupiti kak je ovo ili ono. Nije ni prvi a bome ni zadnji koji se možda zajebal. I pomirite se sa tim da je Zetor skup i bude ostal skup dok se bude kupoval i popravljal tak kak se popravlja. Morete vi pisati i pričati kak je skup i odmahivati rukom, glavom i sa čim sve ne ali to bude izgleda ostalo tak kak je.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Oh, kolege. Napokon glasovi razuma.

Traktor kakav god da je sad je moj i ja ću ga srediti onako kako ja želim, da ima nedostataka, ima... A sad ne vrijedi plakati i gledati možda sam za te pare mogao uzeti nešto bolje...

Kad kupiš cipele u jednoj trgovini, nemoj ići gledati po drugim trgovinama.
 

Najnoviji postovi

Na vrh