• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma nisam apsolutno ništa radio na traktoru osim ovih stvarni što sam bio prisiljen raditi...

Preko zime bude šarafanje, a možda i generalka ako se dogovorim sa starim.

BTW: Gdje ide ta ručica? Kada sam rastavljao onaj lim kod ručica hidraulika da zavarim onu ručicu 'DMP'. Vidio sam da ima spojenu šipku koja ide negdje ispod sjedala, al' nsiam pretjerano zagledao jer sam mislio da je manjak ulja rezultat sporog dizanja i spuštanja, a ne da je ta ručica možda problem jer slabo ulazi u zemlju, a kada okrećem i dižem plug uvijek mi se diže istom brzinom.

I odmah da pitam gdje se nalazi to sito i magnet? Jel to moguć' razlog ovog mog problema?
 

mrgud

Član
Tu od
22 Svi 2015
Poruka
50
Regulacija protoka ulja u pumpi - za to služi ta kvaka.

Magnet i sito ti se nalaze na lijevoj strani traktora, iza prvog kotača, ispod pumpe ako imaš vanjsku pumpu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Regulacija protoka ulja u pumpi - za to služi ta kvaka.
Kak misliš u pumpi?
Kaj to malo pripre usisnu cijev da si pumpa more malo manje ili više posisati?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Kak ti je kolega napisal, imaš dekl i 2 vijka m6 za odvrnuti i sve ide van. Ak nije čišćeno nikad, lako moguće da ti je pumpa dobila od smeća, bar je meni tak bilo.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: ZETOR 6340 MAJOR

El puno ulja izađe kada se to odšarafi, jednom je otac čistio, ali se ne sjeća.?
 

mrgud

Član
Tu od
22 Svi 2015
Poruka
50
Kak misliš u pumpi?
Kaj to malo pripre usisnu cijev da si pumpa more malo manje ili više posisati?

E ne znam muha. Za davanje odgovora na takva pitanja si ti zaduženi i kompetentniji. Ja znam samo ono kaj sam pročital u priručniku na stranici 70

AirBox vidim da si početnik u servisiranju Zetora kak i ja, dosad sam ga samo tiral. Ako nemaš mogu ti poslati priručnik ili ga pronađi sam. Koristan je kad se moraš boriti protiv nevolje, Zetora, oca i svojeg neznanja (ovo je moje iskustvo) :)

Evo sad sam pogledal i priznam da sam krivo rekel. Piše "u unutrašnjem krugu" :)
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Snimio sam dekl i ovih dana će biti čišćenje. Sigurno samo deci - dva iscuri van da ne bi ja pripremio bocu od litre pa se okupao u 20 litara ulja xD

@mrgud
Zetorkan je tek kupljen pred koji 20 dana i zasada samo radi, a servisiranje je prisilno ako nešto ode dok se ne svrše svi poslovi...

Danas mi je pukao onaj kao "toplingić" koji se navrće na boćnim lancima od poluga hidraulike i ništa, ajd doma na varenje, al' ti su lanci ubi bože rastegnuti sutra idem kod Sećkara uzeti još koji taj đavo što se navrče jer su ovi moji vareni sa obje strane. Ja sam sad vario na varenje, a pošto je to sad već po 'ko zna koji puta grijano/vareno vjerujem da neće baš dugo izdržati...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ima dobru garanciju sve kaj nevalja oni ce sredit bar je bilo tak kad je kupovo traktor a sad po koleginom pisanju budu oni sami rijesili sitnice i kaj treba u hodu rijesavaju a generalku ce radit kad sve preore kolega bez ljutnje al ja da sam u tvojoj situaciji odvezo bio im traktor i napiso im na papir sta da posloze ili bas i nije kak si reko onda:confused::confused:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Daj nebudi bedast, jednom kad daš pare, doviđenja.. Znam kak mu je jel sam isti drek pojeo sa svojim.. da sad idem išta drugo kupovati, ne bi uzeo tak nešta da je neznam kak nahvaljeno, garancija ili u pol cijene, kad nevalja na njemu niš.. Bude zbubal hrpetinu para u njega, kak sam i sam, da mu bude bilo žao to prodati kad zna šta je i kolko uložio, a bez ulaganja, on neradi, jbg.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja to znam da cim je dao pare da je garancija istekla al kolega je nahvalio te ljude da nece bit problema oko niceg nakraju vise sarafi po njemu nego sta radi!!
 

mrgud

Član
Tu od
22 Svi 2015
Poruka
50
Pa taj traktor kakav je on kupio bez brige ide za 15 hiljada eura ako je u dobrom stanju, ali ni onda ne znaš što si kupio i sigurno će se naći nešto za popravljati. A on ga je platio 12,5 hiljada. to znači da mu ostaje 2,5 hiljade za popravke :D

Ako se dobro sjećam s njim trenutno ore 45 hektara. Dam se kladiti da je kupio najispravniji polovni traktor (po toj cijeni ili malo većoj) na tržištu da bi mu nešto otišlo k vragu.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Momci moji... Za generalku se ja mogu s njima dogovoriti da odrade i to će možda biti, al' neću ja njih zvati da mi isperu hladnjak od hrđe, promjene termostat i stegnu crijeva od grijanja i te gluposti, dovoljno sam mehanički pismen da to sam odradim kao i većinu stvari.

To što nešto pukne, odšarafi se... To je sve ništa i brzo se riješi.

To je kao kada kupuješ polovan auto, ušminkan dok mu se ne ispere polir pasta i vosak, pa bude kao uskšnje jaje, motor dihta dok ne promjeniš ulje i takve stvari.

Nema toga koji je kupio bilo što polovno i nije ništa popravljao, da je samo sjedi, plai, vozi...

Ljudi imaju pokore sa novim traktorima, star 2 tjedna senzori mu se uzjebali, prdnila elektronika bla, bla, a gdje neće na zekanu koji je 'ko zna kako bio teran i održavan tako da... Dosada je odradio gospodski posao 25ha je obradio ima još oko 5ha i na proljeće dolazi još 17ha dok se ne riješe papiri. A do proljeća se on sredi da bude kao bombon.

Svatko tko kupi polovno i samo ga hvali kaki 100% jer ga je sramota reći da nešto ne valja i da je on to kupio, a mene nije sramota reći da je nešto shebano, jer realno da je ijedan, motor, traktor, auto bilo što iole dobro i tako savršeno, nitko nebi prodavao. Iznimka su slučajevi ako netko umre/pogine, razboli se pa mora prodati ili prodaje jer nema ništa od toga...
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Ako se nevaram na 5011 koliko brzo diže toliko i spušta, ovisno o položaju ručice. (kvake)
Barem mislim nisam nikad baš obraćo pažnju na to, al znam da može JAAAAAKO sporo dizat...
 

Najnoviji postovi

Na vrh