• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Samo pametno, imaš vremena ovu zimu da ga tip-top središ :).
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Takvi traktori su na kraju i najbolji...
Jer kad ga ti poznas iznutra i izvana onda je to to.
Uspio si ga dobiti povoljnije i sad imas prostora raditi na njemu ima i bude zajebancije i svega ali poslije ti ne bude zao. (znam iz iskustva.:) )
Svi se kvare i tu je prici kraj,kvare se novi traktori i to neki cak gore(citaj skuplje) nego ovi stari tak da nema pravila...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Tako je :). Bolje kupiti ispod cijene pa ga srediti po svom ukusu..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ništa to nije povoljnije, kolko je dao za njega i kolko ga budu koštali popravci, mogao je uzeti isti, mlađi i sa troduplo manje sati.
Kad smo kod kvarova..... eto prije mj dana u oranju mi je zaštekao klip, puknuo u 2, bolcn u 3 i smotalo klipnjaču... zašto, nezna se... da napomenem da moj ima 2300 sati, još ni neradi apsolutno niš... Nije to sam tak kak kolega misli, ulje, filteri i tak... začas te izuje za par sto eura da se nisi ni okrenuo.
Pa si sad izračunaj da imam za 150 000 kn 6340 iz 96 godine kolko me koštao.. a kakav sam traktor mogao za te novce imati u garaži...
Kad nešta nevalja, onda nevalja, jedno popraviš drugo krepa, i tako u krug i nikad kraja.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
A hebalo majku ovaj Zetorboy je neumoran hahaha Ajde poslat ću ti gajbu piva i 2kg janjetine da ga dobro zaliješ da mi ništa ne odlazi hahaha Napeo ti da će mi prdeknit nešto i to je to.

Da ima falinki u seriji i da od pune vreće p.... baš za k.... uhvatiš to se slažem.

Kineski skuteri, kolega kupio sebi kada i ja još 2005. onaj prvi tip. Njemu nakon 200km počela štekat struja, zaribao motor itd, a moj evo već 27.000km i na 10.000km kad su prdnile karike, samo stavljen kineski kit za 130kn sa Ebaya od 70ccm i evo nikad ništa drugo mjenjano osim potrošne robe, akumulator, membrana fergazera i ulja.

Tako da sve ovisi ako te dopao neki loš model, da se na trepavice postaviš, stalno će nešto štekat, a neki ne znaju ni da treba staviti ulje u motor pa ih služi bolje od onoga što samo licka i titra nad njim...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zakaj optimizmu kaj sem ja sve prošel sa novim Vladimircem ovaj Zetor je više nego odličan . Znam da noviji Zetori nisu kak stari ali kad se slaže za sebe i složi i vozi kak treba može taj Zeko još dosta . U mojem naseljku je kupljeno više od 100 različitih Zetora i svi su došli na kotačima doma dok je bilo nekih marki koje su vlasnici nove došlepali doma .
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,373
A jeste navalili na čovjeka, kupio je SEBI traktor, ne VAMA...

AirBox samo ti rokaj s njim dalje :D
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Svaki traktor može bit odličan kad se presloži sve i ulozi novaca koliko treba da se sve slozi,a airbox ako je odlučio dovest ga u stanje kakovo treba bit bar ce na kraju kad se odluči za prodaju moc rec covjeku da je večina toga zamjenjeno i ta je traktor u tip top stanju.
Što se ttice starih zetora, kad smo 6911 novi uzeli,ostao je starom nakon par dana volan u rukama puko stup,na 2000 sati motor slagan na novo, ima toga.

Zato je jako nezgodno danas jedan traktor imat i ovisit isključivo o njemu,ali opet ako se ima volje sve se može.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Svi ce se slozit da je kupovina polovnog traktora za bilo koje pare ( ako je preplacen ili jeftino placen) sama po sebi rizicna jer on moze bit 3 puta otvarana pa ofarban a mogue da je samo wap na nekim skino boju, Kupovina novog je rizicnija vece pare al eto ima te garancije ako je ima :eek: uglavnom nekima je izgleda krivo sto covjek hoce da je sve tip top kao da su oni dali pare. On je sebi biro fala bogu ima oci :icon_syda:
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ajd, najlakše mi je to ovako reći.

Ne bojim se zasukati rukave za nešto što ja smatram da vrijedi pa makar se na kraju zahebao kao nitko. Koliko god da treba uložiti, uložit ću. Trenutno je stanje dobro i mogu ulagati, da ne mogu, onda bi se krpio kako mogu. Ovako ako mogu uložiti, zašto spavati na novcima kad ih mogu umnožiti. Od 50ha zemlje se da živjeti i to lijepo.

Samo ću reći ovo... Imam susjeda u ulici, ima 40 jutara zemlje. Otac moje djevojke je s njim dobar i otvoreno je rekao samo u prošloj godini je stavio 64.000 švicarskih franaka na račun, a sije samo pšenicu i kukuruz. Šta reći.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
64X7=450K cca

Znači na.tih 20 hektara nema šanse imat zarade 450 000 kn
To je ono 500 tona kukuruza,a mogao je imat maks 300 i to bez troškova.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ne znam... On i brat imaju dosta zemlje. Do nedavno su skupa radili, a sad valjda svatko za sebe kada se ovaj drugi odeslio. Možda su toliko skupa stavili na banku, ne znam. Samo znam da je tako rekao mom puncu.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Možda je i zaradio toliko, tko zna ako ne on. Da mi je barem u tri godine pola toga zaraditi. Ili je to samo rekao zbog sela ??
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
64X7=450K cca

Znači na.tih 20 hektara nema šanse imat zarade 450 000 kn
To je ono 500 tona kukuruza,a mogao je imat maks 300 i to bez troškova.

Siješ 3 godine i postaneš milijunaš :)
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Poljoprivreda je težak posao , nema tu sigurne zarade , uložiš velike novce u sjetvu i čekaš dosta dugo do zarade , repromaterijal stalno poskupljuje, a cijene otkupa proizvoda nikakve . ZETOR je traktor u kupovini malo preskup ali kasnije održavanje jako povoljno.:icon_smile:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,520
Re: ZETOR 6340 MAJOR

U srijemskoj zemlji svi peterostruko zaradjujemo [emoji2] ako mislimo na istu bracu od silne isplativosti jedan je dao zemlju drugima u zakup, a ne bratu.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ne znam, stvarno ne znam, ako je slagao, slagao je samog sebe, nikog drugog. Ja ću vam znat reći jel to slično tome nakon što prođe sezona, a matori sve računa pa će bit dosta precizna računica.

@NEWHOLLAND
Ne znam na koga točno misliš, a kakvo je stanje među njima, ja osobno ne znam. Nebih javno o imenima, pa ako želiš pošalji PP
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,520
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Pretpostavljam na koga mislis pa sam zato napisao. Ne zanimaju me price i pricice, a nebih duzio. Ionako smo previse otisli van teme.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma nit kog' branim niti išta. Briga me, kažem, ako je slagao, slagao je sebe.

Danas izmijenjeno ulje u mjenjaču. 34 litre transhidrola 85. Hipenol 90 je malo puno skuplji, a i čini mi se dosta gusto za zimu sada pa već kad može i Transhidrol onda nek' tera.

Samo nisam išao na njivu. Išao je stari, ali smo ostavili predugačak bočni lanac pa se ne može uštelati plug pa ćemo sutra skratiti lanac i probati.

Inače pakovanja Hipenola i Transhidrola... Hipenol samo od 4L ima i košta 170kn, a Transhidrol od 10L 270kn
 

Najnoviji postovi

Na vrh