• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Ja sam prošle godine parcelu od 1ha izorao sa 10 litara, bio sam baš nasuo rezervar pun, parcela je blizu kuće, kada sam izorao vratio se kući i nasuo ponovno pun tako da znam točno. A ima gdje na 1kj potrošim 15, to se samo okreći nikada kraja. Ja za svog ne mogu reći da je potrošač.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Mene potrošnja ne brine, ne radi mi mjerač pa mi tako svejedno. Radim dok ne vidim da imam malo goriva po mjeraču(šibi) i samo zovnem starog da mi doveze 20L goriva i nakraju kad bi računao, na dan poorem oko 3ha i potrošim cca. 70L goriva znači guta oko 20L+ po hektaru, a to nije ništa čudno. 2x14" i orem na 28 - 30 cm stalno, u drugoj brzoj sa prednjom vučom na 2000 obrtaja. Po meni je to i solidno, dobro da nije i više.

I ajde da raskrstimo s tim štelanjem pluga, danas odem na njivu, probam štelati na šarafu pa mi ne štima pa skinem jednu polugu sa pluga da lakše naciljam rupu, pa mi ona nogica propadne u zemlju pa guraj po onoj mokroj travi plug da ga opet zakačim, nakraju sam puko, ošao kući skratio španer za jednu kariku i ori dalje.

Sutra kontam napraviti dvorišnu simulaciju brazde pa da ga na ravnom probam malo uštimati.

Znači danas sam štimao po manualu pluga, zahvat 34cm(14") treba ići na 9-u rupu za razmak kotača od 110cm, mada je razmak od gume do gume 107cm, a od ripne do ripne 110cm I onda mi nema logike da jaram mora biti isto dugačak s obje strane jer mi tijelo pluga ode na desno, al' i dalje mi topling u brazdi ide ukoso, znači trebao bi staviti na 11 rupu otprilike da dobijem ravan topling i onda bi to trebalo biti to?

I onda sam postigao dobro poštiman plug kad je topling poravnat u brazdi? Dosad mi je talno išao ukoso, al je plug stojao ravno u brazdi, samo je topling išao ukoso.

BTW: @NEWHOLLAND

Bio sam jednom prilikom u Lateranu i pitao za predplužnjake, cijena je ta, 550 kn komad dođe, nebitno jesi kupio kod njih plug ili ne cijena je takva i to je to.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,520
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Onda se netko igra pokvarenog telefona...
Nego steta sto nije bilo M modela. Puno ga je lakse za nastimat, sve je na poteznice, trecu tocku mozes udaljit, priblizit traktoru, lijevo-desno, kopcanje isto pomicat u stranu neovisno o poluzi za namjestanje prve brazde itd.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
Držite se tih španera kao pijan plota..

Orem kukuružnjak (več treči tjedan orem 1 ha :mur::mur::mad::mad:), kako da ja naštimam plug?

Od kanala gdje je razgrnuta žuta zemlja, plug ide 30 cm i ne osjetim ga.
Odem na drugu stranu, tamo mi jedan prohod ide 25 cm, plug slaže super, vuče se lagano.
Odem na drugu stranu, ponovno mi se vuče 30 cm bez problema, ali više ne slaže dobro, onda opet odem na drugu stranu, neće dublje od 15-ak cm, slaže kao da krmača ruje, 2x12'' plug hvata kao da je 2x20'', pa ti probaj orati bez španera?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Tako slično i kod mene zna biti,ali plug uvijek ide ravno,največi problem je kad se brazda počne rušit u jarak... To me ubija...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Pa ja ne kontam uopće to sa labavim španerima... Svi pišu to nije dobro poštelano, a kad pitaš kako da štelaš. Svi samo onako kažu pa to ti je najlakše idi na njivu i naštelaj, a kako kad nemam pojma.

Da, vučna sila traktora(Sredina traktora) treba biti poravnata sa silom otpora pluga koja se na 2-brazdnom plugu nalazi otprilike na sredini druge daske i poravnam tako i plug super ore, a španer mi je opet napet i sada. Što je bilo poštelano na staroj konfiguraciji sam razhebo jer sam štelao po manualu i sad mi se nikako ne sviđa kako ore. Sutra ću ga na dvorištu naštimati da španer za svaki slučaj regulira prvu brazdu i ako ne bude šljakalo kako treba vraćam na staru rupu ako nađem i orem kako sam orao prije nego sam izmjeni španer.

I ajd sad svi što viču kako se treba izaći na njivu i štelati, molio bih vas da mi onako pravo seljački ako vam se da objasnite od A do Ž kako treba ići i ako netko ima sliku u brazdi da vidim te opuštene lance pa da povjerujem da je relativno moguće to napraviti.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Daj neku sliku pluga. Imaš li štelanje bočnih sila na navojnu polugu,ili na rupe?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Jest Vogle&Noot L950 je plug naštelan na 14" i štela se na one rupe. Po manualu ide na 9. rupu na jarmu, a za 14" mi ide na sredinu ako se ne varam na tijelu pluga. Naletio sam na neku sliku gdje je na 11. rupi namješten plug i navodno da radi dobro i da su ti čudesni španeri labavi, možda i ja budem stavio na 11. rupu pa vidim kako ide.

A plug mi je 70km od mene tako da sad nema slika, al' imam neke dok je na traktoru zakače n pa koliko se šta bude vidjelo.

GJQXnBW.jpg


pshqPNh.jpg


xaJIZLl.jpg


Ovo je bilo prije izmjene španera, možda nije 100% horizontalno, al je 98% xD

Ubiti ja sad jedem go*na pa hoću smanjit potrošnju goriva i da orem sa labavim španerima... Iako dok je bio onako naštiman plug orao je odlično.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Savjete oko plugova i štelanja probajte potražiti u odgovarajučoj temi da ne kvarimo ovu
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Zetor opterecen s odgovarajucim strojem ne moze biti velik potrosac, najvise u transportu moze gutat. Moj 7711 ima oko 6500 sati, stari je uvijek mjenjao ulje na max 120 sati, nikad dirano nista oko motora ili cega, mislim da taj traktro moze jos toliko. Kak je onaj radio 3 puta generalku na toliko sati nije mi jasno
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,520
Zetor opterecen s odgovarajucim strojem ne moze biti velik potrosac, najvise u transportu moze gutat.

Kao i vecina drugih traktora. Pogotovo noviji traktori. Jedino ovi novi s vario mjenjacima ili eko krajnjim brzinama trose manje u transportu. Svoja dva nova ne mogu napojit u transportu dok na zemlji s velikim prikljucicma potrosnja je zanemariva. Dva zracnjaka sto imam u svim rezimima trose manje od svih drugih traktora.
 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Re: Oranje, oranje, oranje...3

trebao bi staviti na 11 rupu otprilike da dobijem ravan topling

Zaboravi na ravan toplink. Za to trebaš proširiti trag kotača ili onako kako ti piše u uputstvu ili samo zamijeni lijevi na desni i obratno.
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Pitanjce..kako skinuti poklopac od getribe gdje je mjenjač..na 7340 svi šarafi poskidani al poklopac ne mrda.. a bojim se da nekaj ne strgam
601cd5b1c72edfb038f0f58e7731fd2a.jpg

9be7c78d81c3f7f7f8464837e68b429b.jpg

1dfc7f659ba536388f9e839374a57547.jpg

19cd3c2d61a7f89568c19616cb1604dd.jpg


Poslano sa mog HTC Desire 610 koristeći Tapatalk
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Odšrafiš sve šrafe,staviš u ler i navreš ga s pajserom, ak tak ide na Steyru onda ide i na toj ragi
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Koje? Ma nije hitno imamo vremena, sutra odmor pa nastavljamo iduci tjedan..ma samo trebam poklopca predihtati..

Poslano sa mog HTC Desire 610 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh