• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Čim pomislim na getribu več mi zlo dojde... :icon_butt:
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Airbox rasiri ga na srcetima bolje ce se ponasati u brazdi.

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Evo ovako. Našetalo sam onih dana nekako i nisam bio zadovoljan jer sam morao orati sa blokadom diferencijala stalno, druga brazda je slabo hvatala dubinu koliko god da sam je silio na toplingu, a zahvat je bio 70cm.

Danas mi se rasklimao onaj klin za produživanje jabučica ma mi se sve pohebalo na plugu jer na zamlji nisam mogao vratiti to nazad bez skidanja pluga i tako sam onda morao opet štelovat plug.

Sad sam dobio da plug ide ravno kao po staklu i koliko god da ga spuštam na ručici hidraulike brazde uvijek hvataju isto i uopće se ne opterećuje traktor koliko god da guram ručicu dolje, digne je malo ispod pola i ore isto kao i kad je pustim skroz dolje, lagano bez problema, a još pada cijelo vrijeme neka rosulja i orem bez špere, a dok nisma to uštimao špera stalno mora raditi jer kliže kao blesavo.

Izgleda da sam pogodio zlatnu sredinu na jarmu sada, mada je španer napet, a nisam ga niti pokušavao raspuštati jer sam sada prezadovoljan kako ide oranje, probat ću otpustiti za oranje bašće, jer me sad strah da ću popušit ovo kako sam ga naštimao.

Inače, pojavilo mi se curenje vode između dvije srednje glave, pomislih da je brtva, al' nebi baš na obje samo na rubovima propuhalo, a taman se nalazi ispod onog metalnog "crijeva" koje je za dovod vode u glavama, pa očito piša na tome, al' čim se zagrije više ne piša...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Čini ti se da ne piša kad se ugrije. Tada ispari pa se nevidi. Kak neki vele, prdnuo čep na glavi.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
A moguće da mi se samo čini jer ima mali tanki trag na bloku...

Pretpostavljam da ti čepovi nisu sami po sebi skupi, a zamjena? I jel more šta veće prdeknit zbog njih? Pošto mi je ostalo 3ha za poorati pa onda kad to poorem nek prdne šta 'oće.

I jel trebaju glave kod meštra da ušlajfa te čepove ili to mož' svaki seljak sa ključem?

Nađoh kako se mijenja na Puntu pa je vjerojatno isti princip. Probušim stari, isčupam napolje, novi potvrdim sa čekićem i letvicom i to je to... Samo dal' da ga zamažem malo sa diht masom?
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Čep ti je cca 5 kuna, a ima i po 3 kune komad.
Ugradnja na opisani način, podmazati je dobro diht masom.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Jučer u 19:21 napokon završeno s oranjem :D

Inače u 6 sati rada mi je izgubio oko 2L vode, znači da će čepovi ić' napolje i nove ću stavljati. Taman bi trebao i ventile poštelati jer se čuju poprilici.

Inače za onaj vražji mjerač goriva jel se znaju koje su žice makar boje i koja je koja? Ja imam Zelenu i Sivu, a dolje su mi na plovku 3 Zelena, Siva i smeđa ako se dobro sjećam i di šta kačim?

Ako može koja slika kako je to pospajano kod nekoga kome radi?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Dela kod mene, mogu ti poslikati sad koji dan. Ak i krivo spojiš šta, nebudeš nikaj skuril, tak da nemaš brige, slobodno eksperimentiraš. Kaj ti je sa satom? Sam pazi ak uzimaš novi, kod tebe ne bi trebao biti klasičan plovak ko na starijim tipovima, provjeri si najbolje.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Sat šljaka, al' su sve žice odpojene i čim dam kontakt odmah ide na full. Odpojene su na one 3 kleme kad skinem onaj okrugli poklopac i kad skinem onaj lim kod osigurača vidim da mi sa sata vise 2 žice sa žabicama, al' ću sve morat raskopati da nađem gdje su ove žice što idu od plovka jer ih ne vidim da su negdje kod osigurača. U najgorem slučaju ću razvući nove i dobro.

Eto kad budeš mogao nabaci slikicu ako ti nije problem. Hvala! :)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Jedna ti je od kontrolke.. ma nemaš frke :) Moje je danas dobio utege, 8 komada, sam treba pofarbat sve
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pofarbaš samo dva vanjska... :) Koliko para,i gdje si ih nabavio?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Dal sam sic njegov i 100 eura, našli se kod Kirša. U suštini 200 eura, mislim da je ok cijena. Zadnji koji mi je nudil trampu, tražio je sic i 700 kn za nosače i 4 komada, sad te iste prodaje za hiljadu kn na njuškalu :D:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Nije puno,dobro si prošao... Morao bih i ja još četiri uzeti,i dva-tri prednja...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Plava žica ti gleda prema malom prozoru kod šajbe.
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
E hvala ti kolega... A vidi što je kod tebe čisto. Kod mene go*ana od krava i slame kol'ko te volja. Prvo će sve trebat sastrugat i usisati pa onda na sastavljanje.

Neki dan sam samo iz tapacirunga usisao oko 5cm prašine i smeća u spremnik od usisavača, znači od neke sivo smeđe sam sad dobio čisto sive tapacirunge xD
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Doš'o mi klipan, dečko od sestrične s mora i prvo što je napravio je da je uletio u Zetora i počeo kresati, ali bez gasa, a moj ima boljku da ne povuče gorivo kad se pali bez gasa i nakon što mu nije upalio matori ga istero napolje. Pitao je jel može upaliti, a stari nije niš' ni rekao ovaj je već počeo verglat.

I sad, kasnije je matori probao paliti i izvuk'o je akumulator jer ni on nije znao da ga treba prvo odrzačiti ako ne upali bez gasa. (Inače je stari slabo radio s traktorom)

E sada kreće ono bitno... Skinio sam akumulator dolje i vidim da je plus klema oksidirala, al' baš žestoko, to se navodno povezuje sa neispravnim reglerom ako se na varam?

A sad druga stvar. Tutnio sam akumulator na punjač i nalio destilirane vode jer je falilo malo po ćelijama. Nakon sat vremena sam išao provjeriti stanje i vidim da mi na 5 ćelija idu mjehurići, a ne 6. ne.

Sad sam ja zaboravio jel ne smije biti mjehurića dok se puni ili kad se popale svijetla i tako ti el. uređaji pa se proba alnasovati?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Nema tu nikakvog odzračivanja ako se pali bez gasa.
Odzračivanje se radi samo kad ostane bez nafte ili kad se filter mjenja.
Treba promjeniti nepovratni ventil na boš pumpi i palit če otprve brz pumpanja nafte.
A klemu dobro očetkaj drot kefom vrati akumulator nazad u traktor i dobro stegni kleme i namaži bakrenom ili tovatnom mašču i provjeri dali su ti kablovi dobro stegnuti,znači na anlaseru i na bloku -.
I probaj paliti i sve če ti se pokazati...

-ZGP-
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Znam da u normali nema, al' nemam pojma što je s mojim kad se pali bez gasa, ako ne sastavi, onda se mora odzračivati, ne znam što je u pitanju ali tako je. Ubiti bez gasa pali samo kada se ugrije. Kada je hladan bez gasa neće upaliti, a ako se pali bez gasa onda ostane bez goriva jer ga moram odzračivati na crijevu od filtera do boš pumpe da mogu upaliti, valjda ostane bez goriva jer više ne baca ni dim na auspuh... A sad odakle povuče zrak ja stvarno ne znam...

Ako je taj ventil u pitanju, samo mi treba slika istoga i gdje se nalazi da znam izmijeniti. Pa eto ovim putem molim nekoga za isto.

Ma kleme sam ja već očistio i samo se čeka da se akumulator napuni jer samo "čvakne" i to je to. Nema snage ni okrenuti jer ga je stari ispraznio sa verglanjem.

A ovo za akumulator što sam pitao sam čuo ovako pa sad pitam usput. To za nakupljanje onog oksidansa na klemam kao nešto nije ok sa alnaserom vamo tamo, samo nezz kakve to logike ima, al' dobro.

A ovo za mjehuriće mi je nešto stari govorio samo ne znam više što. Ako se dobro sjećam ako se dižu mjehurići za vrijeme punjenja onda ćelije ne valjaju, mada ja mislim da je to normalno jer se puni...
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh