• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
U anlaser se isplati uložit jer ako je dobar zavrti lakše i jače motor, manje muči akumulator i motor bez pravog podmazivanja krače radi tj prije pritisak ulja se digne.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma nije to problem, nisam jedan od onih što ne ulaže u ono što treba, daleko od toga da neću kupiti, samo sumnjam u kvalitetu jer je moj bendix full željezni, a ovaj vidim da ima ove neke plastične dijelove.

Kontao sam da mogu nabaviti samo taj zupčanik, em jeftinije, em mi ostaje sve drugo orginalno, al' šta je tu je.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Eo savjet za zetora, sve sto nije sitnica i sto vrijedi malo vise ako imas 2-3 dana prostora naruci kod hubinza, i jozic i sole i svi nabavljaju uglavnom otamo i lupe svoju marzu. Za jozica opcenito im dobrih stvari a ima i problema, npr nova bravica ne radi, nova vodna za imt curi i svast nest. Ak ti nece on pokupit mogu ti ja poslat tiskom, iako preporuka hubinz original i posalje ti za 20-30 kuna i nemas brige

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Nije mi frka jer je snijeg tako da nemam šta raditi, a i završio sam sa svime, osim što puncu nisam poorao bašću, al' to će bit kad malo okopni snijeg.

Danas sam htio skočiti do Tvaka i Sečkara da vidim cijene, al' ne rade danas. A ako kažeš da je kod tog Hubinza provjereno, što da ne, samo da mi ne stave poštarinu na kilažu onda poštarina seva u nebesa... Kao kada samo naručivao lančanike za motor :/
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Sve ce ti oni reci zato kazem ak ces kod jozica posaljem ti ja za 10 kuna tiskom. Npr tanjutasti zupcanik za 7711 u diferencijalu, pukao jedan zub i traktor se gegao, kod soleta je 3600 kuna, doci ce za 3 dana, nazovem gore hubinza otkupninom cca 1800 kuna sve zajedno dode za 2 dana. Kirs prom cca 3000 kn. Za bilo sta preko parsto kuna sigurno se isplati

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Sad sam poslao mail sa upitom i slikama, ako ne odgovore sutra do podne onda zovem jer ima trgovina koje ni ne čitaju mailove...

Samo je fora što sam našao dvije vrste za zetora sa 11 zuba tih bendixa, razlika je baš u tim zupčanicima što je meni puknuo. Poslao sam uredno i za koji mi alnaser treba i link na stranicu kako izgleda da im olakšam posao, a ujedno da mi ne pošalju krivi bendix.

Jer ima ovako jedan sa skroz istokarenim zubima -> Zupčanik 1
I drugi sa jednom zatvorenom stranom, a meni treba ovaj skroz otvoreni -> Zupčanik 2
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Kirš prom je drastično smanjio cijene dijelova, tak da i ne odstupa previše za drugim dućanima, a opet 100% je orginalni dio, za razliku od drugih trgovina gdje se svašta prodaje pod "orginal".
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Re: ZETOR 6340 MAJOR

To je dobra informacija. Vise puta sam zvao, uvijek skoro duplo od hubinza

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Primjer, "orginalni" sklop motora za 6340 u dučanima okolo od 460 kn na dalje, u kiršu je neš manje od 550, set ležajeva za radilicu u kiršu oko 200, u drugim dućanima od 130 nadalje, s tim da kažem, pitanje prek telefona jel je to uopće i orginal što nude.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Sve to kaj na našem tržištu završi je samo zapakiranu u kutiju po želji naručitelja.
Daleko je to od orginala, od tog "orginala" je samo marža minimalno 100% pa na više.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Danas je malo toga "orginal" u pravom smislu te riječi... Sve firme više manje prebacuju svoja proizvodna postrojenja u Kinu, Tursku, Tajland itd., u cilju smanjena troškova proizvodnje. Oni i dalje proizvode taj isti dio i on je "orginal" ali ono što je bitno je da se sama sirovina tog orginalnog dijela promjenila i to više nije ona "stara" sirovina i sama kvaliteta proizvoda ne može biti ista.

Tako da mi je isto kupio ja orginal ili neku zamjenu, sve je to manje više od istog materijala. Čast izuzetcima.

Evo npr. moj alnaser je Litvanski, a ko zna tko proizvodi i pakuje dijelove za njih...
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Dobro al neki minimalni standard mora postojat, a ne da pola stvari iz jedne trgovine kad namontiras da nevalja, vodna pumpa curi, ac pumpa za imt curi, napravi ti jos posla velikog.
A s druge strane ak nije original bar da ne platis previse jer svi ovi nasi mali su prekupci od tih vecih. Za belarus u vinkovcima je sve duplo skuplje nego u mađarskoj, imam racuna i za gorivo i za pojest i malo vidit sta ima npr.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Hubinz: 215kn
Jozić: 195kn
Sečkar: 225kn

Svi su mi tu negdje, a pošto kod Sečkara imam otvoren račun za OPG onda budem skočio do njega jer mi trebaju još neke sitnice pa sve u jednom cugu obavim.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Sve ce ti oni reci zato kazem ak ces kod jozica posaljem ti ja za 10 kuna tiskom. Npr tanjutasti zupcanik za 7711 u diferencijalu, pukao jedan zub i traktor se gegao, kod soleta je 3600 kuna, doci ce za 3 dana, nazovem gore hubinza otkupninom cca 1800 kuna sve zajedno dode za 2 dana. Kirs prom cca 3000 kn. Za bilo sta preko parsto kuna sigurno se isplati

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk

Nije vezano za temu, ali molio bi te da malo objasniš to geganje?
Čini mi se da i ja imam taj problem, pa da ustanovim u čemu je problem...
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Re: ZETOR 6340 MAJOR

A kak da docaram, svakih 2-3 sekunde je malo cuknuo, kao da je tocak odsarafljen ili tak nest, i tak stalno u pravilnom intervalu cuk cuk cuk, nekako na desnu stranu se mrdne, ispostavilo se da je to kad prede taj puknuti i uzubi u iduci tu se stvori luft i cuka, gega se, kao da su tockovi odsarafljeni pa da nesto ima lufta.

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
Prilično slično je i kod mene. Nebitno u kojoj je brzini, uvijek u pravilnim intervalima i u vrlo kratkom vremenu ubrza-uspori.

Znači i meni je otišao konusno-tanjurasti?

To se tako vozi otkad pamtim za sebe...
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Re: ZETOR 6340 MAJOR

To je onda to ak je u svakoj brzini, nije to ni neki problem rijesit, meni je smetalo pa smo rastavili i rijesili

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
Samo mi nije jasno kako to da uvijek uspije uskočiti u slijedeči zub, da ne podrobi ostalo?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Danas je malo toga "orginal" u pravom smislu te riječi... Sve firme više manje prebacuju svoja proizvodna postrojenja u Kinu, Tursku, Tajland itd., u cilju smanjena troškova proizvodnje. Oni i dalje proizvode taj isti dio i on je "orginal" ali ono što je bitno je da se sama sirovina tog orginalnog dijela promjenila i to više nije ona "stara" sirovina i sama kvaliteta proizvoda ne može biti ista.

Tako da mi je isto kupio ja orginal ili neku zamjenu, sve je to manje više od istog materijala. Čast izuzetcima.

Evo npr. moj alnaser je Litvanski, a ko zna tko proizvodi i pakuje dijelove za njih...

A gdje ne stoji da je već netko alnaser mjenjao i ugradio taj koji je.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Samo mi nije jasno kako to da uvijek uspije uskočiti u slijedeči zub, da ne podrobi ostalo?
Pa nezz, mi smo to dosta brzo mijenjali da se ne podrobi nesto

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh