• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
A ja ti imam onaj prastari punjač od 12V pa zapravo i nemam izbor za jačinu struje, a mjehurići onako izlaze van laganini, ne skače van.

E onda je meni jedna ćelija prdeknila i treba novi aku jer je sad to još više na minusu. Što vrijedi kad je zapao snijeg, ionako neću na oranje nit išta i opet će ga izvuć na ovoj zimi ako ga ne palim 5 dana. Jedino da svaki dan palim, al' bezveze se zahebavati sa sipanjem tople vode i gluposti...

Odoh sad dok mi sečkar još radi po taj ventil odmah i probat zapalit mašinu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Antifriz je rješenje puno muka na motoru.
A ako aku hladnoča brzo iscica nema od njega vajde samo zahebancija.
Kupi odmah i dvije bakrene podloške.

-ZGP-
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ako hočeš mene poslušat, nemoj uzimat nikakve ventile niti gluposti druge, prvo izmjeni sva gumena crijeva šta se tiče goriva, naročito ono malo kratko iza boš pumpe, jel ono u većini slučajeva rikne. Tvoj je traktor dosta radio, i vjerojatno da je od topline i grijanja ispucalo. Ak nije u tom problem, onda izmjeni taj nepovratni, i ugradi još jedan na dovodu goriva odma kod rezervara.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Ja sam sve novo metao na 7711 i novu originalnu ac pumpu sa bosch pumpicom i radilo je neko vrijeme i sad opet sto dalje treba ga malo napumpat, ujutro i poslijepodne opet, nekome pomogne nekome ne, mozda ima i do sistema u rezervaru.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ja sam na svom tražio skoro 2 godine uzrok zašto, nova ac pumpa, vijci, podloške, nema šta nisam promjenio, osim tog usranog crijeva koje skoro i nevidiš, ovak kad ga drukaš non stop na ac pumpu, uvjek je masno iza pa ni nevidiš. Uzrok sam riješio tak šta je počelo kapati gorivo na kraju iza boš pumpe i onda sam skužio tek zašto.
I ima logike, iako je na dovodu goriva na rezervaru stavljen nepovratni, znači, gorivo nije moglo nazad, iz cjelog sistema opet nikud, jel je nepovratni na izlazu boš pumpe, ali taj mali komad crijeva upravo i ide sa nepovratnog iza boš pumpe na još jedan šuplji vijak i sa njega ide gore na dize, znači tu je tlak u sistemu, a pošto je crijevo oštećeno, tu ga je i gubio. Utrošio sam sigurno oko hiljadu kn za razne gluposti, da bi problem bio u 2 kn, jbg
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Neznam ja kak je kod vas složeno.ali kod mene na 7340 kak je kupljen novi 2004 bila je ac pumpa originalna sve do 2011..i odonda svake godine moram stavljat novu..jer si pocne jeb.t mater iz neznam kojeg razloga..sam se traktor gasi i mores mu pjevat..uglavnom..mene zanima zašto su u tvornici oni original povukli crijevo iz rezervoara na ac pumpu- pa s nje na filter goriva, pa onda na boš pumpu.. umesto prvo na filter, pa na ac pumpu pa onda na boš pumpu..nek mi neko ko se razumije u to objasni zašto..

Poslano sa mog HTC Desire 610 koristeći Tapatalk
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Evo dijagnoza ustanovljena danas. Nije problem bio u akumulatoru mada smo mislili da jest. Jučer smo sa žičanom četkom spojili polove dok smo ga čistili i iskrio je, al' smo svejedno stavili vode i napunili ga, sad baca iskre kao prskalica. I nakraju je akumulator 100% ispravan jer je danas burburičio na svim ćelijama tako da je on otpao, samo je sad k'o nov haha

Glavni krivac je gospodin alnaser na kojeg sam ja pomalio i ciljao jer samo čvakne, al' sijalica na tabli mi još uvijek malo svijetli, obično kad je aku prazan alnaser sve povuće pa ni lampica ne svijetli.

Uglavnom skinio sam ga dolje i probao sam ga okrenuti, izbaci bendix, ali ne okreće tako da su 99% četkice ošle, a pošto je već bio skinut, ponio sam ga sasobom u stan pa ću ga sad rastaviti da vidim četkice.

A danas mi Sečkar nije radio tako da nisam ništa ni uzimao, uzet ću onda tog crijevca komad i nepovratni, a trebat će mi i brtve za ventil dekla pošto ću naštimati ventile jer se čuju, pa samim tim možda i lakše bude palio jer mi je tako skuter, nikako da upali, kad sam naštimao ventile odmah iz prve pali.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Kolega, ne komad crijevca nego zamjeni sve kompletno, od onih sa dizi, ac pumpe, rezervara, itd.. I nisu ti sva iste debljine. Ionak uzimaš to u metraži.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
A jel znaš otprilike koliko mi kojeg treba ili je najbolje pogledat pa izračunat? Znam da idu na metražu ta crijeva, a trebao bi ih izmjeniti jer su neka mokra, a preljevne od dizni su slinile odmah po kupovini traktora pa sam sve stegao šelnama i sad je tako ostalo...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Nemam pojma, za rezrevar ti ide skoro 2 metra, ovo gore si vidi od oka.. A zemi metar više, uvjek ti bude trebalo :) Sam se nesječam više di ide tanje di deblje, mislim da su od rezervara najdeblja, ova tanja druga.. al ubiti, najbolje to sve počupaj van prije neg budeš išao uzimati. Pregledaj si u kakvom su stanju pločice na šupljim vijcima, i ne bi isto bilo loše možda da i taj nepovratni promjeniš na boš pumpi, ili ga rastavi pa očisti samo.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma budem sve skinio pa izmjerim i izmjenim.

A alnaser je trenutno u stanju mirovanja, ne znam jesu tvornički ona 4 šarafa na ovom mom Jubana reduktorskom ovako kvalitetni ili je to netko stavio zamjenske... Prvo slomim onaj Bit nasadni ključ, pa mi se izližu sva 4 šarafa, kvaliteta vindija. Doduše 2 sam nekako uspio odvrnuti, ali ova dva ne mrdaju tj-. izlizali su se malte ne skroz, a nemam u stanu pravog alata da to odmah sredim. Moram danas kupiti neki veći šarafciger i onda s njim probati, a po mogućnosti i nove čvršće šarafe.

I jel netko zna jesu ti litvanski Jubana alnaseri išli orginalno na 6340 od 2000. pa nadalje ili su to neki zamjenski pa ću morati direkt od njih četkice naručivati?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Uspio sam iskopati podatke sa njihove stranice. Na 6340 je ugrađivan od '92 pa do danas... Znači možda bi se dalo naći kod ovih naših prodavača dijelova?

I evo Stranica sa svim alternatorima

Gore u 'search' natipkate broj vašeg modela i ona vam izbaci, i kada ga otvorite imate više tabova sa informacijama i tu se nađe sve što vas zanima.

Ovo je moj: http://catalog.jubana.eu/en/starter/123708003
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma znam, krivo sam napisao alternatori mjesto alnaseri, a kad sam skontao kasnije da sam napisao alternatori nestao mi je edit/izmjena gumbić pa je ostalo tako.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Nisu četkice na kraju nego je gospodin zupčanik prdeknio.

To bi bio reduktorski zupčanik ili? Jel to ima poseban naziv da znam pitati kad budem zvao po trgovinama ili samo tako zupčanik? U njega još ide 5 oprugica i željeznih valjčića.
 

Prilozi

  • 20160105_193822.jpg
    20160105_193822.jpg
    44 KB · Pregleda: 115
  • 20160105_193909.jpg
    20160105_193909.jpg
    53.2 KB · Pregleda: 104
  • 20160105_193918.jpg
    20160105_193918.jpg
    59.2 KB · Pregleda: 96

Najnoviji postovi

Na vrh