• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Predpostavljam da misliš na španer, kod oranja on ti ne treba ako je plug dobro poštelan.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Uzimao sam na Ini ulje i tako mi rekao onaj što radi. Nisam ponio ni para preveć pa nisam mogao i da sam htio uzeti hipenol. Jbg sad je gotovo, kad se bude opet mijenjalo naći će se nešta unaprijed, a ne ovako na vrat na nos.

@MrSima14

Sve to stoji, al' kako smo uštelali, nije vuklo traktor na stranu, volan ravno i traktor ide, tako da se nismo zamarali sa štelanjem, a na Vogelu je onaj šaraf pa guraj vamo, guraj tamo, a sad je već i pred kraj oranja tako da se neću pretjerano s time zamarati, sutra ću se malo poigrat s tim kad izađem na njivu, ako vidim da nema vajde vratim kako je sada i peglaj dalje kao i do sada.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Hipenol ima u sekri, 10 litri za 180, 190 kn, tak sam ga ja plačao, češko ulje, al je iste gradacije ko inin, sam kaj je ina ko suho zlato, jbg
Jesi probao vuč plug sa prvom vučom, da vidiš kak ona dela, jel zuji itd?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Za izmjenu ti treba nekih 10 litara, cca 2-2.5 ide u svaki reduktor, u tromble oko pol litre i u centar mosta nekih 4-5... odokativno negdje, davno je bilo kad sam mjenjao.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,080
U bočne reduktori ulij čim viskoznije hipoidno ulje, jer se vrte sporo i s velikim teretom, bar SAE140 ili još više (ja sam uvijek SAE320).
U prednji most ulij TH85, kak si i u getribu.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Bas citam sve ove postove oko ovog zetora. Covjek kod mene, 98 kupio novog, danas ima nesto vise od 6000 sati, oznaka 7740 sa turbom, ako se nevaram, i radi samo ratarstvo s njim, oranje sa 2x14, sjetvospremac, tanjuraca i prikilica, prvi vlasnik, izvana ko nov, al svake druge godine propiri jedna glava, i do sada je zamjenio 3 garniture klipova i stublina, jer se karike slijepe na klipovima, sve redovno odrzava mozda i vise nego bi trebao, ima 70 god covjek, zemlju radi cjeli zivot, i jako pazi na strojeve, prije mjesec dana mu se otpustila remenica naprijed na radilici, i da dalje nenabrajam, moje je misljenje da to nije puno sati za te kvarove u 17 godina rada i takvo odrzavanje, jel naletio na losu seriju traktora, ja neznam, al da je uzeo bilo koju drugu marku nebi bilo takvih problema, pa prema tome, za mene sto zetor nudi i po kojoj cjeni, je totalno neisplativo!!!!!

Pri kupnji traktora, gledao sam i landini 6550, bez dv, na 7500 mu je stao sat, motor i mehanika odlicni, jedino kabina nije bila bas u nekom stanju, zato me odbio, i previse lufta u prednjem mostu, gdje se razni elementi vareni i tako, evo to je jedan dobar stroj ili oni mf-ovi 284, 294 to ide xxxxxx sati bez generalke, duplo jeftiniji od zetora, a 20 puta bolji.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Koliko znam 7740 ne postoji. Možda 7745 ili 7340 ? Ali to je manje bitno. Mislim da baš i ne pazi na njega kak izgleda. Karike se mogu slijepiti za klip od pregrijavanja (negleda baš temperaturu) :icon_axe:. Neki dan sam baš o tome pričal sa jednim majstorom.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ivanz-a otkud ti možeš znati koliko puta su ti Landiniji i MF-ovi bili popravljani do sad?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Nemogu znati za landinija, al za jednog MFa znam, zato i kazem, po meni jako dobri traktori, al zato i znam koliko je zetor popravljan, da nepricam na novijoj seriji neznam koje oznake otisao mjenjac, taj je radio sa utovarivacem, mislim da je tu gazda bio malo grub

Dado6340, pogledat cu tocnu oznaku traktora, pa napisem

Jos kazu ljudi koji ga imaju da je potrosac, ovi od 60tak konja, za vece modele neznam tocno
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Potrošači da, nemozes ih natocit :(.. Moj Z6245, 61 KS, silira 13-14h sa manje od 70l s jednorednim silokombajnom na punom gasu s uključenom prednjom vučom..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,080
Problem je potrošnja u mješovitom režimu.
Na punoj snazi traktori podjednake snage podjednako i troše.
Zato je Deutz "šparan", jer na malim teretima i s manjim gasom troši osjetno manje.
Zetor je tu loš, jermu motor ima relativno visoku specifičnu potrošnju na malim teretima, uz to ima i malu konačnu brzinu, te relativno veliku masu za svoju snagu, zato ga svi doživljavaju kao gutača nafte, iako to možda i nije potpuno točno.

Tu su, uz Deutza, u prednosti motori s varijabilnim kutem predubrizgavanja (Fiat).
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
@gogo

Znam da si fan zetora, i da imaš samo pohvale o njima, ali ne trebaš svaki put odmah osporavati nekoga ko ima lošija iskustva, ne znaci da je odmah u krivom i da tvrdi netočno.
Redovito čitajući postove sam dobio takvu sliku, bez uvrede. :(handshake):
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Moj stari isto fan zetora pa sad se ne može načudit koliko DF agroplus manje troši od zetora 6911.

Jednostavno zetor je volio cugnut uvijek nešto više, tako je bilo sa starijima a po pričanju kolega isto je i sa novijima.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Par dana što sam imao prilike raditi sa torpedom (deutz odljev na bloku motora), ima manju potrošnju u oranju od fergusona i sadašnjeg imt 560 (sa plugom imt 765), nije to neka velika razlika od 2-3 litre, dok rus mtz82 što sam imao, on je opet jači u potrošnji za 2-3 litre, po jutru

To ide ovako nekako:

imt 533 oko 12 litara, jednobrazni 14", sa dvobraznim 8 litara na 15cm dubine
imt 560 oko 13 litara, dvobrazni imt 756,
torpedo 75 oko 11 litara, dvobrazni 756,
mtz 82 oko 15-16 (jednom izmjereno 18) litara, dvobrazni leopard 2x14"
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Decki nema tu veze marka ni simpatije prema nekoj marki sve se svodi na kakve si srece i dal su u tvornici nes sfusali neki naprave brdo radni sati uz minimalna ulaganja a neki uz velika ulaganja se raspadaju ja znam jedan zetor 6340 ima preko 15 trs kupljen novi i od prvog dana je u sumi na motoru jedino promijenjeni zupcanici razvoda servisi redovito i to super 5 na 150rs nedavno slagana hidraulika i oba vanjska cilindra hidraulike su stavljeni novi jer na starima nije pomagala reparatura prevrtan nekoliko puta i jos ide ko zmaj moj ferdo odrzavan sve kak treba ima i sati al usporedbom s ujakovim 539 nikakvo odrzavan sati vise nego moj i ide ko blesav skoro bi reko svaki dan sve bolje tak da svemu tu najvise ovisi kakve si srece bio kod kupnje dal si dobio gov*o ili stroj!!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
@gogo

Znam da si fan zetora, i da imaš samo pohvale o njima, ali ne trebaš svaki put odmah osporavati nekoga ko ima lošija iskustva, ne znaci da je odmah u krivom i da tvrdi netočno.
Redovito čitajući postove sam dobio takvu sliku, bez uvrede. :(handshake):

Nema uvrede. No,nisam ni ja osporavao,samo pitam,kako netko može biti siguran da je dotični traktor dobar,a vidi ga prvi put u životu?
I ja imam loše iskustvo sa Zetorom,kupili smo ga rabljenog,starog 25 godina,odmah prve sezone krepao motor,pa mjenjač,pa hidraulika. Traktor smo sredili,i u 7 godina napravio je oko 7000 sati,radio je sve od oranja pa do kultiviranja,vrtio pumpe po 18 sati u komadu,nikad više nije bilo problema,zamijenio se samo druk lager,i bila je opet popravljana hidraulika,kvar se dogodio našom greškom. A nisam fan Zetora jer nikad nisam probao nešto "bolje",vidio sam koješta,i znam da nijedna marka traktora nije suho zlato,kakvim se opisuju.
A priče o potrošnji možete objesiti mačku o rep,baš nedavno sam pričao s kolegom,ima DF-a sa zračnim hlađenjem,kaže da svatko tko izore jutro sa manje od 20 litara,kad su malo lošiji uvijeti-laže.
 

Najnoviji postovi

Na vrh