• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
a možda a vidi kako ide, tek na 1:20 pali prednju vuču
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=1_hnYnpZJO4[/YT]
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nevidim gdje je problem sto je dijete u kabini
c045.gif


dok sam bio klinac znao sam i odspavat pored tate u 560 koji ima manju i bucniju kabinu od ovog zetora.. :mrgreen:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Mene isto zanima šta mu znači taj E na oznaci??
To dijete šta je u traktoru je znak da če se i on bavit poljoprivredom i da ga zanimaju traktori. Znam to iz svoga iskustva,stalno sam se drndo sa tatom u traktoru kao klinac.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
Neznam, ali staklo otvoreno, dijete nevezano, otraga plugi .... Ma nije loše da se uči od maloga ali ....... :scratch
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
ljep traktor zelja mi je imati takvoga a sto se tice djeteta svi smo mi majne vise isto sjedili u kabini koliko sam samo prespavao kod vrata dok nisam poceo vozit!
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
ljep traktor zelja mi je imati takvoga a sto se tice djeteta svi smo mi majne vise isto sjedili u kabini koliko sam samo prespavao kod vrata dok nisam poceo vozit!

i meni je bila želja, pa sam si ga priuštio tek nakon 15 godina otkako sma prvi puta sjeo u njega :-D 1996. a ono, novo sve...a do tad mi je 533 bio pojam... hehehe
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
da barem pokrenu jednu proizvodnju te serije,odma bi ga uzeo
-dok ga je bilo nije bilo para,a sad proizvode sve lošije ,ove nove serije to je najbolje koristiti samo za transport tu ne moraš paziti blatobrane,da ćeš ogrebat kabinu ...
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
i meni je bila želja, pa sam si ga priuštio tek nakon 15 godina otkako sma prvi puta sjeo u njega :-D 1996. a ono, novo sve...a do tad mi je 533 bio pojam... hehehe

jel ti možda prodaješ ili si ga prodao berač,mislim da sam vidio u oglasniku takav zetor sa pred. h. ili si skinuo sliku sa net-a
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
jel ti možda prodaješ ili si ga prodao berač,mislim da sam vidio u oglasniku takav zetor sa pred. h. ili si skinuo sliku sa net-a

nisam, imaju moje slike na fb, i moja stranica možda je netko skinuo pa stavio..ne prodajem inače ništa, još se kućim... heheheh
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
To E je samo višak,nečija slobodna volja je to;)

A kaj se tiče male djece,par sela dalje od mene ima čovjek Rakovicu 60 bez kabine, i snjom kad kosi,balira,okreče sijeno,bilo kaj da radi uvijek jedno dijete na blatobranu s njim sjedi(spava) i do sad hvala Bogu nije niko stradao...

A u ovom Zetoro,ako je dijete nema to nikakvog problema.sigurno je u kabini nutra donekle..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
To E je samo višak,nečija slobodna volja je to;)

A kaj se tiče male djece,par sela dalje od mene ima čovjek Rakovicu 60 bez kabine, i snjom kad kosi,balira,okreče sijeno,bilo kaj da radi uvijek jedno dijete na blatobranu s njim sjedi(spava) i do sad hvala Bogu nije niko stradao...

A u ovom Zetoro,ako je dijete nema to nikakvog problema.sigurno je u kabini nutra donekle..

zetor je obiteljski traktor :-D
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
tema nije vožnja u kabini i košenje s rakovicom nego zetor 6340, i ovo E nije ničiji dodatak jer ili naljepnica jer sam vidio na slikama izlaska iz tvornice da imaju to E
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
tema nije vožnja u kabini i košenje s rakovicom nego zetor 6340, i ovo E nije ničiji dodatak jer ili naljepnica jer sam vidio na slikama izlaska iz tvornice da imaju to E

Ajd onda ti tako pametan ako si vidio objasni nema kaj znači to E?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
Možda je neka serija sa nekom opremom ili nekom kemijom na motoru ili nečemu..
Ili za drugo tržište, pa vidiš i sam da ti svi šta su išli za američko tržište da imaju crvene naljepnice na haubama.. Kolko pratim na avtonetu te zetore, manje više nijedan nema pomoćni sic i svi imaju odrezane blatobrane nazda...a kod nas je opet rijetko viditi traktor kakvih ima u sloveniji ko dreka...
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
E = strogo za EUROPSKO tržište,zabranjen izvoz (zato imaju te naljepnice na izlazu iz tvornice) :D ,šala -mislim da to ima neke veze s motorima



Novi Zetor 16-ventila 4-cilindarski motor E

Na tradicionalnom tehničke konferenciji korisnika CAD sustava Pro / ENGINEER (SUPro2009, 25. i 26. svibnja 2009 Hrotovice) predstavljeni su vijesti iz svijeta modernog dizajna u Pro / ENGINEER i savjete za optimalno projektiranje svih sustava PTC tvrtke. Tijekom konferencije je objavio rezultate natjecanja u dizajnu u Pro / ENGINEER Awards 2009. Vidi www.aveng.cz.

Novi 16-ventila četiri-cilindarski motor Zetor, jedan od razvoja Instituta Traktori projekta, pobijedio je na natjecanju u Izvedbeni projekt proizvodima kako posebnu ocjenu Akademija je odlučila.
Ideološke koncept projekta je zamišljena kao evolucija postojećeg raspona od četiri-cilindarski Zetor motora. To je dovršen novi 16-ventila glave cilindra. U narednom EU-a i zakonodavstva u EPA 2012 - Tier IIIB, koji ograničavaju emisije u ispušnim plinovima, to je bio cilj da zadovolji potrebne parametre standardnog.

Od samog početka, 3D idejnog rješenja za obradu nekoliko opcija rješenja su koristili Pro / ENGINEER sustav. Ova opcija rješenja je tada bio obrađen u strukturne oblik pojedinih čvorova koristeći metodologiju odozgo prema dolje. Cijeli projekt novog glave cilindra je u potpunosti izgrađena u Pro / ENGINEER Wildfire 4. Po svim novim komponentama konzultirani tehnologija od početka do 3D podataka u svim odabranim ljevaonice i obrade trgovine. 3D modeli unos kanala i njihova toka je optimizirana koristeći FEM tijek simulacije. Iz konačnog Pro / E crteži na kraju projekta je napravljen niz prototipa motora, koji su sada u dugoročne operativne testova.

Novi 16-ventila glave motora i promjena okolnih funkcionalne pribor je najvažnije, ali i najteži inovacija ovog projekta. Glava ima dva usisna i dva ispušnih ventila i potpuno novu kontrolu tih ventila. Glavne prednosti ovog rješenja su:

1. povećanje snage do 95 kW, u usporedbi s postojećim motorom to je povećanje od 5kW
2. povećanje zaduženosti trenutku približno 100 nm u usporedbi s postojećim motorom. Novi motor postiže 400 Nm pri 1000 okretaja u minuti
3. značajno smanjenje potrošnje posebice u nominalnom brzine vrtnje
4. poboljšanje cirkulacije rashladne tekućine, a time i povećanje učinkovitosti sustava hlađenja, što znači da čak i za bolje performanse parametara motora možemo koristiti postojeći sustav za hlađenje

Tijekom mjerenja motor na Institutu za istraživanje u vozilima su sve ključne parametre potvrdio i rezultate mjerenja pokazuju da je motor spreman za susret predstojećim zahtjevne emisije zakonodavstva. To znači da je motor razvojno je pripremljen unaprijed i Parametri motora su vrlo konkurentne. Korištenje više ventila tehnologija čini se da je dobar način i istaknutih traktora marke kao što su John Deere i isti / Deutz nastaviti na ovaj način


motori

Zetor Grupa je najveći na paljenje pomoću kompresije motora proizvođača u Češkoj s dugom tradicijom industriji. Automobil benzin motore su proizvedeni ovdje od 1924.

Zetor motori su potpuno pouzdani u traktorima, utovarivači, viličari, razne građevinske alate, kompresori, prijenosni aparati za zavarivanje, generatora kao i druge mehanizam. Zetor Grupa opskrbljuje motorima običaj prilagođen potrebama kupaca s početkom u osnovni model, koji se zatim mogu mijenjati prema klijentu i samo sadrži bazu opremu ili u potpunosti učita.

Zetor motori s turbo punjačem sa četiri ciklusa vertikalnom redu na paljenje pomoću kompresije koja je u skladu sa strogim ekološkim propisima. Svi motori zadovoljavaju Tier III emisijske norme. Ovi motori su vodom hlađeni sa izravnog ubrizgavanja pumpa.

Veliki naglasak prvenstveno stavljen na kvalitetu svakog proizvedenih motora. Motori su testirani i moraju biti u skladu sa svim od navedenih parametara prije finalnog proizvoda može biti odaslani iz bilja. Odnosno, motora koji prolaze standard kvalitete dobivaju certifikat kvalitete.
Ilustrační obrázek motoru Zetor
emisijske norme
kW HP EURO II EURO III
45 61 7204 7205
53 72 1104 1105
60 82 1204 1205
66 99 1004 1005
74 101 1304 1305
81 110 1404 1405
90 122 1504 1505
95 129 - 1605



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
moj bivši traktor,tu je star 7 g. i ima oko 3000 rh ,2. brzina i uključena prednja vuča plug lemken 3x12 ,u 1. sam oral kad je bilo stvarno teško kao npr. suša kao sada još đa dodam 6340 ima 68 ks

a koja je potrosnja tom tvom zetoru na ral oranja? ili ako imaš izraćun po radnom satu
 

rankos

Član
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
38
daj ljudi recite mi tacno koliko ima 6340 konja a koliko 5340, koliko razliciti podataka ima da sam neznam koliko koji ima :confused: :madmana::madmana::(:rolleyess:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
5340 ima 63ks
6340 ima 68ks, a ovo da ovi sa zaobljenom haubom imaju 75ks to je prodavanje magle, to neki rade da lakše prodaju traktore.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Pogledaj kolko traktor ima kw i to pomnožiš sa 1,36 i tako dobiješ ks
 
Na vrh